اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


لباس جوشکاری


دستکش جوشکاری، پیش نیاز عملیات جوشکاری

برای حفاظت از ناحیه دست جوشکاران و سایر کارگران ساختمانی، می توان از دستکش حافظتی جوشکاری استفاده کرد! این وسیله کمک می کند تا کارگران ساختمانی، کارگرانی که در کارخانه ها مشغول به جوشکاری هستند و … از برخورد اشیا داغ با ناحیه دست در امان باشند! در واقع این افراد با استفاده از این نوع دستکش ها، خود را از آسیب اوراق فلزی، شیشه های بریده شده و … محافظت می کنند.

معمولاً دستکش های مخصوص جوشکاری، بر اساس استانداردهایی تهیه می شوند که باید حداکثر میزان مقاومت را داشته باشند. در واقع این دستکش های محافظتی تا حد زیادی می توانند در برابر گرما، ساییدگی و … مقابله کنند. در این زمینه بهتر است که از اندازه های موجود در بازار و استانداردی هم که برای این کار وجود دارد، مطلع باشید!

به عنوان مثال دستکش حافظتی جوشکاری به سه دسته کوتاه، متوسط و بلند تقسیم بندی می شود! اندازه استاندارد هر کدام به ترتیب، 30 سانتی متر، 35 سانتی متر و 40 سانتی متر باشد! اگر یک جوشکار هستید و می خواهید از دستان خود محافظت کنید و یا یک کارفرما هستید و بر اساس قوانین موظف به تأمین این وسایل هستید، باید حتماً بر اساس نیاز و نوع کار اقدام به تهیه دستکش جوشکاری و لباس مخصوص جوشکاری کنید!

ویژگی های استاندارد یک دستکش جوشکاری و لباس مخصوص جوشکاری

حالا که کمی با این ابزار و وسایل حافظتی آشنا شدید، بهتر است در مورد ویژگی های آن ها بدانید. این ویژگی ها به شما کمک می کند که خیلی بهتر در این زمینه اطلاعات کسب کنید و مطمئن شوید که چگونه می توانید با کمک این ویژگی های ایده آل، یک دستکش و یا لباس مخصوص جوشکاری برای خود تهیه کنید

استانداردها و ویژگی های دستکش جوشکاری

در مورد دستکش های چرمی، اولین ویژگی که در مورد آن ها مطرح می شود، جنس و ماده اولیه تشکیل دهنده آن هاست! در واقع این دستکش ها از چرم تهیه شده اند و یا کمک نخ و دوخت یک شکل منظم گرفته اند! معمولاً ضخامت چرم 1 تا 1٫5 میلی متر است! بعد از استفاده از پنبه، الیاف مصنوعی و … است که باید در مورد آن ها صحبت کنیم!

در دوخت این نوع از دستکش ها، حتماً باید این موضوع بررسی شود که قسمت های چرمی دستکش، باید به صورتی دوخته شوند که سطح رویه چرم با سطح دست، تماس نداشته باشد تا در هنگام تحمل گرما، هیچ مقداری به دست کارگر یا جوشکار منتقل نشود. در آخر مدنظر بگیرید که تعداد بخیه ها با کمک نخ و سوزن در هر قسمت، باید سه بخیه در هر سانتی متر باشد.

در نهایت باید بدانید که مراکز معتبر، معمولا دارای نشانه های استانداردی نیز هستند که در هنگام تولید و یا بسته بندی محصولات بر روی دستکش ها، این نشانه ها را درج می کنند. این کار می تواند به شما کمک کند که به راحتی کیفیت و میزان باکیفیت بودن یک جنس را تشخیص دهید.

استانداردهای لباس مخصوص جوشکاری

حالا که با ویژگی ها استانداردهای دستکش جوشکاری آشنا شدید، نوبت آن می رسد که در مورد ویژگی های لباس مخصوص جوشکاری، کمی اطلاعات خود را افزایش دهید! در واقع این لباس ها که معمولاً به صورت کلی شامل کلاه، نیم تنه، آستین، پیش بند ساده، پیش بند شلواری و … می شوند، بر اساس استانداردهایی ساخته شده اند که حداقل میزان آسیب و خطر را برای فرد جوشکاری در نظر می گیرد

این لباس ها باید متناسب با بدن جوشکار تهیه شوند تا فرد در آن ها احساس راحتی کند. همچنین این لباس ها نباید دارای جیب یا لبه خاصی باشند. مانند دستکش جوشکاری که در تهیه آن از چرم استفاده شده است، باید برای تهیه یک لباس مخصوص جوشکاری استاندارد هم از چرم استفاده کرد.

این ماده اولیه می تواند به راحت تر انجام شدن، عملیات جوشکاری تا حد قابل قبولی کمک کند و همچنین می تواند گرما را تا مقدار زیادی تحمل کند. در این زمینه اگر از یک فروشگاه یا تولیدکننده معتبر دستکش حفاظتی جوشکاری و یا لباس مخصوص جوشکاری اقدام به تهیه وسایل مورد نیاز خود کنید، احتمالاً هیچ مشکل یا نگرانی در زمینه رعایت شدن استاندارد در هنگام تولید نخواهید داشت.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>