اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

عینک جوشکاری

توجه به ایمنی، بخشی جدایی ناپذیر از رویه های صحیح کار است. محافظ شخصی شامل ابزار، موانع، علائم و موارد دیگر است. در این میان در صنعت جوشکاری نمی توان اهمیت عینک جوشکاری شفاف را کم در نظر گرفت.

بسیاری از متخصصان، پزشکان، کارگران ساختمانی و… کارکردهای روزانه ای را انجام می دهند که چشم آنها را در معرض خطر قرار می دهد. در این بین جوشکارها، به ویژه، با خطر جدی آسیب دیدگی چشم یا شرایط ناشی از قرار گرفتن در معرض ذرات پرتاب شونده، دود یا پرتوهای ناشی از کار قرار دارند. در ادامه به معرفی عینک جوشکاری می پردازیم.

چرا استفاده از عینک جوشکاری شفاف مهم است؟

جوشکاری، نوری مرئی را ایجاد می کند، که می تواند مضر باشد. هم چنین پرتوهای نامرئی از جمله ماوراء بنفش (UV) و اشعه مادون قرمز (IR) نیز در این کار وجود دارد که خود خطرات بسیار زیادی برای چشم دارند.تشعشعات نامرئی، چون دیده نمی شوند اغلب مورد بی توجهی قرار می گیرند اما این تشعشات اثرات دراز مدت بر روی بینایی و حتی مغز فرد دارد و می تواند خسارت های جبران ناپذیری ایجاد کند.

چگونگی محافظت عینک جوشکاری شفاف از چشم

عینک جوشکاری شفاف در حقیقت چندین لایه محافظت از چشم را تأمین می کنند. آنها همچنین چشم را از خطرات مختلفی مانند گرما، جرقه و سایر خطرات محافظت می کنند.طبق گفته های انجمن پیشگیری از نابینایی آمریکا، هر ساله بیش از 700,000 آمریکایی به چشم خود در محل کار آسیب وارد

می کنند و 125,000 نفر دیگر نیز چشم خود را در خانه زخمی می کنند. بیش از 40,000 کودک و بزرگسال آمریکایی در طول ورزش دچار آسیب دیدگی چشم می شوند. هزاران نفر دیگر نیز با آسیب های چشمی گزارش نشده وجود دارند.

براساس تحقیقات موسسه تحقیقاتی ایمنی لیبرتی، آسیب چشمی یک چهارم از آسیب های جوشکاری را تشکیل می دهد و تقریباً شایع ترین آسیب برای جوشکارها محسوب می شود. کسانی که بیشتر در معرض جراحات چشمی مربوط به جوش قرار دارند، کارگران در صنایعی هستند که ماشین آلات صنعتی و تجاری، تجهیزات رایانه ای و محصولات فلزی تولید می کنند.

متأسفانه، کارگران به دلیل آگاه نبودن نسبت به خطر، بسیاری اوقات عینک جوشکاری شفاف را به کار نمی برند. کارگران مهم است که بدانند صدمات چشم مربوط به جوشکاری از منابع مختلفی ناشی می شود:

  • آسیب مکانیکی در اثر برخورد ذرات پرتابی و خرد شده
  • تابش و سوختگی های فتوشیمیایی ناشی از اشعه ماوراء بنفش (UVR)، اشعه مادون قرمز و نور شدید آبی.
  • تحریک و سوختگی شیمیایی از دود و مواد شیمیایی.
  • برای کمک به کاهش آسیب های چشمی، باید کارگران را در مورد تمام خطرات مواجهه آنها با این مشکل آگاه نمود و یک پروتکل لازم الاجرای محافظت از چشم را اجرا نمود.

عینک ایمنی و عینک جوشکاری شفاف با عینک معمولی چه تفاوتی دارند؟
عینک ایمنی باید با استاندارد بالاتری از مقاومت در برابر ضربه نسبت به عینک های معمولی مطابقت داشته باشد. این استاندارد بالاتر هم برای لنزها و هم برای قاب های عینک ایمنی و عینک های جوشکاری اعمال می شود.

محبوب ترین ماده برای تولید لنز برای عینک جوشکاری جدید، پلی کربنات است. لنزهای پلی کربنات نسبت به لنزهای شیشه ای مقاوم در برابر ضربه هستند.به خاطر داشته باشید که پلی کربنات یک ماده لنز بسیار نرم تر از شیشه است. حتی با یک پوشش مقاوم در برابر خراش، لنزهای پلی کربنات راحت تر از لنزهای شیشه ای خراشیده می شوند.

معرفی عینک جوشکاری اتوماتیک

عینک جوشکاری اتوماتیک برای جوشکاری آسان تر و ایمن تر طراحی شده اند. اگر همیشه بتوانید به وضوح همه جزییات کار را ببینید، نیاز به بلند کردن مدام عینک جوشکاری از بین می رود. این به نوبه خود به معنای کاهش احتمال صدمات خارجی مانند جرقه جوش و فلز و کاهش قرار گرفتن در معرض خطر در معرض اشعه ماوراء بنفش و مادون قرمز است.

در سال 1981، تولید کننده سوئدی Hornell International شاتر الکترونیکی LCD را معرفی کرد که با تشخیص حسگر قوس جوشکاری روشن، به طور خودکار تاریک می شد.مزیت استفاده از عینک جوشکاری اتوماتیک این است که جوشکار نیازی به تنظیم موقعیت کلاه جوش به صورت دستی ندارد که نه تنها باعث صرفه جویی در وقت می شود بلکه خطر قرار گرفتن در معرض نور مضر ناشی از فرآیند جوشکاری را نیز کاهش می دهد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>