اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

فرودگاه بین المللی مینسک

معرفی فرودگاه بین المللی مینسک:
 فرودگاه بین المللی مینسک (Minsk International Airport). این فرودگاه بین المللی از نظر شلوغی و ترافیک مسافری، یکی از فرودگاه های شلوغ و پر رفت و آمد کشور بلاروس نیز شناخته می شود. با توجه به موقعیتی که شهر مینسک از نظر اهمیت سیاسی و تجاری و گردگشری در رتبه ی بالایی از اهمیت قرار دارد.

طرح ساخت و ساز فرودگاه بین المللی میسک در سال 1977 آغاز شد و 2 سال طول کشید و در نهایت درسال 1979 افتتاح شد. در این سال که این فرودگاه افتتاح شد، باند هواپیمایش 3640 متر بوده است. تا سال 1981 فرودگاه مینسک قادر به پذیرش هواپیماهای زیادی نبوده است. این فرودگاه در سال های بعدی فعالیتش با بهسازی و توسعه ای که در آن صورت گرفت، موقعیتی بهتر پیدا کرد.

اولین تورنمنت مسافری که در این فرودگاه اجرا شد، این ترمینال با انفجار مسافری روبرو شد. در همان سال‌ ها، ترمینال جدید در این فرودگاه افتتاح شد که ظرفیت سالانه اش بیش از 6 میلیون مسافر در سال رسید. پروازهای منظم این فرودگاه در سال 1983 آغاز شد.

بر اساس آمار رسمی که از این فرودگاه منتشر شد، تا سال 1990 این فرودگاه 2.2 میلیون نفر مسافر را به مقاصد مختلف جا به جا نمود. بعد از سال 1991 که مصادف بود با سقوط نظام شوروی، تعداد پروازهای این فرودگاه کاهش یافت. شاید باورتان نشود ولی این فرودگاه در سال 1997، تنها 516 هزار نفر بوده است.

این آمار به همین منوال در سال 1998 به 480 هزار نفر و در سال 2000 به 400 هزار نفر مسافر رسید. پس از این مدت و فروپاشی نظام شوروی، ر سال 2008 این فرودگاه مجددا با مسافرین میلیونی مواجه شد.

این رشد مسافری در سال 2008 برای مسئولان این فرودگاه حاوی پیامی هم بود، این فرودگاه اگر با بازسازی و پیشرفت مواجه شود می تواند تا مسافرین بسیار زیادی را در خود جای دهد و بسیار پیشرفت نماید.

این فرودگاه در حال حاضر یک باند بتنی دارد و طول باند آن 3641 متر است. بازسازی فرودگاه مینسک از سال 2012 آغاز شد و این در حالی بود که برنامه های بازسازی بسیار پیشرفته ای برای آن در نظر گرفته شده بود. این عملیات بازسازی در سال 2014 میلادی خاتمه یافت.

البته در ادامه ی کار بازسازی یک سالن ترمینال دیگر به محوطه ی پروازهای خروجی فرودگاه اضافه شد و بقیه ی تأسیسات فرودگاه نیز نوسازی و بهسازی شد. فرودگاه بین المللی مینسک در بیش از 30 سال گذشته به عنوان فرودگاه اصلی کشور 97 درصد کار حمل و نقل مسافر و بار کشور را بر دوش داشته است.

در جریان روند بازسازی بخش VIPاین فرودگاه تمام شد و کل بخش مسافران ورودی بازسازی و توسعه یافت. جایگاه های جدید ثبت نام مسافران ورودی به مینسک در این ترمینال راه اندازی شد و تعداد گیت های چک این آن ها نیز افزایش یافت.

در این ترمینال ها جایگاه های بیشتری برای بیمه نمودن مسافران ورودی راه اندازی شد. در نهایت، 11 ایستگاه جدید کنترل گمرکی به ساختمان فرودگاه اضافه شد. با توجه به تغییرات ایجاد شده در این فرودگاه اکنون قابلیت خدمات دهی به 5٫8 میلیون مسافر در سال رسید.

این فرودگاه با توجه به ظرفیتش اگر از تمام ظرفیت خود در یک روز استفاده نماید، می تواند پذیرای تقریباً 29 هزار نفر مسافر باشد. فرودگاه بین المللی مینسک اصلی ترین و مهم ترین فرودگاه کشور بلاروس است و در فاصله 42 کیلومتری شرق مینسک قرار گرفته است.

ایرلاین های مشهوری مثل شرکت های هواپیمایی ایرفلوت؛ ایرچاینا، لوفت هانزا، ترکیش ایرلاینز و هواپیمایی اتحاد پروازهای منظمی را به مقصد این فرودگاه انجام می دهند. در سال 2017 بیش از 4 میلیون مسافر از این فرودگاه برای جا به جایی استفاده کرده اند. اگر قصد سفر به بلاروس را دارید و بلیط هواپیمایتان به مقصد فرودگاه مینسک است لازم است اطلاعات در مورد حمل و نقل فرودگاه مینسک داشته باشید.

اطلاعات فرودگاه بین المللی مینسک:

  • نام فرودگاه بین المللی مینسک: Minsk International Airport.
  • کد یاتا: MSQ.
  • کد ایکائو: UMMS.
  • نوع فرودگاه: عمومی.
  • ارتفاع از سطح دریا: 204 متر.

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی مینسک:
مثل تمام فرودگاه های دنیا بهترین و راحت ترین گزینه ی حمل و نقل فرودگاه مینسک است و بسیاری از مسافرین این فرودگاه این گزینه را ترجیح می دهند. با این حال اتوبوس هم یکی دیگر از گزینه های شماست و با تنوع مسیرها ممکن است برایتان مفید باشد. ضمن اینکه هزینه سفر با اتوبوس در مقایسه با تاکسی بسیار ارزان تر است.

در فرودگاه مینسک اتوبوس و مینی بوس های مختلفی فعالیت می کنند و مسافران را به نقاط مختلف شهر می برند. ایستگاه اتوبوس ها در بیرون خروجی گیت های 5 و 6 قرار دارد و به محض خارج شدن آن ها را خواهید دید.

کرایه تاکسی در مقایسه با سایر گزینه های حمل و نقل فرودگاه مینسک بسیار ارزان تر است و در مدت زمان 1 ساعت مسافران را به مرکز شهر می رساند. سریع ترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه مینسک استفاده از تاکسی است.

تاکسی ها بیرون ساختمان ترمینال قرار دارند و به محض خروج از فرودگاه آن ها را خواهید دید. تاکسی ها به صورت 24 و هفت روز هفته فعال هستند و به راحتی شما را به مقصد می رسانند. شما می توانید قبل از رسیدن به فرودگاه و به صورت آنلاین تاکسی خود را رزرو کنید.

در این صورت وقتی به فرودگاه برسید راننده در داخل فرودگاه منتظر شما خواهد بود. فاصله فرودگاه از مرکز شهر حدود 42 کیلومتر است و با استفاده از تاکسی در مدت زمان 45 دقیقه می توانید به مرکز شهر و هتل برسید.

مترو دسترسی مستقیم به فرودگاه ندارد اما با استفاده از اتوبوس و تاکسی می توانید خود را بعد از 30 دقیقه به ایستگاه مترو Uručča برسانید. با استفاده از مترو در مدت زمان 20 دقیقه می توانید خود را به مرکز شهر برسانید.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>