اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


کارتن دوز

کارتن دوز چیست؟

بسته بندی همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است؛ چرا که پکیجینگ یا بسته بندی کالا به غیر از ظاهر کلی، نقش موثری در حفظ سلامت کالا دارد. یکی از روش های محکم کردن بسته بندی محصولات استفاده از کارتن دوز است. منگنه زن و منگنه کارتن نیز از اسامی دیگری است که به کارتن دوز اطلاق شده است. کارتن دوز بر حسب نوع کاربرد مانند درب، کنار، کف کارتن و ضخامت جنس کارتن تک لایه، دو لایه یا سه لایه انواع مختلفی دارد که شامل کارتن دوز دستی، پنوماتیک (بادی) و پدالی است.

نوع پرچ منگنه یا سوزن کارتن دوز از دو نوع پنهان یا استاندارد است؛ به این صورت که در مدل پنهان، انتهای پایه منگنه تا شده و داخل کار فرو می رود اما در مدل استاندارد، انتهای سوزن از قسمت تحتانی کار بیرون زده و نمایان است.

کارتن دوز دستی

از کارتن دوز دستی می توان به راحتی برای دوختن دو طرف کارتن استفاده کرد. فرایند دوختن کارتن با کارتن دوز دستی از طریق حرکت دسته ی اهرمی شکل توسط کاربر یا اپراتور دستگاه انجام می شود. طبیعتا سرعت عملکرد کارتن دوز دستی نسبت به کارتن دوز بادی پایین تر است.

کارتن دوز بادی

کارتن دوز بادی با قدرت باد (پنوماتیک) کار می کند که این باد از طریق مخزن یا کمپرسور هوا تامین می شود. سرعت و در نتیجه راندمان کار با استفاده از کارتن دوز بادی به مراتب از کارتن دوزدستی بالاتر است و از این رو غالبا برای بسته بندی تولیدات صنعتی انبوه استفاده می شود. کمپرسور هوا در کارتن دوز بادی چه از نوع کوچک برای استفاده سریع و آسان و چه از نوع بزرگ و صنعتی، فرایند منگنه زنی را با سرعت و اطمینان بیشتری همراه می کند. ظرفیت مخزن کمپرسور هوا بر حسب نوع منگنه یا سوزن و سرعت منگنه زدن متفاوت است.

انواع دیگر کارتن دوز

علاوه بر این دو مدل، کارتن دوز شارژی و پدالی نیز از دیگر انواع کارتن دوز هستند. در کارتن دوز شارژی قدرت مورد نیاز برای دوختن کارتن توسط باتری تامین می شود که قابل شارژ دوباره دارد. مزیت این مدل به کارتن دوز برقی، نداشتن سیم کابل است که می تواند در فرایند منگنه زدن خلل وارد کند.

از طرفی کارتن دوز پدالی معمولاً برای دوخت کف یا بغل کارتن کارایی داشته و با نیروی فشار پا کار می کند. این مدل تعداد زیادی منگنه را درخود جای داده و برای استفاده صنعتی مناسب است. مهندسی ارگونومیک این مدل به صورتی است که کار با آن برای کاربر آسان و ایمن است.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>