اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

گلخانه پلی کربنات یکی از انواع گلخانه ها می باشد که از ورقه های پلی کربنات به جای پوشش پلاستیکی و معمول گلخانه ها استفاده می نماید. ورقه های پلی کربنات دارای قیمت های مختلفی هستند که گاها نسبت به سایر موارد گران تر می باشند ولیکن با توجه اینکه تأثیر خوبی در خصوص عبور نور دارند و همچنین مقاومت خوبی نیز از خود نشان می دهند در حال حاضر بسیار مورد توجه باغبان ها و علاقه مندان این عرصه قرار گرفته اند. در این مقاله تلاش شده است تا قیمت گلخانه پلی کربنات و نکات ساخت گلخانه پلی کربنات شرح داده شود.

گلخانه

آیا احداث و ساخت گلخانه پلی کربنات ضروری می باشد؟

در گذشته اکثر کشاورزان و باغبان ها در فضاهای سبز اقدام به پرورش گیاهان می نمودند، بعضا این پرورش ها در فایل ها و گلدان های قابل حمل صورت می گرفت تا بتوان در شرایط جوی مختلف از آن استفاده نمود. اکنون حدود 1700 هکتار به مجموع گلخانه فعال تعلق گرفته است لذا مشاهده می شود که نیاز به پوشش مناسب برای پرورش گیاهان امری ضروری است.

معمولا باغبان ها برای ساخت گلخانه از پوشش پلاستیک بر روی اسکلت چوبی استفاده می نمودند ولیکن کم کم چوب جای خود را به فلز داد و برای استحکام بیشتر از فلز استفاده گردد. هزینه ساخت این گلخانه ها بسیار پایین بود و برای پرورش گیاهان و صیفی جات از آنها استفاده می شد. ارتفاع این گلخانه ها حدود 2 الی 3 متر بود و از پوشش پلاستیک استفاده مینمود. این گلخانه ها در برابر اشعه و یا عوامل طبیعی استحکامی نداشتند.

در نوع پیشرفته باغبانان از گلخانه پلی کربنات استفاده نمودند. هزینه احداث این گلخانه به نسبت انواع پیشین بسیار بالا بود اما بازدهی بهتری را ارائه نمود. ورقه های پلی کربنات به نسبت شیشه دارای تحمل بیشتری هستند. همچنین از لحاظ عایق بندی مقاوم تر عمل می نمایند. قیمت گلخانه پلی کربنات اگرچه زیاد می باشد اما در مقابل شکنندگی و عایق بندی بهتر از شیشه و پلاستیک عمل می نمایند. از لحاظ وزنی پلی کربنات سبک تر از شیشه است اما از لحاظ قیمتی، ساخت گلخانه پلی کربنات گران تر می باشد.

برای ساخت گلخانه پلی کربنات به چه نکاتی باید دقت نمود؟

ساخت گلخانه پلی کربنات در هزینه گلخانه پلی کربنات بسیار تأثیر دارد. نوع ورقه ها، ضخامت و ویژگی های آن برای ساخت بسیار مهم می باشند. ورقه های پلی کربنات در دو نوع مات و شفاف در بازار وجود دارند. این ورقه ها در انواع تک جداره، دو جداره و سه جداره یافت می شوند. برای ساخت گلخانه پلی کربنات از ورقه های روشن استفاده می شود تا میزان نور مورد نیاز گیاهان فراهم آورد. یکی از عامل های مهم قیمت گلخانه پلی کربنات نوع جداره ورقه ها است. نوع تک جداره تنها در مقابل گرما مقاوم است و 90 درصد از نور خورشید را از خود عبور می دهد. در صورتیکه در نوع دو جداره که حدود 10 میلیمتر ضخامت دارد، میزان ورود نور کمتر است. در نوع سه جداره که هم ضخامت بیشتری دارد و هم مات تر می باشد، در محیط هایی که نیاز به عایق بندی قوی است در ساخت گلخانه پلی کربنات استفاده می شود.

برای ساخت گلخانه پلی کربنات در انتخاب ضخامت ورقه ها می بایست بسیار دقیق عمل نمود. به طور مثال در مناطقی که شرایط جوی به گونه ای است که مقاومت بیشتر گلخانه را طلب می نماید لازم است تا از نوع سه جداره استفاده کرد که به نسبت قیمت گلخانه پلی کربنات سه جداره بیشتر خواهد بود. عموما از ورقه های نازک و دو جداره در مناطق گرمسیری استفاده می گردد.

در نظر داشته باشید که نوع رولی و کرکره ای که عموما نیز تک جداره می باشند برای سقف گلخانه پلی کربنات استفاده می گردد تا بتوانند نور مورد نیاز گیاهان را فراهم آورد. در مناطق سردسیر جهت عایق بندی قوی می بایست از ورقه های ضخیم تر و در مناطق گرمسیر از ورقه های نازک تر استفاده نمود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>