اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

جوشکاری

اگرچه بسیاری احتمالا می دانند که گاز محافظ در جوشکاری یکی از اساسی ترین قسمت ها در فرآیند جوشکاری است اما هنگام انتخاب آن توجه مورد نیاز آن را ندارند. یک تغییر ساده در ترکیب گاز می تواند باعث افزایش کارایی و صرفه جویی در هزینه ها به خصوص در جوشکاری قوس دار (GMAW) ایجاد کند. گاز محافظ معمولا تأثیر زیادی در هزینه های جوشکاری ندارد.

بسیاری از جوشکاران به طور کامل از تأثیرات بالقوه مالی محافظ گاز آگاهی ندارند. این که شما در کار با دستگاه جوشکاری از چه ترکیبی استفاده می کنید بر روی قسمت های مختلفی از جوشکاری شما تأثیرگذار است و ما نیز در این موضوع به این قسمت های مختلف خواهیم پرداخت و به این پرسش پاسخ خواهیم گفت که:

استفاده از گاز محافظ در جوشکاری چه تأثیری می گذارد؟

قبل از پاسخ به این پرسش و بررسی تأثیرات گاز محاظ در زمان کار با دستگاه جوش بهتر است که بدانیم. گاز محافظ چیست؟ همانطور که می دانید، برخی از گازهای موجود در جو و هوایی که ما تنفس می کینم، می توانند به جوشکاری ما صدمه بزنند و از جهات مختلف بر روی بهره وری آن تأثیرات منفی بگذارند. در واقع نقش گاز محافط در همین جا مشخص می شود. گازهای محافظ ترکیباتی از گازهای بی اثر یا نیمه اثر هستند که می توانند کیفیت جوش و بهره وری جوش ما را بالا ببرند.

ویژگی های گاز محافظ در جوشکاری

در ادامه چند مورد از ویژگی های گاز محافظ را بررسی کرده ایم:

1. میزان رسوب و کارایی فلز پر کننده

گاز محافظ به طور معمول از ترکیب مقدار بالای آرگون تشکیل می شود که همین موضوع باعث افزایش میزان کارایی در جوشکاری می شود. در صورتی که قطعه کار خود را برای جوشکاری به شکل افقی و عمودی قرار دهید، این موضوع به شما اجازه می دهد که از اسپری که توسط ترکیب این گازها استفاده کنید. در انتخاب این گاز بسیار دقت بکنید.

در بعضی از موارد به جای استفاده از مخلوط معمولی آرگون / دی اکسید کربن یا آرگون / اکسیژن، از مخلوط آرگون تقویت شده با هلیم استفاده می شود. اگر چه هزینه هلیوم بیشتر از آرگون است، اما گاز محافظ معمولا کمتر از 5 درصد از کل هزینه های جوشکاری را شامل می شود. راندمان رسوب الکترود به طور مستقیم به سطح پاشش جوشکاری مرتبط است. مخلوط های با آرگون بالا به طور معمول بهترین نتیجه را در انتقال اسپری دارند.

2. کنترل پاشش جوش

همان طور که می دانید، پاشش به زمانی گفته می شود که مقادیر زیادی از ذرات مذاب در اطراف جوش ایجاد می شود. پتانسیل یونیزاسیون پایین آرگون باعث بهبودی پایداری قوس جوش می شود و همچنین می تواند از پراکندگی هنگام استفاده از منبع تغذیه معمولی جلوگیری می کند. امروزه نیز برخی دیگر از گازهای محافظ با co2 خالص طراحی شده است البته با گازهای محافظی که از طریق آرگون ساخته می شود، پاشش را بیشتر نیز کاهش می دهد. هر چند که می توانید پراکندگی را کنترل کنید، می توانید جریان و ولتاژ کار را 10 درصد یا بیشتر افزایش دهید.

3. مشخصات جوش و جوشکاری بیش از حد

یک مهره جوش محافظ co2 تمایل دارد که به شکلی محدب درباید و همین موضوع باعث افزایش زمان کار با دستگاه جوشکاری یا اینورتر جوشکاری می شود و واضح است که افزایش زمان جوشکاری تأثیری مستقیم در هزینه جوشکاری دارد. ترکیب هایی از این گاز ها که حاوی گاز آرگون هستند باعث کنترل بیشتر بر روی مهره می شوند و زمان جوشکاری را کاهش می دهند و به این ترتیب در هزینه کار با دستگاه جوشکاری صرفه جویی می کنند.

قطر فلز پر کننده هم نقشی اساسی و غیر قابل انکار در بهینه سازی شکل مهره ایفا می کند. قطر زیاد سیم می تواند کنترل اندازه مهره جوش را دشوار کند. یک مهره جوشکاری بسیار بزرگ می تواند هزینه جوشکاری را تا 50 درصد افزایش دهد. پیشنهاد می کنیم نوع و اندازه فلز پر کننده خود را بر اساس نیازها و برنامه های خود انتخاب کنید.

4. قابلیت جوشکاری خارج از موقعیت (Out-of-position)

گازهای محافظی که از co2 با o2 بیشتری استفاده می کنند، با قابلیت واکنش پذیری بالا میزان سیال بودن استخر جوش را افزایش می دهند. برای کارهایی که خارج از موقعیت هستند، این موضوع ممکن است که شما را مجبور به استفاده از سیم کندتر کند که همین موضوع باعث کاهش بهره وری می گردد. در زمان کار با دستگاه ماشین جوشکاری در خارج از موقعیت، نوع انتقال فلزی که استفاده می کنید هم مهم است. ترکیبات آرگون بالا با واکنش کم عموما عملکرد بهتری دارند.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>