اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

فرودگاه ویکتوریا

معرفی فرودگاه بین المللی ویکتوریا:
فرودگاه بین المللی ویکتوریا دهمین فرودگاه پر رفت و آمد در کانادا با بیش از 1.93 میلیون مسافر در سال است و هر روز بیش از 100 پرواز در اینجا به نقاط مختلف دنیا انجام می شود. این فرودگاه حدودا در فاصله 25 کیلومتری شمال ویکتوریا، مرکز استان بریتیش کلمبیا واقع شده است.

این فرودگاه در سال 1939 افتتاح شد که به عنوان محل تمرین صنعت هواپیمایی نظامی به کار رفت. در اوایل جنگ جهانی دوم (1940 تا 1941)، این فیلد توسط نیروی هوایی سلطنتی استفاده شد تا در آن نیروهایی را برای پرواز ابتدایی تربیت کرده و آن ها را برای برگشت به انگلستان آماده کنند.

این فرودگاه در کنار خلیج پاتریشیا (Patricia Bay) قرار دارد که با توجه به شایع بودن قایق پرنده در آن زمان، محل خوبی به حساب می آمد. وزارت حمل و نقل این فرودگاه را در سال 1948 تحت خودش در آورد و بعد از آن به فرودگاه ویکتوریا نامگذاری شد و بسیاری از مردم محلی آن را به عنوان (فرودگاه پات بِی) نامگذاری کرده اند.

خطوط هوایی ترانزیت کانادا (بعدها Air Canada) پروازهای منظمی را در سال 1943 در فرودگاه ویکتوریا آغاز کرد. آخرین باقیمانده نیروی هوایی سلطنتی کانادا (RCAF) در سال 1952، فرودگاه را ترک کردند. در سال 1959، اینجا به فرودگاه بین المللی ویکتوریا تغییر نام یافت.

در سال 1997، شرکت حمل و نقل کانادا (که قبلا به بخش حمل و نقل معروف بود) به عنوان بخشی از بازسازی بزرگی که برای فرودگاه های کانادا انجام می شد، دستور انجام عملیات روی این فرودگاه را به اداره فرودگاه ویکتوریا (Victoria Airport Authority) داد.

در سال 2000 اداره فرودگاه ویکتوریا شروع به بازسازی و گسترده کردن ترمینال فرودگاه برای تطابق با نیازهای مسافران کرد. در سال 2002 یک اتاق انتظار جانبی جدید و بخش ورود دیگری را اضافه کرد. در سال 2005، محوطه پروازهای خروجی کامل شد.

در ماه مه 2005، دولت فدرال که صاحب زمین فرودگاه بود اعلام کرد که اجاره ای که از اداره فرودگاه ویکتوریا گرفته می شود، کم خواهد شد. طی این تصمیم، 0.6 میلیون دلار کانادا هر سال و 12 میلیون دلار کاندا برای حداقل 50 سال پس انداز می شود.

اطلاعات فرودگاه بین المللی ویکتوریا:

  • نام فرودگاه بین المللی ویکتوریا: Victoria International Airport.
  • کد یاتا: YYJ.
  • کد ایکائو: CYYJ.
  • نوع فرودگاه: عمومی.
  • ارتفاع از سطح دریا: 20 متر.

ترمینال ها:

  • ترمینال اصلی فرودگاه بین المللی ویکتوریا 9 باجه دارد که به باجه 2-1 و 10-4 دسته بندی می شوند. باجه‌های 1، 2، 9 و 10 دارای پل ورودی مستقیم به هواپیما هستند.
  • باجه های 1، 2، 5 و 6 به منظور ورود مسافران بین المللی به کار می روند.

در این فرودگاه، 3 نقاله بار فرودگاه وجود دارد: دو نقاله در بخش ورودی برای پروازهای داخلی کشور و یک نقاله برای پروازهای بین المللی.

مسیرهای دسترسی به فرودگاه:
این فرودگاه از مرکز شهر ویکتوریا 22 کیلومتر فاصله دارد.

اتوبوس مستقیم:
شاتل اتوبوس مستقیم از مرکز شهر به فرودگاه و برعکس وجود دارد که همچنین برخی از آن ها از هتل ها نیز می گذرند.

ترانزیت بریتیش کلمبیا:
خطوط 83، 86 و 88 در فرودگاه بین المللی ویکتوریا توقف دارند. اگر از مسافرینی هستدی که از خطوط حمل و نقل بریتیش کلمبیا استفاده می کنید، می توانید از خطوط داخل شهری (خط اتوبوس گری هاوند یا قطار ونکوور آیلند) و قطارهای پسیفیک کوچ در ویکتوریا بهره ببرید.

ماشین:
اگر با ماشین شخصی به فرودگاه می آیید، باید حدودا 20 دقیقه از مرکز شهر را توسط بزرگراه 17 در نظر بگیرید (در صورت وجود ترافیک سنگین، این مسیر 40 دقیقه طول می کشد). این فرودگاه پارکینگ های کوتاه و بلند مدت دارد که هزینه های جداگانه ای نیز برای آن ها باید پرداخت کنید. این پارکینگ ها درست در جنوب غربی ساختمان ترمینال واقع شده اند.

خدمات داخل فرودگاه:
امکانات برای دوچرخه: ویکتوریا شهری دوستدار دوچرخه است و مسافران زیادی هستند که توسط دوچرخه خود به فرودگاه می آیند. در این بخش، مسیرهای متفاوتی برای دوچرخه سواری وجود دارد و پارکینگی نیز برای شما تعبیه شده است که شما می توانید دوچرخه را تا زمان برگشتتان در آنجا نگهداری کنید.

صرافی:
در بخش بین المللی صرافی فرودگاه تبدیل ارز، بیمه مسافرتی و کارت تلفن ارائه می شود. دفتر صرافی از ساعت 8 صبح تا 5 عصر باز است.

اشیاء گمشده:
اشیائی که داخل یا بیرون فرودگاه گم شده اند به بخش امنیت فرودگاه واقع در شرق ترمینال اصلی برده می شوند. شما می توانید از ساعت 9 صبح تا 10 شب برای تحویل اشیاء گمشده تان مراجعه نمایید.

اینترنت وای فای:
فرودگاه بین المللی ویکتوریا اینترنت وای فای رایگان را در تمام بخش های ترمینال ارائه می دهد.

تلفن برای افراد کم توان:
یک تلفن با توانایی های انتقال بالا برای افراد کم شنوا در پشت تلفن ها در بحش ورودی، درست بعد از کیوسک مبادله ارز خارجی واقع شده است.

دو دستگاه خودپرواز:
شما در این فرودگاه می توانید از دو دستگاه خودپرداز، یکی از قبل از گیت ورودی و روبروی مغازه سوغاتی فروشی و دوم بعد از گیت، در پایین بخش انتظار مسافران استفاده کنید.

اتاق خانوادگی:
این اتاق روبروی بوتیک بریک واتر (Breakwater Boutique) قرار دارد که برای مسافران تعبیه شده است.

رستوران و فروشگاه:
رستوران هایی مانند رستوران Spinnakers و مغازه Harbourwalk از دیگر امکانات فرودگاه محسوب می شود.

بخش بازی کودکان:
اگر همراه کودکتان سفر می کنید، نگران این نباشید که حوصله او سر رود. می توانید به بخش بازی کودکان بروید که بالای اتاق انتظار پروازهای خروجی واقع شده است.

بخش کاری:
در اتاق انتظار پروازهای خروجی همچنین خدماتی مانند کافی نت با لپ تاپ یا سیستم های رومیزی تعبیه شده است.

چرخ چمدان:
برای حمل چمدان و بارهایتان می توانید از چرخ های رایگانی که داخل و خارج ترمینال هتل وجود دارند، استفاده نمایید.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>