اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


دینام بالابر


استفاده از بالابرها در ساختمان سازی علی رغم پیامدهای آن

با ظهور بالابرهای ساختمانی در عرصه ساخت و ساز ساختمان ها به ویژه ساختمان های چندین طبقه، کار ساختمان سازی برای کارکنان این عرصه بسیار راحت تر گشت و آن ها توانستند با سرعت و سهولت بیشتری روند ساخت و ساز خود را به پیش ببرند.با توجه به وجود مزیت ها و ویژگی هایی که بالابرهای ساختمانی دارند؛ امروزه از این وسیله بسیار مفید در ساختمان سازی بسیار زیاد استفاده می شود تا بتوان به راحتی و در کسری از ثانیه ملات های ساختمانی و سایر وسایل و مصالح دیگر را از یک طبقه به طبقات بالاتر انتقال داد.

اما با توجه به این مسئله که بالابر مصالح بر با بهره گیری از نیروی برق کار می کند؛ می بایست در حفظ و نگهداری این وسایل دقت نظر داشت و احتیاط های لازم را در حین استفاده از این وسیله مدنظر قرار داد تا در نهایت برای هیچ یک از کارکنان ساختمانی و سایر افراد مشکلی را به وجود نیاورد.

بنابراین بالابرها هم پیامدهای خاص خود را دارند که بایستی به آن دقت نظر داشت. یکی از مشکلاتی که برای این وسایل ساختمانی ممکن است رخ دهد؛ خطر سوختگی دینام است که نوسان برق می تواند یکی از اصلی ترین دلایل سوختگی دینام بالابر ساختمانی به شمار آید که در ادامه بیشتر در خصوص آن صحبت خواهد شد.

آشنایی با قطعات موجود در بالابر ساختمانی

یک بالابر به طور کلی از قطعات بسیار زیادی تشکیل شده است که عبارتند از:

 • موتور
 • گیربکس
 • قرقره
 • سیم بکسل
 • جعبه
 • پایه ها
 • باکت
 • ریل
 • کلید

که هر یک از این اجزاء و قطعات در کنار یکدیگر عملکرد مفیدی را از بالابرها به جا می گذارند. اما در صورت بروز هر گونه مشکل و اختلال فنی در عملکرد، دیگر نمی توان انتظار کارکرد مفیدی از بالابرها داشت.موتور آنها در این بین از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد که حتما می بایست احتیاط های لازم را در این راستا مدنظر قرار داد تا کمتر وسیله مفید خود را در صنعت ساختمانی در معرض بروز مشکل و ایراد فنی قرار دهید.

از بین رفتن یا عدم کارایی بر حسب زمان و یا خطر برق گرفتگی و مشکلات در پی آن به طور کلی می تواند برای شما هزینه بر باشد. به همین سبب است که بایستی با این قطعات و کارکرد هر یک از آن ها در وهله نخست آشنا باشید تا به محض بروز هر گونه مشکلی بتوانید مراتب را به جهت تعمیر یا تعویض آن صورت بخشید.

سوختگی دینام بالابر از جمله مشکلات شایع آن ها

یکی از مشکلات شایعی که ممکن است پس از مدت زمانی بلای جان شما به شمار آمده و سبب از کار افتادگی این وسایل شود؛ سوختگی ناشی از بالابرهای ساختمانی می باشد که علل و عوامل بسیار زیادی ممکن است سبب بروز چنین اختلالی گردد.این که چرا به طور کلی دینام این دستگاه ها در عملیات ساختمانی ممکن است خراب می شود و در معرض نابودی قرار می گیرد؛ خود یکی از سوالات پیش رو می باشد که به طور کلی سه عامل وجود دارند که بهتر است آن ها را رعایت کنیم تا دینام بالابر ساختمانی ما در معرض خرابی واقع نگردد. این عوامل عبارتند از:

 • استفاده از کابل برق استاندارد که به کلید بالابر متصل می گردد.
 • بهره مند شدن از طول استاندارد کابل برق که برای موتورهای چینی 25 و برای موتورهای ایرانی 35 متر می باشد.
 • رعایت وزن متناسب با قدرت دینام

هر یک از این عوامل می تواند دلیلی بر خرابی دینام به شمار آید.

نوسان برق دلیل اصلی سوختگی دینام بالابر

در کنار عواملی که می بایست به عنوان نکات ایمنی در بالابرها رعایت کنیم؛ در نظر داشته باشید که اگر قطر سیم کابل کم باشد یا طول آن خیلی زیاد باشد؛ سبب افت ولتاژ می شود که بروز چنین رخدادی سبب عدم تأمین جریان لازم برای الکتروموتور می شود و همین مسئله در نهایت سبب سوختگی دینام می شود.به همین دلیل است که همواره توصیه می شود به هر یک از این عوامل در بالابرهای ساختمانی خود توجه و عنایت داشته باشید.

استفاده از کابل های نامرغوب و غیر استاندارد هم ممکن است از جمله دلایلی باشد که در نهایت شاهد سوختگی دینام بالابر و اعمال هزینه خواهیم بود. به طور کلی در یک کلام می توان اذعان داشت که در بین دلائلی که ممکن است برای دینام این ابزارآلات ساختمانی مشکل ایجاد کنند؛ نوسان جریان برق به عنوان اصلی ترین دلیل سوختگی دینام به شمار می آید.

با توجه به این مسئله که جریان برق و برق گرفتگی می تواند به عنوان یک خطر بزرگی برای شما به حساب آید؛ بهتر است همواره هنگام استفاده از این گونه از وسایل، احتیاط لازم را به خرج داده و با احتیاط از این وسیله مفید در صنعت ساخت و ساز ساختمانی بهره بگیرید تا نوسانات جریان برق برای شما مسئله ساز نشده و خطر مالی یا جانی را برای شما و دستگاه مورد نظرتان در پی نداشته باشد.

حفاظت و مراقبت از بالابرهای ساختمانی

بالابرهای ساختمانی از جمله وسایلی می باشند که با استفاده از جریان برق کار می کنند. به همین دلیل است که بهتر است هنگام استفاده از این وسیله احتیاط های لازم را مدنظر قرار داده تا نه برای شما مشکل ساز بوده و نه نوسانات برق منجر به سوختگی دینام و از کار افتادن این قطعه و در نهایت عدم کارکرد و کارایی بالابرهای ساختمانی نگردد.

به همین منظور بهتر است همواره سرویس های دوره ای آن ها را مسئله ای جدی در نظر داشته و احتیاط های لازم را در خصوص استفاده از این وسیله مدنظر قرار دهید تا در گیر و دار هزینه های ناشی از تعمیر و تعویض قطعات دستگاه گرفتار نشوید.

ضمن اینکه بهتر است در همان ابتدای امر هنگام خرید بالابرها تمامی قطعات موجود در آن را بررسی نمایید و از سلامت کابل و استاندارد بودن آن در کنار سایر قطعات موجود در این دستگاه اطمینان حاصل کنید تا در نهایت از خرید خویش راضی و خرسند گشته و پس از مدت زمانی استفاده مجبور به تعمیر و تعویض قطعات دستگاه خود نشوید.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>