اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

شیار زن

برای برش مستقیم، از کدام تیغ اورفرز استفاده می کنید؟ از تیغ شیار زن ساده یا مارپیچ؟ کدام یک بهتر است؟ تمام این ها از سوالاتی است که برای هر نجار تازه کار یا حتی گاهی حرفه ای پیش می آید. با ما همراه باشید تا در ادامه با انواع تیغ شیار زن و کاربردهای آن آشنا شوید.

تیغ شیار زن مارپیچ

تیغ شیار زن مارپیچ دو نوع متفاوت دارد که روش کار هرکدام متفاوت است؛ یکی up-cutting است به این معنا که حرکت تیغ اورفرز درون چوب به گونه ای است که براده ها از درون شیار بالا و بیرون می آید و دیگری down-cutting است به این معنا که براده ها به سمت پایین هدایت می شوند.

هر دو نوع تیغ شیار زن مارپیچ برای ایجاد برشی تمیز مناسب است با این تفاوت که در کار با تیغ شیار زن مارپیچ down-cutting روی قطعه کار بسیار تمیز بوده اما انتهای آن صاف نیست و بالعکس قسمت زیر برشی که با تیغ شیار زن مارپیچ up-cutting ایجاد می شود بسیار تمیز بوده اما روی آن صاف نیست.

هنگام کار با تیغ شیار زن مارپیچ down-cutting باید مراحل کار را بسیار آرام تر انجام دهید تا زمان کافی برای بیرون آمدن براده های چوبی از شیار داشته باشید. هنگام کار با تیغ شیار زن مارپیچ up-cutting این مشکل را ندارید اما باید قطعه کار را محکم در جای خود نصب کنید تا هنگام کار بلند نشود.

تیغ شیار زن مارپیچ از تیغ شیار زن ساده گران تر بوده و تنوع سایزهای آن محدود است.
در هر دو حالت، تیغ شیار زن مارپیچ برش بهتری می زند و لرزش کمتری نسبت به تیغ شیار زن ساده دارد. از تیغ شیار زن مارپیچ می توان در اورفرز پلانج (عمودی-ثابت) استفاده کرد زیرا عملکرد دستگاه شبیه دریل است.

تیغ شیار زن ساده

از مزیت های تیغ شیار زن ساده به مارپیچ می توان به قیمت ارزان و تنوع اندازه های آن اشاره کرد. تیغ شیار زن ساده در اکثر مغازه های ابزارفروشی موجود و در دسترس است. اما باید توجه داشته باشید که اگر بخواهید از الگو یا راهنمای برش روی نوک تیغ یا شنک آن استفاده کنید، استفاده از این تیغ بسیار محدودتر خواهد شد.

نقطه ضعف این تیغ هنگام ایجاد حفره درون قطعه چوب آشکار می شود؛ زیرا تیغ کاربیدی نمی تواند درون چوب فرو رود و ایجاد برشی مستقیم درون قطعه چوب با تیغ شیار زن ساده امکان پذیر نیست. برای این کار باید از یک سمت قطعه چوب، درون آن شیاری ایجاد کنید سپس کار را از سمت دیگر انجام دهید تا درنهایت به نتیجه دلخواه برسید.

ازآنجاکه تیغ شیار زن ساده بسیار زودتر از تیغ شیار زن مارپیچ داغ می شود، می تواند مشکلاتی برای کارتان ایجاد کند. گرم شدن بیش از حد تیغ موجب سوختن کار شده و در نتیجه باید سطح سوخته کار را قبل از پرداخت اصلاح کنید. هم چنین این تیغ شیار زن ساده با گرم شدن خود می تواند فلز را از بین ببرد به همین جهت تیغ شیار زن کاربایدی نمی تواند تیزی خود را حفظ کند.بهتر است قبل از خرید تیغ شیار زن ابتدا نوع کاری که می خواهید انجام دهید در نظر بگیرید سپس تیغ متناسب با کارتان را انتخاب کنید.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>