اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


دستکش ایمنی

چه دستکش ایمنی ای بخریم؟

حفظ ایمنی از مهم ترین اصول برای انجام هر کاری است. استفاده از وسایل و تجهیزات ایمنی کاری بسیار مهم بوده و اولویت بالایی دارد. یکی از قسمت های بدن که در معرض آسیب و صدمه هایی مانند سوختگی، قطع عضو و صدمه با مواد شیمیایی قرار دارد، دست است. به همین جهت حفظ ایمنی دست ها و استفاده از دستکش ایمنی حین کار بسیار اهمیت دارد.

استفاده از دستکش ایمنی در حرفه هایی مانند آتش نشانی، جوشکاری، برشکاری و در کارگاه های صنعتی و ساختمانی بسیار مهم و ضروری است.دستکش ایمنی انواع مختلفی دارد که از جمله آن می توان به دستکش ایمنی آتش نشانی، دستکش ضد برش، دستکش عایق در برابر مواد شیمیایی، الکتریسیته و … اشاره کرد. یکی از موارد مهم ایمنی انتخاب دستکش مناسب است؛ برای مثال باید دستکشی را انتخاب کنید که تسلط و دقت شما را در کار پایین نیاورد و فعالیت شما را محدود نکند.یکی دیگر از موارد مهم که باید در انتخاب دستکش مناسب مد نظر قرار دهید جنس و کیفیت آن است تا باعث تعریق یا بروز حساسیت نشود.

کاربرد دستکش ایمنی

از دستکش ایمنی می توانید در کارها و مصارف مختلف خانگی تا صنعتی استفاده کنید. دستکش های ضد برش، دستکش کار، دستکش فلزی، جوشکاری، آتش نشانی، چرمی، آزمایشگاهی، ضربه گیر، ضد الکتریسیته و ضد اسید از انواع دستکش های ایمنی بوده و در کارهای مختلفی استفاده می شود.

جنس دستکش ایمنی

در تهیه دستکش ایمنی از مواد و الیاف مختلفی مانند مواد پلیمری، بافت فلزی، پارچه کتان ضخیم، چرم، پنبه، مواد پلاستیکی و … استفاده می شود.

طراحی دستکش ایمنی

داشتن آستر، رودوزی، تو دوزی، ارتفاع ساق دستکش، نحوه بسته شدن آن، قرارگیری انگشتان و نوع آن همگی از وجه های تمایز انواع دستکش است.

انتخاب دستکش ایمنی مناسب

اولین نکته ای که در انتخاب دستکش ایمنی باید مد نظر قرار دهید انتخاب دستکش متناسب با نوع کارتان است. علاوه بر این باید دستکشی با کیفیت انتخاب کنید که استانداردهای ایمنی مطلوب را داشته باشد. در ادامه به معرفی مهم ترین نکاتی که در انتخاب دستکش باید دقت کنید می پردازیم:

  • مقاوم در برابر ضربات مکانیکی، حرارت و جریان برق
  • ضد ارتعاش و ضربه
  • دوام بالا در برابر مواد شیمیایی و رادیواکتیو
  • سبک و ضد حساسیت
  • دارای تهویه مناسب برای جلوگیری از تعرق
  • انتخاب دستکش متناسب با سایز دست
  • دستکش ضد برش

یکی از مهم ترین لوازم ایمنی برای کسانی که با ابزارآلات برشی و ماشین آلات سنگین کار می کنند دستکش ایمنی ضد برش است. این دستکش در برابر نیروی وارده از تیغ برش و پارگی مقاومت بالایی دارد.از این دستکش در کارهای مختلفی مانند نجاری، تراش کاری و سنگ تراشی استفاده می شود. در تهیه این محصول از مواد مختلفی مانند چرم، لاتکس و کتان استفاده می شود.

نکته ای که در انتخاب این دستکش باید مد نظر قرار دهید فیت بودن دستکش است؛ زیرا درصورتی که چسبندگی لازم را نداشته باشد از دست کاربر می لغزد و باعث بروز آسیب می شود. از جمله مهم ترین کاربردهای این دستکش در مشاغلی مانند باغبانی، تعمیرات و تأسیسات، مونتاژ کاری، بسته بندی و کار در محیط های کارگاهی و ساختمانی است.

دستکش ایمنی کار

این دستکش برای کار با فلزات، مواد اسیدی و شیمیایی و جابه جایی مواد تیز و برنده مناسب است. این نوع دستکش بافت فلزی و زنجیری داشته که از دست در برابر خطر مواظبت می کند. به دلیل داشتن بافت فلزی به این محصول، دستکش فلزی هم می گویند. از مهم ترین ویژگی های این دستکش مقاومت در برابر ضربه و اجسام تیز است و از آن بیشتر در قصابی و تراشکاری استفاده می شود.

بهترین برند دستکش ایمنی کار

نیترون، ماتریکس، هرکول و متالیکا از بهترین برندهای دستکش کار است که برای کارهای مختلفی مانند برش، جمع کردن زباله، صنایع بزرگ فلزی و تأسیسات مناسب است.

دستکش زنجیری

این دستکش محافظی برای جلوگیری از بریدگی است و طراحی آن به گونه ای است که می توان از آن روی دستکش های دیگر استفاده کرد. حلقه های این دستکش از فولاد ساخته شده که بسیار مستحکم است. این دستکش به صورت تکی به فروش می رسد و تمیز کردن آن بسیار راحت است؛ به همین جهت از آن بیشتر در مشاغلی مانند قصابی و آشپزی استفاده می شود.

دستکش چرمی

یکی دیگر از انواع دستکش، دستکش چرمی است که از آن در جوشکاری، تراشکاری، تأسیسات، ساختمان سازی و امور عمرانی استفاده می شود تا خطر آسیب احتمالی به کاربر را به حداقل برساند.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>