اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

اکوتکس

اکوتکس نام انجمنی بین المللی و مستقل و فعال در حوزه آزمون ها، تحقیقات و ارائه گواهینامه های مرتبط با جنبه های اکولوژیک صنایع نساجی، چرم و پوشاک است که در سال 1992 توسط مؤسسه تحقیقات اکولوژی نساجی اتریش و مؤسسه هونشتاین آلمان پایه گذاری شد.در ایران OETI یک عضو مؤسس انجمن OEKO-TEX® است.

امروزه این مؤسسه استاندارد و گواهینامه های مختلفی را در کلیه زمینه های مرتبط با صنعت نساجی، چرم و پوشاک ارائه می نماید که معتبرترین تاییدیه های تخصصی این صنایع به شمار می روند. گروه های اصلی خدمات و استانداردهای سازمان اکوتکس عبارتند از:

  • ®STANDARD 100 by OEKO-TEX
  • ®MADE IN GREEN by OEKO-TEX
  • ®LEATHER STANDARD by OEKO-TEX
  • ®STeP by OEKO-TEX
  • ®MySTeP by OEKO-TEX
  • ®ECO PASSPORT by OEKO-TEX
  • ®DETOX TO ZERO by OEKO-TEX

در حال حاضر شناخته شده ترین استاندارد مؤسسه بین المللی اکوتکس استاندارد کیفیت و سلامت محصولات نساجی، ®STANDARD 100 by OEKO-TEX است.این استاندارد مبتنی بر اجرای انواع تست های کنترل کیفیت، تست های مرتبط با شناسایی مواد شیمیایی مضر در محصولات نساجی و همچنین کنترل های دوره ای محصول و فرآیندهای تولید می باشد.

در صورت انطباق محصول با کلیه ضوابط تعریف شده در این سیستم کنترل کیفیت و همچنین عدم وجود مواد شیمیایی مضر در محصولات نساجی و اطمینان از کیفیت و سلامت آنها، گواهینامه استاندارد محصول نساجی با عنوان ®STANDARD 100 by OEKO-TEX برای محصولات صادر می گردد.

بر اساس آخرین آمارهای ثبت شده در وبسایت مؤسسه تا سال 2016 بیش از 160000 گواهینامه محصول ®STANDARD 100 by OEKO-TEXدر بیش از 92 کشور جهان صادر شده است که از این حیث شناخته شده ترین گواهینامه استاندارد صنعت نساجی به شمار می رود.به لحاظ آماری کشورهای چین، آلمان و ترکیه حائز بیشترین تعداد شرکت های نساجی فعال تحت لاینسس های مختلف اکوتکس می باشند.

در سیستم استاندارد ®STANDARD 100 by OEKO-TEX انطباق ویژگی های محصول نساجی با الزامات مقررات اتحادیه اروپا در خصوص استفاده از مواد شیمیایی در محصولات نساجی REACh، دستورالعمل ایمنی مصرف کننده در ایالات متحده Consumer Product Safety Improvement Act و بسیاری از ضوابط بین المللی دیگر مرتبط با محصولات نساجی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

داشتن ثبات های رنگی عالی در برابر سایش، رطوبت، عرق بدن و نور، راحتی و سازگاری با پوست بدن انسان از دیگر ویژگی های مورد تأکید استاندارد ®STANDARD 100 by OEKO-TEX است.از زمان تدوین و توسعه مقررات ®STANDARD 100 by OEKO-TEX در سال 1992 میلادی، ضوابط و معیارهای ارزیابی کیفیت و سلامت محصولات نساجی همواره بر اساس آخرین یافته ها و دستاوردهای علمی و همچنین تغیرات قوانین بین المللی به روزرسانی می گردند.

این بروز رسانی ها هرساله منتشر و در دسترس عموم و تولیدکنندگان قرار می گیرد که از اینجا قابل دریافت می باشد.این استاندارد معیارهای آزمون، حدود و روشهای آزمایش را بر مبنای علمی تدوین کرده است. برخی از ملاحظات این استاندارد:مقررات قانونی مهم مانند رنگ های ممنوعه آزو، فرمالدئید، پنتاکلروفنول، کادمیوم، نیکل و غیره.

بسیاری از مواد شیمیایی مضر، حتی اگر هنوز قانونی تنظیم نشده باشند.الزامات الحاقات XVII و XIV مقررات مربوط به مواد شیمیایی اروپا REACh و همچنین لیست ECHA SVHC تا آنجا که توسط گروه های خبره انجمن اکوتکس ارزیابی می شوند چنانچه جزو پارچه، منسوجات، پوشاک یا لوازم جانبی باشند

الزامات قانون بهبود ایمنی محصولات مصرف کننده ایالات متحده در مورد سرببسیاری از دسته های مواد مرتبط با محیط زیست OEKO-TEX® Standard100 از دیدگاه مصرف کننده به ایمنی بالا و مؤثر محصول کمک می کند. معیارهای آزمون و مقادیر حد مجاز در بسیاری موارد فراتر از استانداردهای ملی و بین المللی قابل اجرا است.

بررسی های گسترده محصولات و ممیزی های منظم شرکت همچنین اطمینان می دهد که این صنعت از استفاده مسئولانه از مواد شیمیایی در سطح جهانی آگاهی دارد.در سیستم ارزیابی های محصولات و کالاهای نساجی بر اساس ®STANDARD 100 by OEKO-TEX چهار کلاس اصلی برای کیفیت و سلامت محصول تعریف شده است.

انواع محصولات نساجی صرفاً پس از انجام ارزیابی های دقیق پارامترهای مختلف کیفی، فرآیندهای تولید و مواد اولیه مورد استفاده توسط لابراتوارهای تخصصی مؤسسه (®OEKO-TEX) قادر به دریافت گواهینامه و برچسب استاندارد محصول خواهند بود.محصولات نساجی مختلف حسب کیفیت و کاربرد نهایی تعریف شده می توانند در یکی از کلاس های کیفی مورد ارزیابی و پذیرش قرار گیرند.

کلاس اول: کلیه محصولات نساجی (الیاف، نخ، پارچه و …) در بالاترین سطح کیفیت و سلامت که انطباق کامل با ضوابط کیفی مورد انتظار حساس ترین گروه های مصرف کننده نهایی این محصولات یعنی کودکان و خردسالان تا 36 ماه را دارا باشند.

کلاس دوم: کلیه محصولات نساجی (الیاف، نخ، پارچه و …) در بالاترین سطح کیفیت و سلامت که از انطباق کامل با ضوابط کیفی نهایی مورد انتظار در مصارف بسیار نزدیک و روزمره با بدن انسان (تماس مستقیم) برخوردارند.

کلاس سوم: کلیه محصولات نساجی (الیاف، نخ، پارچه و …) در سطح قابل قبول کیفیت و سلامت که با ضوابط کیفی نهایی مورد انتظار در مصارف روزمره و غیر مستقیم با بدن انسان منطبق هستند.

کلاس چهارم: انواع محصولات نساجی (الیاف، نخ و پارچه تا انواع محصولات دکوراسیون، فرش و کفپوش ها) که علاوه بر سطح قابل قبول کیفیت و سلامت انطباق کامل با ضوابط کیفی مورد انتظار در کاربردهای روزمره غیر مستقیم را دارا باشند.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>