اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


علف زن برقی

استفاده از دستگاه علف زن

دستگاه علف زن همان طور که از نام آن کاملا مشخص است؛ دستگاهی است که به منظور کوتاه و هرس کردن علف های هرز در زمین های کشاورزی و فضاهای سبز مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه از این وسیله بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.

برای خرید دستگاه علف زن باید به نوع سوخت و نحوه راه اندازی آن توجه داشته باشیم. چرا که آن ها را در مدل ها و انواع و اقسام مختلفی طراحی می کنند که هر یک از آن ها کاربرد و کارایی خاص خود را دارند.از جمله انواع مختلف دستگاه علف زن می توان به علف زن برقی، بنزینی، شارژی و... در کنار علف زن های دستی اشاره کرد که هر یک از آن ها را می بایست در جایگاه خود مورد استفاده قرار داد.

قیمت علف زن نیز با توجه به نوع هر یک از این دستگاه ها با همدیگر تفاوت می کند. اما در صورتی که قصد خرید دستگاه علف زن دارید؛ باید این نکته را در نظر داشته باشید که از بین انواع مختلف دستگاه های علف زن بهتر است علف زن برقی را خریداری نکرد.در ادامه ضمن معرفی این نوع از دستگاه به این پرسش نیز پاسخ خواهیم زد که چرا نباید از علف زن برقی استفاده کرد؟ پس با ما همراه باشید

آشنایی بیشتر با دستگاه علف زن برقی

همان طور که از نام این دستگاه برمی آید؛ دستگاه علف زن برقی یکی از انواع مختلف دستگاه های علف تراش می باشد که با استفاده از نیروی برق کار می کند. بنابراین در صورتی که به دنبال خرید دستگاه علف زن هستید تا به وسیله آن بتوانید از شر علف های هرز خود را رهایی بخشیده و به کمک آن دستگاه عملیات هرس کردن علف های هرز را صورت بخشید.

می توانید دستگاه علف زن را در مدل های مختلف آن خریداری کنید که مدل علف زن برقی نیز یکی از انواع علف زن یا علف تراش ها می باشد.این نوع از دستگاه ها با استفاده از نیروی الکتریسیته کار می کند که انرژی موتور الکتریکی موجود در این دستگاه را تأمین می کند.

دستگاه علف زن برقی به طور کلی خود دارای دو نوع می باشد که به علف زن برقی سیمی و علف زن برقی بی سیم تقسیم می شود که در نوع اول حتما بایستی پریز برقی باشد که سیم موجود در آن را به پریز برق متصل نمود و در مورد دوم بدون استفاده از سیم برق و با استفاده از باتری شارژی کار می کند. بنابراین شما می توانید هر یک از آن ها را برای خود خریداری کنید.

چرا بهتر است علف زن برقی نخریم؟

تا پیش از این با علف زن برقی و انواع مختلف آن آشنا شدید و می دانید که به غیر از علف زن برقی در بازار علف زن بنزینی و دیزل نیز وجود دارند که هر یک از آن ها کاربرد و کارایی خاص خود را دارند و موتور آن ها از منبع سوخت بنزین و گازوئیل برخلاف علف زن برقی تأمین می شوند که نیروی خود را از جریان برق می گیرد.

علف زن برقی نسبت به سایر علف زن های دیگر دارای محدودیت هایی است که این محدودیت ها سبب شده است تا کمتر از علف زن برقی به منظور هرس کردن یا کوتاه کردن علف های هرز استفاده شود و بیشتر از علف زن بنزینی در این راستا استفاده شود.

به همین جهت است که می گویند بهتر است حتی الامکان علف زن برقی را خریداری نکنیم. چرا که در صورت خرید علف زن برقی شما با برخی از محدودیت ها مواجه خواهید شد و ممکن است نتوانید در زمین های مختلف از وجود این دستگاه به خوبی بهره مند شوید.

عمده ترین محدودیت ها و نواقص علف زن برقی

همان طور که پیشتر اشاره شد؛ علف زن برقی محدودیت هایی دارد که سبب می شود کمتر خرید این نوع از دستگاه ها مورد توجه قرار گیرد.از جمله این محدودیت ها ذکر این مسئله است که شما نمی توانید علف زن برقی را در زمین های با وسعت بالا مورد استفاده قرار دهید. چرا که به طور کلی چه شما علف زن برقی بی سیم را خریداری کرده باشید و چه علف زن برقی سیمی را در هر صورت شما با این مشکل و معضل رو به رو خواهید شد.

به این ترتیب که در صورت خرید علف زن سیمی طبیعتا با مشکل سیم کوتاه آن مواجه خواهید شد که نمی توانید آن را در جای جای زمین های مختلف با خود بکشانید و علف ها را کوتاه کنید و در صورت خرید علف زن بی سیم نیز ممکن است هر لحظه باتری دستگاه شما تمام شود و شما مجبور شوید مدت زمان زیادی از وقت خویش را صرف شارژ مجدد باتری مورد نظر کنید که طبیعتا در روند کار شما وقفه ایجاد می کند.

بنابراین با توجه به توضیحات داده شده؛ توصیه می گردد که حتی الامکان از علف زن برقی در هر یک از مدل های خاص آن به ویژه در زمین های زراعی وسیع و بزرگ استفاده نشود و به جای آن از علف زن بنزینی استفاده کنید که هیچ یک از این محدودیت ها را برای شما نخواهد داشت.

قیمت علف زن

قیمت علف زن ها به طور کلی با توجه به مدل های مختلفی که از آن ها در بازار وجود دارد؛ با یکدیگر متفاوت می باشند. اما در صورتی که قصد خرید دستگاه علف زن را دارید؛ پیش از آنکه به قیمت دستگاه علف زن توجه کنید؛ بهتر است به نیاز خود به این دستگاه توجه داشته باشید.

به این صورت که اگر می خواهید با استفاده از خرید این دستگاه از وجود آن در زمین های وسیع استفاده کنید؛ بهتر است از خرید دستگاه علف زن برقی خودداری ورزیده و به جای از علف زن بنزینی استفاده کنید.اما در صورتی که نیاز شما از دستگاه نامبرده شده در زمین های کوچک است؛ می توانید دست به خرید علف زن برقی هم بزنید که وزن کمتری داشته و کار با آن برای شما مسلما راحت تر می باشد. در صورت رفع نیاز خود می توانید تصمیم بهتری در جهت خرید بگیرید.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>