اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


موتور پمپ

استفاده از موتور پمپ بنزینی در صنایع مختلف

در صنایع مختلف از جمله کشاورزی و باغبانی از موتور پمپ بنزینی در جهت انتقال آب از یک نقطه به نقطه دیگر استفاده می شود. موتور پمپ آب را بیشتر در مواقعی مورد استفاده قرار می دهند که دسترسی به برق در آنجا میسر نیست و شما به راحتی می توانید از وجود این وسیله کارآمد صنعتی استفاده کنید.

البته موتور پمپ آب بنزینی را برای مصارف خانگی نیز مورد استفاده قرار می دهند که کاربرد و کارایی خاص خود را دارد. به طور کلی این نوع از موتورهای پمپ آب در انواع و اقسام خاص خود با سوخت های بنزینی و گازوئیلی و نفتی بنزینی دربردارنده مزایا و معایب زیادی هستند که مزایای آن ها به مراتب بسیار بالاست.

اما با توجه به این مسئله که هر وسیله ای را عمر مفیدی است و دیر یا زود خراب می شوند و در ضمن اگر در خصوص استفاده از موتور پمپ آب بنزینی احتیاطات اولیه را در نظر نگیریم؛ ممکن است خیلی زودتر از حد تصور این دستگاه ها نیاز به تعمیر داشته باشند که در این صورت تعمیر و عیب یابی آن ها را باید به دست کسانی سپرد که در این زمینه تبحر و مهارت لازم را دارند تا پس از تشخیص عیب مورد نظر، مراتب را به جهت تصحیح و تعمیر آن ها صورت بخشند تا باری دیگر شما باز هم بتوانید از وجود این دستگاه ها استفاده به عمل آورید.

عیب یابی موتور پمپ بنزینی

در صورتی که درصدد استفاده از موتور پمپ بنزینی برآمده اید؛ ولی دستگاه مورد نظر با اختلالی رو به رو شده است و عملکرد خود را از دست داده است؛ باید به فکر تعمیر آن به دست یک تعمیرکار باشید.تعمیرکار مربوطه نیز پیش از تعمیر موتور پمپ بنزینی به عیب یابی آن می پردازد. به این صورت که در همان ابتدا نوع سوخت، جرقه زدن مناسب، حداقل دور و کمپرس مناسب را مورد بررسی قرار می دهد تا در صورت اختلال در هر یک از این موارد متوجه مشکل عدم روشن شدن موتور پمپ بنزینی شود.

با توجه به این مسئله که عیب یابی موتور پمپ بنزینی و تشخیص زودهنگام مشکل یا عیب مورد نظر در هر دستگاهی به منزله پشت سر گذاشتن نیمی از راه می باشد؛ اگر یک تعمیرکار تمامی این مسائل را در نظر بگیرید و همگی را مورد بررسی و کاوش قرار دهد؛ می تواند در نهایت به عیب مورد نظر پی ببرد.پس از تشخیص عیب نهفته در هر وسیله ای از جمله موتورهای پمپ بنزینی دیگر می توان با توجه به علم و دانش فنی بالا در این زمینه تعمیر آن ها را صورت داد و اختلال موجود را از بین برد.

مهم ترین عیوب به وجود آمده در موتور پمپ بنزینی

به طور کلی مهم ترین عیوبی که ممکن است در موتورهای پمپ بنزینی رخ دهد که نیاز به یک تعمیرکار برای تعمیر و برطرف کردن عیب موجود خواهد بود؛ می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • عدم کارایی لازم فیلتر هوا و سوخت زیاد
  • داغ شدن موتور دستگاه بیش از حد ممکن
  • استفاده از سوخت و روغن با کیفیت بسیار پایین یا در نظر نگرفتن نسبت روغن به بنزین
  • تنظیم نبودن کاربراتور

علاوه بر موارد فوق ممکن است مشکلات دیگری در دستگاه مورد نظر رخ دهد که نیاز به تعمیر موتور پمپ بنزینی در آن ها به خوبی حس می شود. در هر صورت با بروز هر گونه اختلالات ناشی از موتورهای پمپ آب با سوخت بنزین و گازوئیل و... به جای هر گونه سهل انگاری و انجام کارهای خودسرانه بهتر است با یک تعمیرکار مجرب و کارکشته در این زمینه در ارتباط باشید.

نحوه تعمیر موتور پمپ بنزینی

با توجه به نکاتی که گفته شد؛ در برخی مواقع به محض بروز هر گونه عیب و ایراد نهفته در موتورهای پمپ بنزینی باید با یک تعمیرکار در ارتباط بود. در زیر به برخی از راهکارهای مربوط به تعمیر آن ها اشاره می شود:

  • موتور پمپ دستگاه دچار ایراد شده است و استارت نمی خورد که می تواند مشکلات خاص خود را داشته باشد و علل و عواملی همچون: کثیف شدن شمع، کم بودن سطح روغن موتور، مسدود شدن در فیلتر هوا و... باعث این معضل می شود.
  • حس صدای مکش پس از هندل زدن دستگاه که در این صورت پیستون داخل موتور عیبی ندارد و سالم است. ولی ممکن است ایرادهای دیگری از جمله: اختلال در کاربراتور، خفگی موتور، اختلال در شمع و... را در پی داشته باشد.
  • به وجود آمدن صدای مکش پس از هندل که در این صورت مشکل از پیستون داخل موتور است که یا پیستون یا شاتون آن کاملا خرد و نابود شده است که باید تعمیر یا تعویض گردد.
  • نشتی هوا در کاسه نمد که در این صورت باید فشار مایع آب بندی را بالاتر از فشار جو افزایش داد.
  • نشتی هوا در لوله مکش که در این صورت بهتر است ورودی خط مکش را بست و خط را تحت فشار قرار داد.برق ندادن موتور برق که ممکن است اتصالی وجود داشته باشد یا کاید محافظ بار خراب شده باشد و دستگاه به پریز وصل نشده باشد.
  • لرزش بسیار زیاد در هنگام کار کردن که در این صورت ممکن است موقعیت اهرم ساسات درست نباشد که باید آن را اصلاح کرد و یا ممکن است دمای موتور پایین باشد که در این صورت نیز باید موتور بدون بار چیزی حدود 10 دقیقه کار کند.

همان طور که مشاهده کردید؛ ممکن است عیوب بسیار زیادی در طول مدت زمان استفاده از موتورهای پمپ بنزینی صورت پذیرد که در صورت بروز هر یک از این عوامل و موارد مختلف، بهتر است موارد احتمالی را در نظر گرفت و سپس به منظور تعمیر آن ها اقدامات لازم را صورت بخشید.

کسانی که در این زمینه تجربه و تبحر لازم را دارند؛ به خوبی می دانند که به چه شیوه و چگونه بایستی اختلال موجود در یک موتور پمپ بنزینی را رفع نمایند تا بدین ترتیب بتوان عیب یا عیوب مختلف را رفع نمود تا بتوان باز هم از وجود این نوع وسایل مهم و کاربردی در صنعت کشاورزی و خانگی به خوبی استفاده کرد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>