اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

شاید اولین کشورهایی که حدس میزنید بزرگ ترین کارخانه ریسندگی نخ پنبه جهان در آن قرارداشته باشد هندوستان، چین، پاکستان و ترکیه باشد اما اشتباه می کنید. بزرگ ترین کارخانه ریسندگی جهان قرار است در کشور پنبه های سفید و افسانه ای یعنی مصر ساخته شود.

ریسندگی

یک شرکت دولتی نساجی در مصر درتاریخ نهم جولای 2020 قراردادی را برای ساخت و راه انداری بزگترین کارخانه ریسندگی جهان و البته مصر به امضا رساند. این طرح که در راستای توسعه و نوسازی صنعت ریسندگی پنبه در مصر در حال انجام است خون تازه ای به صنعت نساجی و تولید پنبه مصر تزریق خواهد کرد که یک محرک توسعه قوی خواهد بود.

طبق اعلام مقامات مصری این کارخانه ریسندگی پنبه در مساحتی بالغ بر 63 هزار متر مربع ساخته خواهد شد. سوله ها و ساختمان های این کارخانه در مدت 14 ماه ساخته خواهد شد و مبلغ سرمایه گذاری آن 780 میلیون پوند مصر است که صرف ساخت ساختمانها, سوله ها و زیرساختها خواهد شد. ظرفیت این کارخانه به رقم باور نکردنی تولید 30 تن نخ پنبه در روز خواهد رسید.اما مراحل نصب و راه اندازی ماشین الات در طرح توسعه این شرکت دو سال و نیم به طول خواهد انجامید و حدود 1.3 میلیارد یورو سرمایه گذاری انجام خواهد شد.

دولت مصر هدف از این کار را تخصصی سازی و یکپارچه سازی در صنعت نساجی این کشور و افزایش بهره وری و قدرت صادراتی کالاهای نساجی مصر بیان کرده است. در این طرح با ادغام 23 کارخانه ریسندگی , بافندگی و رنگرزی به 9 کارخانه یکپارچه سازی انجام می‌گیرد و 9 کارخانه ریسندگی نیز در این پروژه عظیم ادغام خواهند شد. این کارخانجات تا سال 2021 به کار عادی خود ادامه می دهند.

درباره پنبه مصر

مصر ظریف ترین الیاف پنبه بلند جهان را تولید می کند که محکم تر و نرم تر از الیاف پنبه کوتاه تر است و در لباس های باکیفیت استفاده می شود. سوییس، بنگلادش و هند بزرگ ترین واردکنندگان پنبه مصری هستند. پنبه. مصر از دیرباز به دلیل طول بلند الیاف استحکام و ظرافت مشهور بوده است و در کنار پنبه سفید آمریکایی جزو بهترین هاست.

شرکت های زیادی در مصر با تکیه بر کیفیت بالای محصولات پنبه ای مصر توانسته اند صادرات خوبی داشته باشند. پنبه یا همان طلای سفید یکی از کالاهای استراتژیک کشورها به شمار میرود که متاسفانه هر ساله به دلیل کاهش سطح زیر کشت تولید آن روند کاهشی دارد.ازبکستان، چین، ترکیه و امریکا از دیگر تولید کنندگان این محصول استراتژیک هستند.

درباره پنبه

پنبه یک نوع محصول کشاورزی است که از الیاف پوشانندهٔ دانهٔ گیاه پنبه (با نام علمی Gossypium) به دست می آید. پنبه تشکیل شده از الیافی نرم و پف دار است که درون کپسولی به دور تخم های گیاه پنبه می روید. این الیاف از سلولز تشکیل شده اند و به دلیل ویژگی پوشانندگی، می توانند تخم های گیاه را با خود به مناطق دور ببرند و به گسترش گیاه کمک کنند.

گیاه پنبه بومی مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری سراسر جهان شامل قاره آمریکا، آفریقا، و هند است. بیشترین تنوع پنبه های وحشی نخست در مکزیک، و سپس در استرالیا و آفریقا یافت می شود. پنبه توسط ساکنان هر دو بر قدیم و بر جدید اهلی شد. بخش هایی از الیاف پنبه در کاوش های باستان شناسانه مربوط به 5000سال پیش از میلاد در مکزیک و تمدن دره سند پیدا شده اند.

این محصول که به دلیل مبادلات وسیع تجاری اش «طلای سفید» لقب گرفته است از اهمیت اقتصادی فراوانی برخوردار است. این گیاه در تولید نخ و پارچه به کار برده می شود. برای این منظور، الیاف آن را به شکل گسترده و رشته رشته درآورده تا دراز و پیچیده در هم شوند.

نخ پدید آمده سپس برای تولید پارچه به کار گرفته می شود. اگرچه این روش از دیرباز تاکنون مرسوم بوده است، این تنها اختراع دستگاه پنبه ریسی بود که هزینه تولید پارچه از این راه را پایین آورد و باعث بهره گیری گسترده از پنبه شد به گونه ای که امروزه پرکاربردترین الیاف به کار رفته در صنعت پوشاک است.

تخمین زده می شود که هم اکنون 25 میلیون تن پنبه در هر سال تولید می شود. این میزان برابر با سطح زیر کشت 2٫5 درصد از زمین های کشاورزی روی زمین است. هم اکنون هند با تولید بیش از 6 میلیون تن پنبه در سال بزرگ ترین تولیدکننده پنبه در جهان است و پس از آن چین و ایالات متحده آمریکا با اختلاف زیاد از سایر کشورها در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>