اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


لاک الکل


آیا پرداخت چوب با لاک الکل بهترین انتخاب است؟

برای این کار احتیاج به کمی اطلاعات درباره ی چوب دارید. متأسفانه افراد کمی برای انتخاب بهترین گزینه برای پرداخت، تحقیقات لازم را نسبت به جنس چوب قطعه کار به عمل می آورند و این بزرگ ترین اشتباه آن ها است؛ زیرا انتخاب فینیشینگ بسته به نوع کار می تواند اثرات متفاوتی روی کار ایجاد کند. هر کدام از روش های پرداخت و جلا راه و روش منحصر به فرد خود را دارد.

لاک الکل چیست؟

لاک الکل محصول زیبایی است ولی این که بدانیم با چه محصولی کار می کنیم کمک بیشتری برای اجرا روی کار می کند. لاک الکل ماده ای کاملاً جامد است و از پوست درختانی که لک باگ مؤنث روی آن ها ترشح می کند به وجود می آید که معمولاً در درختان بومی تایلند و هند پیدا می شوند. به همین علت این ماده کاملاً طبیعی به وجود می آید و در دو حالت جامد و خشک کاملاً بی خطر است. لاک الکل معمولاً به صورت ورقه های جامد است که با الکل مخلوط می شود و ماده مورد نظر تولید می شود.

این ماده به صورت طبیعی در رنگ های مختلفی مثل رنگ های روشن، قهوه ای تیره، نارنجی و طیف زیادی از رنگ های گرم تولید می شود. شرقی ها برای هزاران سال است که به دلیل دسترسی آسان از این ماده استفاده می کنند.البته لاک الکل به غیر از استفاده در صنعت چوب استفاده های دیگری از جمله موارد زیر دارد:

 • لوازم آرایشی مانند لاک ناخن
 • شفاف سازی میوه ها
 • قسمت های مختلف دوچرخه
 • در درست کردن حشره های اتاله شده
 • ساعت سازی
 • آب نبات های ژله ای
 • ایمپلنت های دندان پزشکی
 • کفش های مخصوص باله
 • آتش بازی
 • رنگ پارچه
 • انتخاب ماده پرداخت مناسب

با اینکه لاک الکل خیلی ماده ی زیبایی است ولی آیا برای پرداخت کار شما مناسب است؟ برای دانستن این مساله بهتر است نگاهی به مزایا و معایب هر کدام از موادی که برای فینیشینگ به کار می روند بیاندازیم.

وارنیش چوب

وارنیش مانند لاک الکل به صورت جامد موجود است و به این علت تحمل پذیری بالایی دارد. وارنیش معمولاً در مقابل اشعه ی UV مقاوم بوده و این نکته آن ها را گزینه ی مناسبی برای اعمال روی چوبی که در فضای آزاد است، تبدیل می کند. در مقابل وارنیش ممکن است به مرور زمان تغییر رنگ دهد و رو به زردی رفته یا دچار حباب های ریزی شود.

پلی اورتان

پایه اصلی پلی اورتان پلاستیک مایع است و به عنوان ماده ای برای پرداخت چوب، در دو نوع بر پایه آب و بر پایه ی روغن موجود است. پلی اورتان بر پایه ی آب بدون سم و بوی آن بسیار اندک است ولی متأسفانه تحمل بالایی در برابر واکنش های شیمیایی و دمای بالا ندارد و به همین علت گزینه ی مناسبی برای استفاده روی مبلمان و وسایل دیگر در که در فضای آزاد و آشپزخانه استفاده می شوند، نیست.

لاک الکل و پلی اورتان

لاک الکل ها پرداختی آسان تر از پلی اورتان ها هستند مخصوصاً اگر از لاک الکل های مایع استفاده کنید. آن ها سریع تر خشک شده و رد قلم مو را کم تر نشان می دهند؛ اما در مقابل پلی اورتان ها دوام کم تری دارند که این باعث می شود در صورت خرابی بتوان آن را راحت پاک کرد؛ و نکته ی آخر به عنوان یک جایزه ی کوچک می توان از لاک الکل ها برای محافظت از فلزات نیز استفاده کرد.

لاک الکل

لاک الکل گزینه ی مناسبی برای مبلمان هست و مقاومت بالایی دارد اما این ماده معایبی نیز دارد مانند چند نکته از جمله عدم تحمل تحمل پذبری در مقابل فعل و انفعالات شیمیایی و دمای بالا. پس این مورد گزینه ی مناسبی برای اثاثیه در فضای آزاد و آشپزخانه نیست.

لاک الکل جدید

بیشتر لاک الکل هایی که امروزه برای کارهای چوبی استفاده می شوند دارای نوعی رزین دیگر هستند به نام نیتروسلولز که البته مواد دیگری هم به آن اضافه می شود. لایه ی نازکی از آن به راحتی در لایه ی پوشش قبلی حل می شود و بعد از زدن چند لایه لاک الکل سطح کاملاً سفت ولی انعطاف پذیری به ما می دهد.

اما تنها اشکال لاک الکل نیترو سلولز آسیب پذیری آن ها در مقابل اشعه ی ماورای بنفش خورشید است.مقدمه ی ساخت لاک الکل های نیترو سلولز در سال 1930، به کارخانه های ماشین سازی این اجازه را داد که برای اولین بار ماشین هایی غیر از رنگ سنتی مشکی که در قدیم تولید می کردند بیرون بدهند.

لاکر

لاکر گزینه ای بسیار مناسب است و دلیل آن مقاومت بسیار بالای آن است. این محصول در طیف رنگی گسترده ای موجود است و همچنین ماده ی بسیار روانی است که ظاهر شیشه ای زیبایی به کار می دهد. متأسفانه این نوع جلا دهنده ها به دلیل سنگین بودن مواد، مستعد خراش و زخمی شدن هستند به همین علت شما به اسپری های (HPLV) با فشار بالا و حجم کم احتیاج دارید.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>