اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

فرودگاه لیورپول

معرفی فرودگاه لیورپول:
شاید اسم لیورپول در لحظه ی اول ما را یاد باشگاه فوتبال معروف این شهر بیندازد اما اگر بخواهیم به این شهر به عنوان یک مقصد جذاب گردشگری نگاه کنیم با گنجینه ای از موزه ها، گالری ها، بناهای تاریخی و مراکز هنری روبرو هستیم که هر سال هزاران نفر را به این شهر می کشانند.

سفر به لیورپول از راه هوایی به فرودگاه این شهر منتهی می شود، فرودگاهی که در سمت جنوب شرقی شهر قرار گرفته و 12 کیلومتری تا شهر فاصله دارد. می خواهیم درباره فرودگاه لیورپول حرف بزنیم

فرودگاه جان لنون لیورپول فرودگاهی بین المللی ست که سفرهای هوایی بخش شمال غربی انگلستان را انجام می دهد. فرودگاه در کرانه های رودخانه مرسی و در فاصله 12 کیلومتری جنوب شرقی مرکز شهر لیورپول قرار دارد و در سال 2001 به اسم موسیقیدان لیورپولی جان لنون تغییر نام داد.

از این فرودگاه پروازهای داخلی، اروپایی و همینطور پروازهایی به نواحی شمالی آفریقا انجام می شود. در سال های 1997 تا 2007 این فرودگاه یکی از روبه رشد ترین فرودگاه های اروپا بود به طوری که تعداد مسافران آن از حدود 7 هزار مسافر در سال 1997 به 5.5 میلیون مسافر در سال 2007 رسید.

با اینکه تعداد مسافران فرودگاه لیورپول در سال 2016 به حدود 4.5 میلیون مسافر کاهش پیدا کرده بود اما با 11 درصد افزایش نسبت به سال قبل، 12 امین فرودگاه پرتردد بریتانیا به شمار می رفت. این فرودگاه دارای یک باند آسفالت به طول 2285 متر است و هر روز حدود 160 پرواز از نقاط مختلف به آن انجام می شود

تاریخچه فرودگاه:
این فرودگاه به طور رسمی در سال 1933 افتتاح شد و امروز با ایرلاین هایی مثل ایزی جت، رایان ایر، ویز ایر و … بیش از 60 مقصد را پوشش می دهد. قرار است که تا سال 2013 تغییرات گسترده ای در این فرودگاه اتفاق بیفتد که ساخت یک ترمینال جدید و افزایش تعداد مسافران از 5 میلیون به 7.8 میلیون مسافر بخشی از این تغییرات است.

فرودگاه لیورپول

اطلاعات کلی فرودگاه:

  • نام فرودگاه: Liverpool John Lennon Airport.
  • کد یاتا: LPL.
  • کد ایکائو: EGGP.
  • ارتفاع از سطح دریا: 25 متر.
  • نوع فرودگاه: همگانی.
  • ترمینال ها: 1.

ترمینال های فرودگاه:
این فرودگاه فقط یک ترمینال مسافرتی دارد که آن هم در سال 1986 به جای ترمینال قدیمی قبلی ساخته شد. در واقع در این سال ترمینال مسافرتی مدرن در مجاورت باند جدید و بعد از بسته شدن ساختمان ترمینال قدیمی افتتاح شد.

ترمینال قبلی که در اواخر دهه 1930 ساخته شده بود بعدها در سال 2001 به هتل تبدیل شد. توسعه و گسترش این ترمینال در سال گذشته با سرمایه گذرای حدود 3 میلیون یورو به پایان رسید و امکانات زیادی مثل فروشگاه های جدید، اسکرین های بزرگ تر و مبلمان های جدید به فضای ترمینال اضافه شد. همانطور که گفتیم قرار است که تا سال 2030 یک ترمینال دیگر هم به این فرودگاه اضافه شود.

امکانات فرودگاه:
فروشگاه، رستوران، محوطه بازی برای کودکان، اطلاعات گردشگری، اطلاعات فرودگاهی، اتاق کنفرانس و …

هتل های فرودگاه:
هتل کرون پلازا: این هتل سه طبقه با 164 اتاق در سال 2001 افتتاح شد و بخشی از ساختمان آن همان ترمینال قدیمی دهه 1930 است.

هتل هیلتون:
این هتل درست در روبروی ساختمان اصلی ترمینال قرار دارد و بعد از هتل کرون پلازا دومین هتل بزرگی است که برای مجموعه ی فرودگاه ساخته شده.

دسترسی به فرودگاه:
اتوبوس:
یکی از بهترین گزینه ها برای رفتن از فرودگاه به سمت هتل استفاده از اتوبوس های ایرلینک 500 است که هر نیم ساعت مسافران را جابجا می کنند.

مدت زمان سفر با این اتوبوس ها فقط 25 دقیقه است چون اتوبوس بدون توقف در هیچ ایستگاهی به سمت مرکز شهر می رود. تعدادی از اتوبوس های شهری هم در این مسیر در تردد هستند که می توانید بهترین آن ها را با توجه به نوع مقصد خود انتخاب کنید.

قطار:
قطار در فرودگاه، ایستگاه ندارد و اگز خیال دارید که با قطار به مرکز شهر بروید اول باید مسافت فرودگاه تا ایستگاه قطار را با اتوبوس یا تاکسی طی کنید. برای این منظور دو اتوبوس A80 و A86 در نظر گرفته شده که یکی از وظایف آن ها حمل و نقل مسافران از فرودگاه به سمت ایستگاه راه آهن پارک وی است.

تاکسی:
همین که از ترمینال بیرون می آیید تاکسی ها را در مقابل خود می بینید اگر اولین بار است که به لیورپول می روید و با حمل و نقل این شهر آشنایی زیادی ندارید بهتر است همین جا سوار تاکسی شوید. همانطور که گفتیم فرودگاه در فاصله 12 کیلومتری مرکز شهر قرار دارد که با تاکسی 20 دقیقه ای به مقصد می رسید.

در فرودگاه چشمتان به انواع تاکسی ها می افتد از تاکسی های عادی گرفته تا آن ها که کمی بزرگ تر هستند. اگر برای رسیدن به هتل از تاکسی استفاده می کنید باید بدانید که همه ی این ماشین ها تاکسی متر دارند و کرایه بر طبق آن ها تعیین می شود.

کرایه اتومبیل:
این راه همیشه یکی از بهترین گزینه هاست چون با کرایه اتومبیل سفر راحت تر و آزادتری را تجربه می کنید البته برای این کار باید حتما گواهی نامه بین المللی داشته باشید و بدانید قوانین کشور انگلستان چگونه است. در فرودگاه دفترهای کرایه اتومبیل زیادی مثل شرکت های اویس، هرتز و … هست که اتومیبل های خوبی جهت کرایه دارند

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>