اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

گلخانه هیدروپونیک چیست؟

هیدروپونیک به سیستمی می گویند که به وسیله ی آن کشت گیاهان در خاک انجام نمی شود. در گلخانه هیدروپونیک نیز گیاهان درون خاک رشد نمی کنند. گیاهان موجود در گلخانه هیدروپونیک درون آب رشد می کنند. درون آب موجود در این گلخانه ها مواد مغذی برای رشد گیاهان وجود دارد.

در گلخانه هیدروپونیک ریشه ی گیاهان به طور مستقیم از محلول مواد مغذی تغذیه می شوند و در تماس مستقیم با اکسیژن می باشند. این دو مورد برای رشد گیاه بسیار موثر و ضروری می باشد.

گیاهان زیادی را می توان در گلخانه هیدروپونیک رشد داد اما افرادی که مبتدی هستند و تازه شروع به کار کرده اند بهتر است گیاهان خاصی را در ابتدای کار خود انتخاب کنند و بعد از یادگیری اصول مهم گلخانه، اقدام به کاشت دیگر گیاهان کنند. این گیاهان شامل اسفناج، کاهو، نعناع، گشنیز، ریحان، توت فرنگی، فلفل تند می شوند.

قیمت گلخانه هیدروپونیک به مولفه های بسیار زیادی وابسته می باشد و نمی توان قیمت دقیقی برای آن بیان کرد.

گلخانه

تولید گلخانه هیدروپونیک

برای ساختن و به وجود آوردن گلخانه هیدروپونیک باید شرایط خاصی را مد نظر قرار داد و با توجه به آن ها سیستم مناسب را انتخاب کرد. از جمله این شرایط می توان به مساحت و فضای مورد نظر، نوع محصول مورد استفاده، مقدار محصول مورد کاشت، زمان لازم، هزینه و بودجه ی لازم و … اشاره کرد.

برای افرادی که قصد شروع سازنده گلخانه هیدروپونیک را دارند و در آغاز کار هستند بهتر است یکی از سیتم های زیر را برای شروع کار خود انتخاب کنند.

سیستم مکنده

یکی از ساده ترین سیستم های گلخانه هیدروپونیک، سیستم مکنده می باشد. این سیستم یکی سیستم مکانیکی می باشد که به آسانی می توان آن را راه اندازی کرد. از این سیستم می توان برای یادگیری اولیه نیز استفاده کرد. در این سیستم محیط کشت درون مخزنی قرار می گیرند که در بالای مخزن دیگری متشکل از آب و محلول مواد مغذی می باشد. این دو مخزن به وسیله یک شمع یا فانوس به هم ارتباط دارند. سیستم مکنده برای گیاهان کوچک و سبزیجات بسیار مناسب می باشند. البته باید این نکته را نیز متذکر شویم که گیاهان بزرگ و گیاهانی مثل کاهو که آب زیادی برای رشد خود نیاز دارند مناسب این سیستم نمی باشند.

کشت شناور

یکی دیگر از سیستم هایی که راه اندازی آن آسان و راحت می باشد، کشت شناور نام دارد. گیاهان در این سیستم درون مخزنی از جنس پلیمر سفید می باشند. این قسمت در بالای مخزن آب و محلول مواد مغذی می باشد. علاوه بر این ها یک پمپ آب نیز وجود دارد که باعث می شود تا اکسیژن لازم به گیاهان برسد. این سیستم برای گیاهانی که آب زیادی برای رشد نیاز دارند، مناسب می باشد.

سیستم جزر و مد

سیستم دیگری که برای شروع کار می تواند متناسب باشد، سیستم جزر و مد می باشد. این سیستم نسبت به دو سیستم دیگر کمی پیچیده تر می باشد اما با این حال می تواند برای ساخت گلخانه هیدروپونیک مناسب باشد. در این سیستم مخزنی که محیط کشت می باشد به وسیله ی آب و مواد مغذی پر می شود و دوباره به مخزن اولیه بر می گردد. یکی از مزیت های مهم این سیستم داشتن تایمر است که می توان به وسیله ی آن برنامه های دقیقی تنظیم کرد.

بستر کشت هیدروپونیک چگونه است؟

معمولا برای جلوگیری از ورود نور خورشید و نیز جلوگیری از رشد خزه در محیط ریشه که از تمام جهات محصورند و فقط در قسمت قرار گیری گیاه باز هستند، از مواد کدر استفاده می کنند. برای این کار می توان از موادی مانند: لوله های پلیکا، کیسه های نایلونی سیاه رنگ گروبک مانند آن، استفاده کرد.

انواع کشت هیدروپونیک از نظر شرکت گلخانه ساز گل سبز فرداد میثاق چیست ؟

در گلخانه هیدروپونیک کشت به صورت های گوناگونی اعمال می شود ؟

در ساده ترین و قدیمی ترین روش کشت هیدروپونیک گیاهان را در بسترهای از جنس کاه کشت می کرند و مواد غذایی را در اختیار گیاهان کشت شده دراین بسترها قرار داده می شود. روش های جدید تری نیز بکار برده می شود مانند روش NFT که در آن مواد غذایی به صورت یک لایهٔ نازک در اختیار گیاه قرار می گیرد.

چند سیستم تغذیه گیاهان در ساخت گلخانه هیدروپونیک وجود دارد؟

دو سیستم:

  • سیستم باز هیدروپونیک

در این سیستم عناصر شیمیایی ای (ماکرو و میکرو) که گیاه به آنها نیازمند می باشند، فقط یک بار در دسترس گیاه قرار می گیرد و بعد از استفاده، از پایین بسترهای کشت به وسیله منافذی که از قبل در زیر بسترها تعبیه شده، خارج می شود.

  • سیستم بسته هیدروپونیک

در این سیستم مواد غذایی محلول در آب بیشتر از یک باراستفاده می شوند. برای جلوگیری از افت کیفیت محلول غذایی در سیستم بسته، باید دائما به وسیله دستگاه های کنترل کیفیت، عناصر مورد نیاز گیاهان اندازه گیری شود و آن قسمت از عناصر شیمیایی محلول در آب جاری در محدوده ریشه گیاهان، که جذب ریشه شده اند و محلول دیگر آنها را با خود ندارد، به محلول، اضافه شوند.

مزایای کشت هیدروپونیک در گلخانه های چیست ؟

در کشت هیدروپونیک نیازی به شخم و آبیاری نمی باشد و مصرف آب به صورت قابل ملاحظه ای کاهش می یابد.

همچنین ضد عفونی کردن محیط رشد بسیار ساده و کم هزینه است. زیرا محلول غذایی که به صورت مایع می باشد را به راحتی می توان کنترل کرد. همچنین در جایی که خاک مناسب ندارد و یا دچار بعضی بیماری ها است قابل کشت می باشد. کنترل شرایط محیطی از جمله نور ٫ دما ٫ رطوبت ٫ و ترکیب هوا بسیار ساده تر است.

بنابراین شرکت سازنده گلخانه گل سبز فرداد میثاق به شما پیشنهاد می کند ساخت گلخانه و احداث گلخانه هیدروپونیک خود را به آن ها سپرده تا از یک گلخانه با کیفیت و مناسب بهره مند شوید.

قیمت ساخت گلخانه هیدروپونیک چقدر است؟

با توجه به نوع موادی که در ساخت گلخانه مورد استفاده قرار می گیرد، هزینه آن متفاوت خواهد بود.

گلخانه ای که با پوشش شیشه ای و قاب فلزی ساخته شده باشد، معمولا بیشترین هزینه را دارا می باشد.

پوشش های دیگری مانند: گلخانه پلی کربنات، گلخانه نایلونی دارای هزینه متوسطی هستند.

لازم به ذکر است که تجهیزات حرارتی و تهویه نیز هزینه ای با توجه به سازه گلخانه و اندازه آن دارند.

لذا برای استعلام قیمت ساخت گلخانه مورد نظر خود با مشاوران شرکت گل سبز فرداد میثاق تماس حاصل نمایید و پاسخ سوالات خود را به طور دقیق و کامل دریافت کنید.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>