اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


آچار الن


مقایسه آچار آلن با آچار ستاره ای

پیچ آلن پیچی است که یک حفره شش ضلعی انتها آن قرار گرفته است و آچار آلن ابزاری است که برای باز و بسته کردن پیچ های آلن به کار میرود.نام آلن از یک شرکت آمریکایی برگرفته شده است که اولین بار در سال 1910 میلادی چنین پیچ و آچاری را ساخت. پیچ های آلن در مدل های متریک با اندازه های استاندارد بر حسب میلی متر و مدل های غیر متریک بر حسب اینچ ساخته می شوند پیچ و آچار آن مزایایی داشتند که باعث شد استفاده از آن گسترش پیدا کند و به یکی از مهم ترین ابزار ها تبدیل بشود.

از جمله مزایای این پیچ این بود که، محل آچار خور پیچ داخل حفره بود و امکان ضربه خوردن و تغییر شکل دادن آن را کمتر می کرد. یک سطح 6 ضلعی است که باعث می‌شود امکان لیز خوردن آچار و همچنین خراب شدن دندانه ها به دلیل فشار زیاد کمتر بشود. آچار داخل پیچ می‌شود کار کردن با آن راحت تر است به خاطر این مزیت برای وصل کردن پیچ، می توان پیچ را داخل آچار گذاشت و سپس وارد سوراخ پیچ کرد.

شکل متداول این این آچارها مشابه حرف L انگلیسی است، و دسته آچار به خاطر طول بلندش باعث افزایش گشتاور می‌شود.نسبت به پیچ های دیگر با فشار دست کمتری باز و بسته می‌شود. از سر بلند آن در فضا های باریک تر و جاهایی که پیچ داخل یک سوراخ بلند قرار گرفته استفاده می‌شود.

مقایسه آچار آلن و ستاره ای

کوچک بودن این آچار باعث می‌شود به راحتی مجموعه ای از آن ها برای سایز های مختلف قابل استفاده و قابل حمل و نقل باشد. و همین اندازه کوچک باعث می‌شود راحت گم شوند، به همین خاطر معمولا این آچار ها داخل یک بسته بندی یا متصل به هم در بازار عرضه می شود بهترین جنس این آچار ها فولاد با کیفیت می باشد و دسته های بلندتری دارند.

آچار ستاره ای یا همان آچار خورشیدی

آچار ستاره ای با الگو گرفتن از آچار آلن طراحی شده است کارکردی مشابه همان آچار آلن دارد تفاوت آن با آلن به جای یک 6 ضلعی شبیه یک شتاره 6 پر است. اولین بار در سال 1967 میلادی ساخته شده است.امروزه به شکل متداولی در قطعات لپ تاپ و کامپیوتر و وسایل نقلیه استفاده می‌شود مزیت این پیچ نسبت به آلن و پیچ چهارسو یا دوسو در شکل مخصوص آن است که باعث می‌شود آچار بیشتر داخل سری پیچ در گیر شود و امکان بیرون آمدن یا سر خوردن آن کمتر باشد به علاوه این آچارها به نسبت آلن هم اندازه خود گشتاور بیشتری وارد می‌کنند.

همین ویژگی گشتاور و نیروی بیشتر که این پیچ وارد می‌کند باعث می‌شود تا در وسایلی که قطعات ریزی دارند مثل گوشی همراه یا حتی صنایع فضایی این پیچ روز به روز بیشتر استفاده بشود چون در عین حال که انداره کوچکی دارد بسیار محکم و مقاوم محل اتصال را نگه میدارد بر خلاف آچار آلن سایز بندی این آچارها مخصوص به خودشان است.مدل هایی از آچار آلن ساخته شده است که تقریبا سر گردی دارد.شکل گرد باعت می‌شود بتوان آچار را به طور زاویه دار و به شکل مایل وارد پیچ کرد. البته کار کردن با آن زیاد راحت نیست و داخل امکان سر خوردن آچار داخل پیچ زیاد است ولی برای مواردی که فضای کافی برای راحت داخل کردن آچار و چرخاندن آن وجود ندارد مفید است.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>