اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


کلمپ چیست


استفاده از پیچ دستی نجاری برای افزایش سرعت کار

پیچ دستی یکی از لوازم نجاری قدیمی است که به دلیل کاربردهای مختلفی که دارد در هر کارگاهی تعدادی از آن وجود دارد. با استفاده از چند پیچ دستی و میله می توانید به راحتی تعدادی تخته چوب را در کنار هم نگه دارید. استفاده از پیچ دستی نجاری بسیار ساده است تنها کافی است آن را به میزان ضخامت قطعه کار تنظیم کرده و محکم به هم ببندید.

استفاده از تخته سه لا یا پلای وود برای افزایش طول کارگیر

گاهی طول گیره های نجاری برای استفاده روی تخته چوب های بزرگ بسیار کوتاه است. در این شرایط بهتر است از تخته سه لا یا پلای وود برای افزایش طول کارگیر استفاده کنید. البته دقت داشته باشید که این روش تنها برای فشارهای کم و سبک مناسب است.

نگه داری تنگ قاب

رعایت نظم در کارگاه های نجاری و صنعتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است برای این منظور می توانید از فضاهای اضافی کارگاه به بهترین شکل استفاده کنید. یکی از این فضاها زیر میز نجاری است؛ برای این منظور می توانید تکه چوبی تهیه کنید و به قسمت زیر میز متصل کنید تا محلی برای نگهداری گیره لوله ای و تنگ قاب داشته باشید.

استفاده از قطعه های پلاستیکی برای دسته گیره نجاری

داشتن دسته ضد لغزش برای جلوگیری از سر خوردن ابزار بسیار ضروری است. اگر دسته گیره نجاری که با آن کار می کنید سر یا زبر است می توانید از تکه ای پلاستیکی مانند دستکش آشپزخانه برای پوشاندن آن استفاده کنید.

استفاده از ارگانایزر برای نگهداری گیره انبری

اگر تعداد زیادی گیره انبری دارید بهتر است از وسیله ای برای نظم دادن و مرتب کردن گیره ها استفاده کنید. برای این منظور می توانید گیره های نجاری را به جا حوله ای آویزان کنید به این ترتیب می توانید فشار روی فنر گیره را کاهش داده و همچنین از پراکندگی یا آسیب احتمالی آن ها جلوگیری کنید.

استفاده از دستگاه چسب آکواریوم به جای گیره نجاری

اگر گیره ای نیاز دارید که بتوانید با یک دست با آن کار کنید پیشنهاد ما به شما این است که از دستگاه چسب آکواریوم کمک بگیرید. تنها مشکل در کار با این دستگاه این است که ابعاد مشخصی دارد و برای کار با تخته چوب با ضخامت بالا یا طویل مناسب نیست.

استفاده از چند گیره نجاری به صورت همزمان

یکی از راه های تثبیت قطعه کار به صورت افقی استفاده از گیره موازی و پیچ دستی به صورت همزمان است. برای این کار کافی است دو گیره موازی را به زیر قطعه کار ببندید سپس با استفاده از دو عدد پیچ دستی آن را به میز کار ببندید.

استفاده از تنگ قاب برای نگه داشتن قطعات منحنی و باریک

سنباده زنی تکه چوب های منحنی، برش قطعات باریک چوب و … کاری نسبتا دشوار است برای این منظور بهتر است قطعه کار را با تنگ قاب ببندید سپس کل کار را با استفاده از پیچ دستی به میز نجاری ببندید.

استفاده از استندهای T شکل برای رنگ آمیزی و چسباندن تکه های چوبی

استندهای T شکل یکی از وسایل پر کاربرد در نجاری است. استفاده از این استندها برای مواقعی که می خواهید پروژه ای مانند باکس کابینت را رنگ آمیزی یا بچسبانید بسیار مناسب است. برای این کار کافی است استند T شکل را روی میز کار، زمین یا … گذاشته و سپس قطعه کار مورد نظر را روی آن محکم ببندید.

گیره مناسب برای نگه داشتن اتصال فارسی و اریب

با استفاده از چهار گیره نجاری به طور همزمان می توانید به راحتی اتصال فارسی را در کنار هم محکم نگه دارید همچنین اگر تکه چوب مورد استفاده سبک بود می توانید از چسب برای این کار استفاده کنید.

استفاده از تنگ لوله ای به جای گیره میزی

اگر میز کار شما گیره ندارد می توانید از تنگ لوله ای برای این کار استفاده کنید. تنها باید توجه داشته باشید که تنگ لوله ای فشار را از بالا به پایین وارد می کند. همچنین اگر آن را به کناره میز وصل کنید می توانید از آن به عنوان دست سوم استفاده کنید.

استفاده از لوله پلاستیکی برای تمیز نگه داشتن تنگ قاب

اگر از تنگ قاب برای نگه داشتن چند قطعه چوب در کنار هم و چسباندن آن استفاده می کنید باید دقت داشته باشید که چسب چوب روی لوله تنگ قاب نریزد زیرا باقی مانده چسب چوب روی تنگ مانع از حرکت صحیح قسمت متحرک گیره می شود. برای این منظور بهتر است از لوله ای پلاستیکی به عنوان محافظ استفاده کنید.

بریدن ورق های فلزی

حتما شما هم می دانید که بریدن و اره کردن صفحات فلزی کاری سخت است و ممکن است لبه کار بریده بریده و ناصاف شود. برای این منظور کافی است صفحه یا ورق فلزی را بین دو تخته چوب قرار داده و ببرید. البته باید دقت داشته باشید که این روش تنها برای برش ورق فلزی نازک یا سوراخکاری فلزات کارساز است نه ورق های فلزی ضخیم!

استفاده از پیچ دستی برای نگه داشتن قطعه چوب های استوانه ای شکل

اگر قطعه چوبی که با آن کار می کنید به شکل استوانه است از پیچ دستی برای نگه داشتن آن استفاده کنید. استفاده از پیچ دستی برای نگهداری قطعات استوانه ای شکل سنباده زنی، تراش کاری و بریدن را آسان تر می کند.

رزوه کردن تنگ قاب

یکی از انواع گیره نجاری تنگ لوله ای است که در اندازه های مختلف در بازار موجود است. اگر برای پروژه نجاری نیاز به استفاده از تنگ بلند داشتید کافی است ابتدا و انتهای لوله را رزوه کرده و با استفاده از بوشن فلزی دو قسمت را به هم وصل کنید.

استفاده از گیره گونیا

گونیا و تراز بودن پروژه های چوبی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است برای این منظور بهتر است از گیره گونیا استفاده کنید. این گیره برای نجارانی که قاب چوبی می سازند بسیار ایده آل است.

از بین بردن جای گیره نجاری

گیره نجاری با فشاری که به چوب اعمال می کند تخته چوب ها را در کنار هم نگه می دارد که همین فشار ممکن است باعث آسیب به چوب شود یا ردی روی آن به جا بگذارد. برای جلوگیری از این اتفاق می توانید از تکه ای فوم یا پد پلاستیکی استفاده کنید.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>