اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کشتیرانی

تضمین ایمنی و سلامتی، چگونگی غلبه بر استرس ها و فشار های روحی و روانی در دوران کرونا مدت مدیدی است که زندگی و فعالیت دریانوردان را تحت تأثیر قرارداده است حال دریانوردان چگونه با مسائل و مشکلات ناشی از مسایل روانی، استرس و خستگی کنار بیایند موضوعی است که به کالبد شکافی بیشتر نیاز دارد.بر اساس یک نظر سنجی از 9768 دریانورد، ویروس کرونا بر زندگی و فعالیت دریانوردان چه در دریا و چه در ساحل و حتی در زمان استراحت در کشتی و خانه تأثیر منفی گذاشته، در واقع زندگی اجتماعی دریانوردان را تحت تأثیر شدید قرار داده است.

در این میان متأسفانه برخی از دولت ها، مدیران خطوط کشتیرانی عمده جهانی، ما لکان، سازمان های مردم نهاد اگرچه تا حدودی تلاش خود را برای حل این بحران به کار می گیرند، اما همچنان این مشکلات به قوت خویش باقی است.

بر اساس این نظر سنجی که توسط سایت safety4sea صورت گرفته از میان پاسخ های دریافتی افزایش حجم کار، خستگی، دسترسی کمتر به فنّاوری و اینترنت، بی توجهی برخی مسئولان خطوط کشتیرانی به قوانین و تدوین قوانین جدید و عدم وجود دورهمی های اجتماعی در کشتی، دوری از خانواده و دستمزد پایین از جمله مواردی است که در حال حاضر باعث وارد آمدن فشار روحی، دغدغه، استرس، اضطراب و... بر دریانوردان جهان می شود که همه این موارد باید با حمایت دو لت ها، مالکان کشتی، سازمان های مردم نهاد و... حل شود و گرنه به مشکلات بیشتری منجر می شود.

برخی از پاسخ دهندگان گفته اند ویروس کرونا باعث شده دریانوردان به دور از خانواده ماه ها در کشتی در انزوا به سر برند و از سوی دیگر برخی از مسئولان خطوط کشتیرانی و مالکان از پرداخت دستمزد بیشتر، به علت بحران تغییر خدمه خودداری کرده و نسبت به تغییر قوانین به نفع خود در قرار داد ها دست می زنند.از سوی دیگر دریانوردان ارتباط محدودی با بنادر و سواحل دارند و بالاخره کمیت و کیفیت مواد غذایی نیز در دوران کرونا نیز بر زندگی اجتماعی آنان تأثیر منفی گذاشته است.

در ادامه این نظر سنجی آمده است زمانی که دریانوردان بیش از حد در معرض استرس، دغدغه و نگرانی قرار گیرند انگیزه آن ها برای فعالیت بیشتر و تعصب کاری کمتر می شود که حتماً به این مشکلات باید از سوی مراکز ذی ربط توجه کافی به عمل آید.در همین ارتباط کارشناسان و روانشناسان پیشنهاد های زیر را به منظور غلبه دریانوردان بر استرس های بیش از حد پیشنهاد می کنند.

دریانوردان باید زمانی که مجبور به اقامت در کشتی به خاطر شیوع ویروس کرونا هستند و امکان تغییر خدمه وجود ندارد افکار مثبت خود را تقویت کنند و در اوقات فراغت کار هایی که باعث خوشحالی آنان می شود، انجام دهند.دریانوردان باید سعی کنند از انزوا و گوشه گیری دوری کرده و حتی المقدور تنها نباشند. صحبت و بحث با سایر همکاران در کشتی می تواند به افکار مثبت منجر شود.

حداکثر تلاش دریانوردان باید این باشد که بی تحرکی را کنار گذاشته و به ورزش بپردازند.دریانوردان باید مدیریت زمان خود را سازماندهی کرده و در هنگام کار و اوقات فراغت حداکثر بهره را از زمان ببرند. زمانی که دریانوردان احساس کردند با خستگی بیش از حد مواجه اند با مطرح کردن این موضوع به فرماندهان کشتی به استراحت بپردازند، زیرا خستگی بیش از حد منجر به خواب آلودگی و کاهش کیفیت فعالیت می شود.

اگرچه شیوع کرونا باعث شده که پیامد منفی زیادی برای افراد دریانورد در کشتی ایجاد شود به همین جهت فرماندهان و افسران باید با توجه به شرایط بحرانی موجود سعی کنند رضایت شغلی دریانوردان را در اولویت قرار دهند در این راستا فرماندهان کشتی نیز باید نسبت به این موضوع بی توجه نباشند، زیرا افرادی که نارضایتی شغلی دارند بیشتر مستعد آسیب دیدگی هستند.

دریانوردان باید به این نتیجه برسند که با بحران کووید 19 کنار آمده و بپذیرند که تمام مردم جهان چه در خشکی و چه در دریا با این ویروس منحوس دست و پنجه نرم می کنند و این بحران صرفاً مختص دریانوردان نیست.دریانوردان حداکثر سعی خویش را به کارگیرند که با همسر و فرزندان خویش تماس تلفنی داشته و انرژی مثبت از آنان دریافت کنند.مطالعه کتاب و مشاهده فیلم و سریال را فراموش نکنند.درصورت نیاز با مراکز مشاوره حتماً تماس گرفته و از آنان راهنمایی های لازم را به منظور غلبه بر مشکلات روحی دریافت کنند.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>