اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

فرودگاه پوروتو

معرفی فرودگاه بین المللی پورتو:
امروز می خواهیم تا یکی از فرودگاه های بین المللی کشور پرتغال که در جایگاه دوم فرودگاه های مهم این کشور قرار می گیرد را برای شما معرفی نماییم، فرودگاه بین المللی پورتو (Porto Airport) که به فرودگاه فرانسیسکو سا کارنیرو (Francisco Sá Carneiro Airport) نیز می گویند. این فرودگاه بین المللی جز فرودگاه‌های شهر پورتو که یکی از شهرهای مهم کشور پرتغال نیز می باشد قرار گرفته است.

فرودگاه بین المللی پرتغال یا به عبارتی فرودگاه فرانسیسکو ساکارنیرو، در سال 1945 میلادی افتتاح شد. این فرودگاه درابتدا به نام فرودگاه پدراس روبراس (Pedras Rubras) به معنای سنگ های قرمز شناخته می‌شود.

البته فرودگاه پورتو در بین اهالی این منطقه هنوز هم به همین نام شناخته می شود. برای ساخت این فرودگاه از زمینی استفاده شد که در آن کشاورزی می شده است و دارای خاک های غنی بوده و دارای امکان کشت برای انواع غلات را داشته است.

مصادف با سال 1990 میلادی بود که به علت وقوع یک حادثه ی ملی نام این فرودگاه عوض شد. نخست وزیر سابق پرتغال، فرانسیسکو داس کارنیزو که در حادثه ای هوایی در تاریخ 4 دسامبر 1980 جان خود را از دست داد و به همین علت برای بزرگداشت نام و خاطره ی او، اسم این فرودگاه را به نام او تغییر دادند.

فرودگاه بین المللی پورتو را باید به عنوان دومین فرودگاه پررفت و آمد در کشور پرتغال شناخت. این فرودگاه در لیست فرودگاه های پرتغالی قرار گرفته بود که نیاز به بهسازی در خود داشتند. البته در این مابین باید بگوییم که فرودگاهی همچون فرودگاه لیسبون هم در کنار فرودگاه فارو، فرودگاه پونتا دلگادا، فرودگاه سانتا ماریا، فرودگاه هورت، فرودگاه فلورس، فرودگاه مادیرا و فرودگاه پورتو سانتو و در آخر فرودگاه بین المللی پورتو قرار گرفته بوده است.

مصادف با تاریخ 18 دسامبر سال 1998 بود که بر طبق قاتونو هواپیمایی این کشور، فرودگاه هایی که در بالاتر نام بردیم، جزئی از طرحی شدند که برای بهسازی، توسعه و ساخت زیر ساخت ها قرار گرفته بودند.

بر طبق آمار رسمی منتشره از این فرودگاه، فرودگاه بین الملی پورتو در تاریخ 16 دسامبر 2016 جا به جایی و پذیرش 9 میلیون نفر مسافر را در این کشور بر عهده داشته است. فرودگاه بین المللی پورتو به وسیله‌ی شهرداری کل پورتو، به تمامی شهرهای کوچک و روستاهای اطراف این شهر خدمات فرودگاهی را ارائه می‌نماید.

البته باید این نکته را ذکر نماییم که این فرودگاه برای دسترسی به این شهرها و روستاها و گذراز رودخانه‌هایی همچون لسا و اوندا، تمهیدات ویژه ای را برای مسافران و مراجعینش در نظر گرفته است.

این فرودگاه در طول سال های فعالیتش جوایز مختلفی را در سال های 2006 تا 2015 دریافت نموده است که البته جایزه ی سال 2007 خود را به عنوان بهترین فرودگاه سال قاره ی اروپا شناخته می شده است را نپذیرفته است. در رده بندی اسکای ترکس، فرودگاه بین المللی پورتو در جایگاه پنجم از 10 فرودگاه برتر منطقه ی اروپا قرار گرفته است.

فرودگاه پورتو در فاصله 11 کیلومتری شمال غربی مرکز شهر پورتو قرار گرفته است. فرودگاه بین المللی پورتو پس از فرودگاه لیسبون، پررفت و آمدترین فرودگاه پرتغال محسوب می شود. در سال 2017 بیش از 10 میلیون نفر مسافر از این فرودگاه استفاده کرده اند.

همچنین لازم به ذکر است که ایرلاین های مختلفی مثل شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز، شرکت هواپیمایی لوفت هانزا، شرکت هواپیمایی KLM، شرکت هواپیمایی لوفت هانزا و شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز؛ پروازهای منظمی را در این فرودگاه انجام می دهند.

با این که در بخشی جداگانه به صورت مفصل توضیح خواهیم داد اما با توجه به این که فرودگاه بین المللی پورتو 11تنها کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد، بی شک می توانیم که گزینه های متنوعی را برای حمل و نقل از فرودگاه پورتو را برای دسترسی مناسب به مرکز شهر فراهم نماید.

اگر بلیط پرواز به پرتغال را دارید و مسافر این کشور و این فرودگاه هستید، شما می توانید با استفاده از تاکسی، مترو، اتوبوس و کرایه ی اتومبیل شخصی، می خود را به هتل، مرکز شهرو یا هرجای دیگر که مد نظرتان هست، برسانید.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که بهترین گزینه برای هرکس ممکن است متفاوت باشد: اگر راحتی و رفاه برایتان اولویت بیشتری دارد بنابراین تاکسی که بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه پورتو خواهد بود بی شک استقبال خواهید کرد. اگر به دنبال راهی ارزان برای رسیدن به مرکز شهر هستید از مترو و اتوبوس استفاده کنید و اگر می خواهید خودتان در شهر رانندگی کنید اتومبیلی کرایه کنید. در بخش راه ها یدسترسی به این فرودگاه تمامی این موارد را مفصل توضیح خواهیم داد.

اطلاعات فرودگاه بین المللی پورتو:

  • نام فرودگاه بین المللی پورتو: Porto Airport.
  • کد یاتا: OPO.
  • کد ایکائو: LPPR.
  • نوع فرودگاه: مسافربری.
  • ارتفاع از سطح دریا: 69 متر.

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی پورتو:
تاکسی راحت ترین و بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه پورتو است و بسیاری از گردشگران خارجی این گزینه را ترجیح می دهند. اگر برای اولین بار به پورتو سفر کرده اید و با شهر آشنایی چندانی ندارید؛ اگر چمدان‌های زیادی همراهتان است و اگر همراه با کودکتان سفر می کنید تاکسی را به شما پیشنهاد می دهیم. ایستگاه تاکسی ها بیرون ساختمان ترمینال قرار دارد و به محض خارج شدن از فرودگاه آن ها را خواهید دید.

شرکت های مختلف تاکسیرانی در فرودگاه فعالیت دارند و همگی کرایه را با استفاده از تاکسیمتر محاسبه می کنند.

علاوه بر این، در طول شب 20% به مبلغ کرایه افزوده می شود. اتوبوس های شهری هم جزء گزینه های حمل و نقل فرودگاه پورتو محسوب می شوند و مسافران را به مرکز شهر پورتو می رسانند. مسیرهای اتوبوسرانی مختلفی وجود دارد که بنا به آدرس هتل و مقصدتان می توانید از یکی از آن ها استفاده کنید.

از بین 5 خط مترو در پورتو، یکی از آن ها که خط بنفش است، در مسیر خود از فرودگاه پورتو هم عبور می‌کند. مترو ارزان ترین و سریع ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه پورتو است و اگر چمدان های زیادی ندارید می توانید با مترو خود را به مرکز شهر برسانید.

قطارها هر 20 دقیقه یکبار حرکت می کنند و در تعطیلات آخر هفته فواصل زمانی حرکت قطارها به 30 دقیقه می رسد. ایستگاه مترو در طبقه منفی یک فرودگاه و در مقابل سالن پروازهای ورودی قرار دارد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>