اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

بتونیر

دینام بتونیر یکی از مدل های تخصصی الکترو موتورهای جریان متناوب می باشد که هدف از طراحی دینام نصب شدن آن بر روی میکسرهای بتن های کوچک است. توجه داشته باشید که برای تامین قدرت گردش دیگ بتونیر به انواع موتور ها نیاز است که در این میان موتور های دیزلی و بنزینی قدرت بسیاری دارند.در این میان دینام بتونیر بهترین ایده برای تامین قدرت گردش دیگ در میکسر بتن های کم حجم می باشد.

علت استفاده از دینام در بتونیر

بهترین و کاربردی ترین نوع موتور برای گردش دیگ میکسر بتن، موتور برقی می باشد که نام دیگر آن الکتروموتور است. توجه داشته باشید هر چه حجم دیگ بزرگ تر باشد به موتور قوی تری نیازمند است. اما زمانی که قرار است یک میکسر بتنی که حجم کمی دارد را طراحی کنیم؛ نیازی به موتورهای دیزلی و بنزینی نیست و به جای آن به یک الکتروموتور ساده با طراحی تخصصی مانند دینام بتونیر نیاز است.

توجه داشته باشید که دینام بتونیر با صرف هزینه های اندک تمام نیازهای کاربر را در این زمینه برطرف می کند. پس اولین علت که ما بخواهیم از این وسیله استفاده کنیم این است که قیمت آن نسبت به سایر محصولات در این زمینه کمتر است. این محصول ارزان ترین محصول در این زمینه می باشد.بتونیر فقط یک الکتروموتور جریان متناوب ساده می باشد که در تمام مشخصه های طراحی مثل قدرت تامین گشتاور و دور موتور کاملا متناسب با نیازهای میکسر بتن ها است.بنابراین هنگام کار با یک دینام بتونیر در حقیقت با یک موتور ساده که کار آن با جریان برق تک فاز یا سه فاز می باشد رو به رو هستیم.

بنابراین از مهم ترین ویژگی های انواع الکتروموتورهای جریان متناوب طراحی ساده آن ها می باشد که این ویژگی در طرح ساخت دینام میکسر بتن نیز وجود دارد. دینام بتونیر برترین ایده برای تامین قدرت آن دسته از میکسر بتن هایی است که در آن ها طراحی و قیمت کم آن ملاک می باشد.به همین علت است که از دینام بتونیر در ساخت میکسر های بتن های کوچک مانند میکسر بتن 250 لیتری استفاده می شود.

نحوه انتخاب دینام برای بتونیر

اصلی ترین عامل انتخاب دینام برای بتونیر، سایز و ظرفیت دستگاه میکسر مورد نظر می باشد. میکسرهای بتن از سایز 120 تا 1000 لیتری تولید و عرضه می شوند که موتور آن ها را باید با توجه به وزن دیگ آن ها هنگام بارگیری انتخاب کرد. همان طور که پیش از این گفتیم دینام را باید متناسب با حجم بتونیر تهیه کرد.در ادامه این قسمت می خواهیم به بهترین بتونیر برای استفاده دینام در آن اشاره کرده و آن را مورد بررسی قرار دهیم.

الکتروموتور متناسب با بتونیر 250 لیتری: توجه داشته باشید که بهترین موتور برای بتونیر برقی که 250 لیتری است؛ موتور سه اسب تک فاز 1400 دور می باشد.علت این امر این است که در زمان راه اندازی و درگیری با دیگ دستگاه بتونیر بتواند سرعت خروجی برابر با 15 دقیقه را به دیگ دستگاه بدهد. در این جا سوالی پیش می آید و آن این است که آیا دینام دو اسب برای بتونیر 250 لیتری مناسب می باشد؟

برای پاسخ به این سوال می توان گفت که امکان نصب موتور دو اسبی که تک فاز باشد بر روی دستگاه میکسر بتن 250 لیتری وجود دارد. البته استفاده از این موتور در مناطقی که برق و نوسانات آن ضعیف می باشد بیشتر توصیه می شود.همچنین اگر می خواهید بتونیر را با موتور برق راه اندازی کنید ایده آل ترین گزینه برای بتونیر 250 لیتری موتور 2 اسب می باشد. علت این امر این است که موتور 2 اسب در لحظه استارت آمپر پایینی می گیرد.

توجه داشته باشید که موتورهای الکتریکی توان راه اندازی میکسر بتن های بزرگ و حجیم را ندارند. به طور عمده کاربرد دینام بتونیر هنگام ساخت میکسر بتن 250 لیتری است البته بهتر است بدانید که در مدل های 400 لیتری نیز شاهد مدل های قدرتمندی از دینام بتونیر هستیم.اما در حجم های بیشتر نمی توان از دینام بتونیر های تکفاز استفاده کرد. در برخی از مدل های بالاتر میکسرهای بتن مانند مدل های 400 لیتری و 700 لیتری می توان از بتونیر های سه فاز متداول استفاده کرد اما برای ساختن میکسر بتن 250 لیتری کاملاً می توان از دینام بتونیر استفاده کرد.

به طور کلی اگر بخواهید با صرف هزینه های کمتری در نصب دینام بتونیر همراه شوید باید از الکتروموتورهای دو اسب بخار با شرایط برق تک فاز در مدل های 1400 دور بر دقیقه استفاده کنید.دینام بتونیر از اصلی ترین ایده ها برای تامین قدرت میکسر بتن ها است که بسیاری از مشکلات را در این زمینه حل می کند.قیمت کمتر دینام بتونیر نسبت به سایر محصولات در این زمینه موجب کاهش هزینه تمام آن شده است.

در ساخت دستگاه بتونیر می شود طراحی بسیار ساده موتورهای الکتریکی مانند دینام را مشاهده کرد. همچنین استفاده از این محصول موجب بهتر شدن شرایط نگه داری آن می شود. همچنین راه اندازی دینام همزن بتن بسیار ساده و سریع می باشد و کافی است برای این کار منبع برق تک فاز یا سه فاز در محل پروژه وجود داشته باشد. سپس میکسر بتن با کمک دینام به راحتی و با سرعتی بسیار بالا راه اندازی می شود.

مزیت دیگر استفاده از دینام در بتونیر ها این است که به کارگیری آن ها موجب به وجود آمدن آلودگی نمی شود و به همین علت می توان از این محصول در فضاهای سرپوشیده استفاده کرد.از مزایای دیگر استفاده از دینام در بتونیر ها می توان به کارکرد آرام و صدای کم آن اشاره کرد که نسبت به نمونه های دیزلی و یا بنزینی آن عملکرد روان تری را برای گردش دیگ ایجاد می کند.با توجه به مزایای گفته شده استفاده از این محصول در محیط های شهری نسبت به سایر محیط ها رواج بیشتری دارد. در آخر می توان گفت که استفاده از دینام در بتونیر مزایای بسیاری دارد که با توجه به آن ها خرید و وجود این محصول در بتونیر امری معقول به نظر می رسد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>