اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


ترمول

ترمول چیست؟

دما یکی از آیتمهای مهم برای عملکرد ایمن و صحیح در فرآیندهای شیمیایی و صنعتی می باشد.زیرا حتی یک خطای کوچک در اندازه گیری، می تواند باعث بروز خسارات جبران ناپذیری گردد.تقریبا تمام اندازه گیری های دقیق دما زمانی صورت می پذیرد که سنسور دما در ارتباط مستقیم با جریان فرآیند باشد.

این جریان فرآیندی می تواند خورنده و یا فرسایشی بوده و باعث تخریب سریع سنسور بدون پوشش گردد، یک راه معمول برای جلوگیری از این مساله استفاده از ترموول می باشد. Thermowell یک تیوب توخالیست که اغلب مخروطی شکل بوده، د رمسیر جریان قرار گرفته و از سنسور دما محافظت می کند.به دلیل اینکه ترموول درون جریان غوطه ور است پس با جریان فرآیند هم دماست.

زمانی که Thermowell نصب شد، پروب غوطه وری که شامل سنسور دماست از بیرون، داخل ترموول قرار می گیرد به طوری که کاملا با انتهایThermowell در تماس باشد.به دلیل اینکه Thermowell به طور کامل در جریان غوطه ور است، دمای جریان را به طور کامل با سنسور منتقل می نماید.ترموول همچنین می تواند بر روی بدنه جانبی تانکها نیز نصب گردد.

نصب ترموول

آنچه که در ادامه گفته خواهد شد راهنمایی هایی کلی و نکاتی در خصوص نصب ترموول می باشد:

ترموول ابزار دقیق

مواد سازنده:مواد سازنده ترموولها بایستی یا از جنسی باشند که با خواص جریان فرآیندی از تمام جوانب به خصوص از لحاظ خوردگی و خواص مکانیکی همخوانی داشته باشد.فشار و دمای کاری که می بایستی ترمول در آن قرار گیرد می بایستی مورد توجه قرار گیرد.موادی که به طور معمول در ساخت Thermowell بکار می رود عبارت است از، رده های مختلف از استنلس استیل، کروم-مولیبدم استیل، سیلیکون برونز، مونل، نیمل، تیتانیوم.

کار ترموول چیست؟

عدم انتخاب درست جنس و شکل آنها باعث ایجاد اند ازه گیری نادرست یا تخریب ترموول می شود که خود ممکن است باعث وقوع حوادث جبران ناپذیری شود. از اینرو استاندارد ASME-PTC 19.3 برای اطمینان از دوام ترموولها در شرایط سخت فرآیندهای پیچیده شیمیایی، ارائه شده است. همچنین در انتخاب ترموولها شرایط و استانداردهای طراحی پایپینگ سایت نیز باید مد نظر قرارگیرد.

ترموولها به صورت عمومی از ماشینکاری یک قطاع گرد فلزی یکپارچه ساخته می شوند و یک سر آن برای اتصال به پایپینگ پلنت به یکی از شکل های ترموول های جوشی، ترموول رزوه ایی یا ترموول فلنجی آماده می شود. این در حالی است که تیوب های محافظ لزوما ماشینکاری نمی شوند و به روشهای دیگر نیز امکان ساخت آنها وجود دارد.

تعریف ترموول

برای دماهای بسیا بالا از موادی همچون سرامیک یا سیلیکون کارباید برای ساخت Thermowell و تیوب محافظ استفاده می شود. ترموولها به 3 طریق به بدنه ی مخزن متصل می‌شوند:

  • رزوه ای: در مواردی که فشار خیلی بالایی نداشته باشیم از این نوع اتصال استفاده می شود.
  • فلنجی: در فشارهای بالا از این نوع اتصال استفاده می شود. جنس این اتصال معمولا فولادی بوده و در مواد خورنده استقامت بالایی دارد. 3- اتصال جوشی: در این حالت Thermowell به دیواره مخزن جوش می شود این در حالتی است که فشارسیستم بسیار بالا باشد و حتی استفاده از اتصال فلنجی نیز پاسخگو نباشد.
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>