اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


قلاویز چیست؟


پیچ درار یا قلاویز 

پیچ های بریده بیشتر در اتصالات فرسوده و زنگ زده مانند لولا در کابینت دیده می شود. پیچ های بریده را نمی توان با پیچ گوشتی های معمول موجود در بازار خارج کرد و حتی بدتر، ممکن است استفاده از پیچ گوشتی باعث صدمه بیشتر به آن ها شود. بهتر است برای این کار از پیچ درار استفاده کنید.

درحالی که طراحی خاص این محصول متفاوت است اما عمل کرد آن مشابه دریل با نتیجه معکوس است به این ترتیب که این محصول یک سوارخ درون پیچ بریده ایجاد می کند و سپس با چرخاندن آن در جهت مخالف می تواند آن را خارج کند. این محصول در نوع و سایزهای مختلف در فروشگاه های ابزار فروشی قابل خریداری است. در ادامه به نحوه استفاده از پیچ درار می پردازیم.مواد و ابزار موردنیاز:

  • پیچ درآر
  • عینک ایمنی
  • سنبه نشان
  • چکش
  • مته
  • روغن برشکاری
  • دریل چند سرعته با تغییر جهت چرخش
  • روغن نافذ
  • آچار

مرحله اول

در این مرحله پیش از انجام هرکاری باید عینک ایمنی خود را بزنید زیرا ممکن است هنگام استفاده از پیچ درار ذرات برجسته و خرده ریزهای فلزی پیچ در چشم شما بروند.

مرحله دوم

سنبه نشان را در مرکز پیچ بریده قرار دهید و به آرامی با چکش ضربه بزنید؛ با این کار یک سوراخ کوچک در مرکز پیچ ایجاد می شود که می تواند راهنمای خوبی برای ادامه کار باشد.

مرحله سوم

یک مته که قطر آن از قطر پیچ کمتر است انتخاب کنید. یک قطره روغن برشکاری به سر پیچ شکسته بزنید، این کار باعث تسهیل دریل کاری می شود. اگر پیچ بریده زنگ زده یا به فلزی دیگر متصل است مقدار کمی روغن نافذ روی آن بزنید تا کمی شل شود.

مرحله چهارم

مته با سر سوراخ کن را به صورت مستقیم در مرکز پیچ قرار دهید و سپس به آرامی و با دقت دریل کنید. میزان عمق دریل کاری به سایز دستگاه پیچ درار بستگی دارد.

مرحله پنجم

در آخر نوک پیچ درآر را روی سوراخ پیچ قرار دهید. نحوه استفاده از پیچ درآر به مدلی که انتخاب کرده اید بستگی دارد اما می توانید از دریل یا آچار برای چرخاندن پیچ خلاف عقربه های ساعت استفاده کنید. تا هنگامی که پیچ را می چرخانید، شیار داخل پیچ و مهره می چرخند تا جایی که به جایی گیر نکنند، اگر احساس کردید کار متوقف شده است به چرخاندن پیچ در خلاف عقربه های ساعت ادامه دهید و آن را بکشید تا کاملا خارج شود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>