اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


دستگاه الیت زن


دستگاه سوراخ زن یا الیت زن چیست؟

رنده کاری، کم کنی، سنباده زنی، پرداخت، سوراخ کاری و … همگی از کارهایی است که هر نجاری باید آن را به صورت حرفه ای بلد باشد. اما گاهی انجام تمام این تکنیک ها به روش سنتی بسیار زمان بر و سخت است؛ به همین جهت ابزار و دستگاه هایی ساخته شد تا علاوه بر تسهیل کارها، سرعت انجام پروژه های نجاری را بهبود ببخشد.

تسریع فرآیند نجاری و افزایش بهره وری در کارخانه های بزرگ چوب، نجاری و صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از انواع دستگاه ها که در صنعت تغییر مهمی ایجاد کرده دستگاه سوراخ زنی است. این دستگاه برای پوشال برداری و بار برداری صفحات چوبی به منظور ایجاد سوراخ روی کار بسیار مناسب است.

دستگاه سوراخ زن در دو نوع دستی و تمام اتوماتیک در بازار موجود است. دستگاه های سوراخ زن تمام اتوماتیک وزن زیادی داشته و با ابعاد و حجم بزرگ برای کارهای صنعتی و کارخانه ها مناسب است. اما سوراخ زن دستی با ابعادی بسیار کوچک تر و قیمتی پایین تر از سوراخ زن اتوماتیک در بازار وجود دارند.

سوراخ زن دستی لگنا

سوراخ زن لگنا یکی از بهترین انواع سوراخ زن دستی است. این سوراخ زن ساخت کشور اسپانیا بوده و از کیفیت بالایی برخوردار است. این محصول با ابعاد کوچک برای کارگاه ها و کارهای نجاری محدود بسیار مناسب است. از قابلیت های سوراخ زن لگنا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • سوراخ کاری عمودی با عمق 15 سانتی متر
  • سوراخ کاری افقی با عمق 8 میلی متر
  • دارای قابلیت تنظیم از 16 تا 19 میلی متر
  • دارای قابلیت تنظیم کانکتور از 24 تا 34 میلی متر
  • اندازه ظرفیت گیره برابر 33 میلی متر

انواع دستگاه سوراخ زن

دستگاه سوراخ زن در دو نوع تک محوره و چند محوره به بازار عرضه می شود. سوراخ زن تک محوره قابلیت چرخش داشته و زاویه قسمت سر سوراخ زن قابل تنظیم است اما سوراخ زن چند محوره قابلیت سوراخ کاری در جهت های عمودی و افقی به طور همزمان را دارد. از کاربردهای سوراخ زن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • سوراخ زنی برای لولای گازور و جای لولای فنردار
  • سوراخ زنی پین طبقات
  • سوراخ زنی برای اتصال الیت و اتصال دوبل
  • ایجاد سوراخ برای جای قفل

اتصال الیت

یکی از مهم ترین کاربردهای دستگاه سوراخ زن، سوراخ زنی برای اتصال الیت است تا آنجا که برخی این دستگاه را با نام الیت زن می شناسند. در ادامه به توضیح درباره اتصال الیت و پیچ الیت می پردازیم.یکی از روش های اتصال صفحات چوبی، ام دی اف در نجاری، کابینت سازی و صنعت چوب اتصال الیت است.

این اتصال بسیار ارزان بوده و به راحتی قابل جدا شدن است. این اتصال که ممکن است آن را با نام Mini Fix هم بشناسید، اتصالی قوی و سریع برای وصل کردن انواع ورقه های چوبی مانند تخته سه لا و ام دی اف است.

پیچ الیت در سال 1980 برای اولین بار توسط شرکت HAFELE طراحی و ساخته شد. این پیچ برای اتصال دو قطعه چوب به صورت موقت یا دائم بسیار مناسب است. از پیچ الیت بیشتر در ساخت تخت خواب های ام دی اف استفاده می شود؛ زیرا این پیچ امکان باز شدن تمام قطعات را به راحتی فراهم می کند و سپس می توانید آن ها را به آسانی دوباره سرهم یا مونتاژ کنید.

اتصال الیت انواع مختلفی دارد که از انواع آن می توان به اتصال الیت بازویی، سیلندر بلند، سیلندر کوتاه، دو طرفه، صفحه بند و… اشاره کرد.اتصال الیت از هر نوعی باشد از سه قسمت کپسول، میله رابط و رول پلاک تشکیل شده است.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>