اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

پلی اورتان


کاربرد پلی اورتان بر پایه روغن

ممکن است بخواهید پلی اورتان بر پایه روغن را با حلال مینرال اسپریت یا نفتا رقیق کنید اما در بسیاری از موارد این کار ضرورتی ندارد، بهتر است توصیه های تولیدکننده روی لیبل محصول را بررسی کنید. رقیق کردن کمک می کند مواد پرداخت با برجستگی های کمتری داخل تمام قسمت های جزئی، شکاف ها و گوشه ها جریان پیدا کند.

پلی اورتان بر پایه روغن را با قلموی دارای موهای ظریف و نرم (موهای طبیعی یا مصنوعی) یا قلموی فوم استفاده کنید. از قلموهای ارزان قیمت استفاده نکنید چون خطوط قلمو روی سطح باقی می ماند. قلموی فوم ارزان قیمت است اما برای استفاده روی بیشتر سطوح صاف مناسب است. برس های مویی برای لبه های فرم دار و قسمت های ظریف مناسب هستند.

پلی اورتان را با قلمو در جهت رگه های چوب بکشید و یک لایه کافی که زیاد هم ضخیم نباشد مواد پرداخت بزنید. برس را با حرکات طولانی و مستقیم روی سطح بکشید تا حباب ها تا حد ممکن خارج شوند. چند حباب باقیمانده هم به مرور زمان ناپدید می شوند.

بعد از این که لایه اول کاملا خشک شد به آرامی روی سطح را طبق دستورالعمل کارخانه محصول، به موازات رگه ها سنباده بزنید. برای این کار از سنباده با درجه زبری 320 grit استفاده کنید. سنباده کشیدن پلی اورتان بسیار آسان است بنابراین باید مراقب باشید که لایه نازک پلی اورتان را از بین نرود و به رنگ و چوب زیر آن آسیب نرسد. قبل از زدن لایه دوم گردوغبار باقیمانده از مرحله سنباده را با دستمال یا وکیوم پاک کنید.

این مراحل را تکرار کنید تا به لایه محافظ دلخواهتان برسید. حداقل تعداد لایه ها رای محافظت 2 لایه است اما برای کفپوش هایی که در معرض ضربه یا رطوبت هستند باید حداقل 3 لایه پلی اورتان به کار ببرید. بعد از لایه نهایی ممکن است بخواهید با سیم ظرفشویی آن را کاملا پاک کنید و با واکس چوب پرداخت را انجام دهید تا سطح شفافیت بادوام و درخشش زیباتری داشته باشد.

کاربرد پلی اورتان بر پایه آب

پلی اورتان بر پایه آب با رنگ شفاف بر پایه روغن سازگار نیست بنابراین اگر می خواهید روی سطحی که دارای یک لایه رنگ شفاف است استفاده کنید باید قبل از هر اقدامی لایه رنگ شفاف را با استفاده از سیم ظرفشویی از بین ببرید. از آن جا که آب و روغن با هم ترکیب نمی شوند این کار مانع می شود که لایه پلی اورتان روی سطح به شکل قطره قطره دربیاید درست مثل آب روی ماشینی که تازه واکس زده شده است.

تکنیک های کاربردی پایه برای استفاده از پلی اورتان بر پایه آب مشابه پلی اورتان بر پایه روغن است. با یک برس نرم، پد فوم یا دستمال یک لایه نازک پلی اورتان بزنید و برای این که از بلند شدن ذرات چوب جلوگیری کنید بیش از حد پلی اورتان نزنید.

لایه اولیه باید به مدت چند ساعت خشک شود سپس لایه دوم را بزنید. اگر به این منوال ادامه دهید نیازی به سنباده کشیدن بین لایه ها نخواهید داشت. روی سطوحی که استفاده سبک تری دارند 3 لایه و روی سطوحی که نیاز به محافظت بیشتری دارند حداقل 4 لایه پلی اورتان بزنید.

کاربرد پلی اورتان مالشی و اسپری

مهم ترین مزیت پلی اورتان مالشی و اسپری نازک و سبک بودن آن هاست. هر دو روش را می توان در لایه های بسیار نازک و بدون جمع شدن در شکاف ها و برآمدگی ها به کار برد به شرطی که مواد را به مقدار زیاد به کار نبرید. پلی اورتان مالشی با یک دستمال تمیز و بدون پرز استفاده می شود.پلی اورتان اسپری مثل اسپری رنگ به کار برده می شود.

برخی از نجارها ترجیح می دهند برای لایه روی لایه های پایه از اسپری پلی اورتان استفاده کنند تا لایه نهایی یکدست و بدون خط خوردگی قلمو داشته باشند.پلی اورتان مالشی و اسپری را می توان برای سطوح حساس تر مثل جزئیات ظریف یا سطوح عمودی به کار برد.

اگر لایه ها سبک تر و نازک تر باشد آثاری از چکیدگی یا جمع شدن مواد روی سطح باقی نمی ماند. تنها عیب این فرمول پلی اورتان این است که برای محافظت از سطح باید تعداد لایه های پلی اورتان بیشتر باشد شاید 4 یا 5 لایه در مقایسه با 2 الی 3 لایه در پلی اورتانی که با قلمو استفاده می شود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>