اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

فرودگاه بین المللی گلاسکو

معرفی فرودگاه بین المللی گلاسکو:
امروز می خواهیم یکی از فرودگاه های مهم کشور اسکاتلند را به شما معرفی نماییم، فرودگاه بین المللی گلاسکو (Glasgow Airport). این فرودگاه که در پایتخت کشور اسکاتلند یعنی در گلاسکو قرار گرفته است، بر طبق آمار رسمی اعلام شده به عنوان هشتمین فرودگاه بزرگ و پر رفت و آمد در جزیره ی انگلیس شناخته می شود.

تاریخ ساخت و ایده های اولیه برای ساخت فرودگاه بین المللی گلاسکو به سال 1932 میلادی باز می گردد. در آن زمان یک سایت هوایی به نام Abbotsinch در نزدیکی منطقه ی پیزلی که منطقه ای بارانی با زمین‌های سر سبز و سست هستند، وجود داشت.

در سال 1933 بود که واحد اسکادران ارتش بریتانیا از مکانی که قبلا در اختیار داشت نقل مکان به این منطقه کرد. در سال 1940 بود که از ایده ی ساخت فرودگاه بین المللی گلاسکو جای خود را به ساخت یک پایگاه دریایی برای نیروهای دریایی استفاده شد.

در دهه ی 1950 میلادی بود که واحد انبار در این محل به عنوان واحد ذخیره برای هواپیماهای موجود در این منطقه شگل گرفت. و اما دهه ی 1960 میلادی مصادف یا اتفاقات سرنوشت ساز برای فرودگاه بین المللی گلاسکو بود زیرا در این دهه و در سال 1963 میلادی بود که نیروهای سلطنتی دستور گرفتند که این منطقه را تخلیه کنند.

در همین دهه نیز بود که شرکت گلاسکو تصمیم گرفت تا در این شهر یک فرودگاه کامل مسافربری تأسیس نماید. نسخه ی قدیمی تر فرودگاه گلاسکو در 3 کیلومتری از شرق Abbotsinch ساخته شده بود و در حال حاضر نیز به عنوان یکی از ارکان فرودگاه رنفرو کار می کند. البته قرار است در آینده آن را به Tesco و پروژه ی ساخت بزرگراه M8 اختصاص دهند.

به بحث اصلی خود باز می گردیم. این فرودگاه بالاخره ساخته شد و در تاریخ 2 می 1966 در ساعت 8 صبح اولین پرواز به این فرودگاه از طرف شرکت هواپیمایی بیرتیش ایرویز (British Airways) از ادینبورگ در گلاسکو به زمین نشست.

در سال 1966 این فرودگاه توانست بیش از 5.5 میلیون نفر را در خود جا به جا نماید و به همین خاطر به عنوان چهارمین فرودگاه پر رفت و آمد جزیره ی انگلستان معرفی شد. در سال 1989 بود که برای فرودگاه گلاسکو که دیگر حالا آن را یک فرودگاه بین المللی می دانستند، یک برنامه ی مدون را برای یک بازسازی وسیع و بزرگ برنامه ریزی و آغاز نمودند.

در طی این بازسازی بسیاری از نقاط اضافه یا بدساخت فرودگاه را حذف نموده و به جای آن به وسعت ترمینال ها، امکانات و اصلاح های زیرساختی پرداختند. از سراسر جهان، از خاورمیانه گرفته تا دورترین قاره‌های جهان این فرودگاه برنامه ی پروازی منظم دارد.

در این فرودگاه بسیاری از شرکت های هواپیمایی بزرگ جهان و شرکت های تابعه ی آن ها سالیان سال است که فعالیت های پروازی انجام می دهند. این فرودگاه قابلیت پذیرش هواپیماهای پهن پیکر بوئینگ و ایرباس را در خود دارد البته هنوز این فرودگاه برای استفاده ی منظم هواپیماهای ایرباس A380 به نتیجه نرسیده است.

فرودگاه بین المللی گلاسکو در فاصله 11 کیلومتری مرکز شهر گلاسکو قرار گرفته است. این فرودگاه پس از فرودگاه ادینبورگ دومین فرودگاه بزرگ کشور اسکاتلند و هشتمین فرودگاه بریتانیا به شمار می رود. سالانه بیش از 10 میلیون مسافر برای جا به جایی از این فرودگاه استفاده می کنند.

فرودگاه گلاسکو یکی از دو فرودگاه اصلی کشور اسکاتلند است و ایرلاین های معتبر بین المللی به مقصد این فرودگاه پروازهای منظمی را انجام می دهند.

ایرلاین هایی مثل هواپیمایی امارات، کی ال ام، لوفت هانزا، ایزی جت و … در فرودگاه فعالیت می کنند. اما بیش از هرچیز، ایرلاین های ارزان قیمت و اقتصادی پروازهای متعددی را به فرودگاه گلاسکو انجام می دهند.

اطلاعات:

  • نام فرودگاه بین المللی گلاسکو: Glasgow Airport.
  • کد یاتا: GLA.
  • کد ایکائو: EGPF.
  • نوع فرودگاه: همگانی.
  • ارتفاع از سطح دریا: 8 متر.

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی گلاسکو:
همانطو که در بالاتر هم گفتیم، فرودگاه گلاسکو تنها فرودگاه در اسکاتلند است که دسترسی مستقیمی به بزرگراه دارد. علاوه بر این حمل و نقل فرودگاه گلاسکو نیز بسیار متنوع است و مسافران را به راحتی به مرکز شهر منتقل می کنند.

اگر قصد سفر به اسکاتلند و شهر گلاسکو را دارید مشکلی از نظر دسترسی به مرکز شهر نخواهید داشت.

گزینه های حمل و نقل فرودگاه گلاسکو بسیار متنوع و مناسب است و با هر بودجه و زمانی که داشته باشید می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. شما با استفاده از قطار، اتوبوس، سرویس شاتل، تاکسی و کرایه اتومبیل می توانید خود را به مقصد برسانید.

اگر می خواهید از اتوبوس استفاده کنید، اکثر اتوبوس ها فرودگاه را به ایستگاه اتوبوس خیابان بیوکانن در مرکز شهر مرتبط می کنند. ایستگاه اتوبوس درست بیرون ساختمان ترمینال فرودگاه قرار دارد و به محض خارج شدن از فرودگاه اتوبوس ها را خواهید دید.

تاکسی نیز راحت ترین و بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه گلاسکو است و بسیاری از گردشگران ترجیح می‌دهند با تاکسی به هتل بروند.

اگر می خواهید با استفاده از قطار به مقصدتان برسید با تاکسی یا اتوبوس های شهری به راحتی می توانید خود را به ایستگاه قطار برسانید. ایستگاه قطار خیابان گیلمور نزدیک ترین ایستگاه قطار به فرودگاه محسوب می شود و تنها 1٫5 کیلومتر با فرودگاه فاصله دارد.

ترمینال های فرودگاه بین المللی گلاسکو:
ترمینال های فرودگاه بین المللی گلاسکو مختص به پروازهای داخلی و بین المللی هستند. در این میان یکی از ترمینال ها تنها به پروازهای بین المللی خطوط هواپیمایی ارزان قیمت و ترمینال دیگری به پروازهای بین‌‌المللی با شرکت های هواپیمایی دیگر است. ترمینال پروازهای داخلی نیز به امر پروازهای خروجی و ورودی می پردازد.

امکانات فرودگاه بین المللی گلاسکو:
تمامی ترمینال های فرودگاه بین المللی گلاسکو دارای امکاناتی همچون: فروشگاه های وسایل همراه و سوغاتی، کافه و رستوران های مختلف، اتاق سیگار، اتاق استراحت، سرویس حمام، اینترنت وای فای رایگان، دستگاه خود پرداز، داروخانه و دفتر پست، صندلی های راحت برای استفاده ی مسافران، دفتر امانات، هتل، صرافی و باجه های خود پرداز بین المللی، …. و بسیاری از امکانات دیگر می باشد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>