اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

پیچ سر مته

پیچ سر مته انواعی از پیچ است که در قسمت سر آن مته دارد که این مته نقش مهمی در کارایی این پیچ ایفا می کند. این پیچ انواع مختلفی داشته که هر یک کاربردهای خاص خود را دارد و برای مصارف مشخصی استفاده می شود.

جنس پیچ سر مته

پیچ سر مته معمولا از فولاد ضد زنگ یا فولاد کربن تهیه می شود و قسمت نوک مته سختی بالایی دارد که علاوه بر مقاومت کششی، مقاومت برشی بالایی داشته باشد. قسمت مته ای سخت سر پیچ به آن این امکان را می دهد تا به راحتی درون بافت سازه های فولادی، آلومینیوم، چوب و … فرو رود. پیچ سر مته به روش تولید مته های HSS ساخته می شود.

کاربرد پیچ سر مته

انواع مختلفی از پیچ سر مته با روکش و آبکاری مختلف در بازار موجود است که هر یک ویژگی های منحصر به خود را دارند؛ این تنوع باعث شده تا از این پیچ در طیف کارهای مختلفی استفاده شود. در ادامه به برخی از کاربردهای این پیچ اشاره شده است.

  • ساخت قاب های فولادی یا اتصال موادی مانند سقف کاذب به آهن
  • ساخت سوله و کانکس
  • سازه های سبک یا چوبی مانند سقف چوبی یا کف چوبی
  • فرآیندهای صنعتی مانند ساخت و تولید درب و پنجره

روش نصب پیچ سر مته

نصب پیچ سر مته بسیار آسان است و با دانستن مراحل آن به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.در قدم اول باید تعدادی پیچ سر مته در اندازه مناسب و با توجه به نوع کارتان انتخاب کنید. با استفاده از قسمت سر مته نوک پیچ، درون بافت جنس مورد نظر حفره ای ایجاد کنید.در قدم بعدی با استفاده از تبدیل مناسب، پیچ را روی دریل برقی یا شارژی نصب کنید و در آخر پیچ سر مته را روی حفره مورد نظر قرار داده و آن را مانند مته تا جایی که کله پیچ با سطح جسم مورد نظر هم تراز شود بچرخانید.

آچار سر مته

این آچار شباهت زیادی به آچار بوکس داشته و مانند مته روی دریل قرار می گیرد. در قسمت انتهای این آچار آهنربایی تعبیه شده که پیچ سر مته را به خود جذب کرده و نصب آن را بسیار ساده تر کرده است. استفاده از این پیچ و آچار مخصوص آن کارها را به طرز چشمگیری ساده کرده است؛ برای مثال نصب ورق شیروانی روی شاسی کشی ساختمان با استفاده از این محصول بسیار سریع تر از حالت معمولی انجام می شود.

مزایای استفاده از پیچ سر مته

از مزایای استفاده از پیچ سر مته می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نصب آسان
  • صرفه جویی در زمان و هزینه
  • مقاومت بالا
  • مقاوم در برابر مواد شیمیایی، خوردگی و رطوبت

انواع پیچ سر مته

پیچ سر مته را می توان از نظر رنگ و ظاهر دسته بندی کرد که در ادامه به توضیح هر یک می پردازیم.

انواع پیچ سر مته از نظر رنگ

پیچ سر مته از نظر رنگ به دو دسته خود رنگ و کوره ای تقسیم می شود. برای تهیه پیچ سر مته ای با رنگ کوره ای از ورقه های گالوانیزه استفاده می شود که این ورقه ها با قرارگیری در معرض هوای آزاد، باد و باران تغییر رنگ نمی دهند و زنگ نمی زنند.

انواع پیچ سر مته از نظر ظاهر

پیچ سر مته از نظر ظاهر به پیچ سر مته بکسی، بکسی نوک تیز، واشردار، سرگرد، سر تخت و بالدار تقسیم می شوند.

تفاوت پیچ سر مته با پیچ خودکار

پیچ سر مته شباهت زیادی به پیچ خودکار دارد با این تفاوت که سر این پیچ به شکل مته ای نوک تیز بوده و به راحتی درون بافت چوب یا جنس مورد نظر فرو می رود و دیگر نیازی به رول پلاک ندارد. پیچ خودکار نوعی از پیچ است که همزمان با ورود به درون بافت چوب یا … می تواند حفره پیچ را قلاویز کاری کند.حال سوالی که ممکن است پیش بیاید این است که کدام پیچ مناسب است؟ پیچ سر مته یا خودکار؟

پاسخ به این سوال تا حد زیادی به پروژه و کاری که می خواهید انجام دهید بستگی دارد و نمی توان به طور کلی به آن جواب داد. اما از نظر زمانی و صرفه جویی در زمان، پیچ سر مته انتخاب مناسب تری نسبت به پیچ خودکار است؛ زیرا برای نصب نیازی به سوراخ کاری نداشته و در نتیجه نصب آن ساده تر است.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>