اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


کفپوش بیمارستانی


چرا کفپوش بیمارستانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است؟

بیمارستا ها پرازدحام و پرتردد هستند. رعایت بهداشت در بیمارستان ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. سرعت عمل و رفت و آمد در راهروهای بیمارستان ها بسیار بالاست. در بیمارستان ها اتفاقات غم انگیزی می افتد و میزان استرس در این فضاها بسیار بالاست.

بسیاری از بیماران و همراهانشان مجبورند ساعت ها و روزهای بسیاری را در بیمارستان ها بگذرانند.تمامی آنچه بر شمردیم بخشی از ویژگی های مهم بیمارستان ها هستند که باید در دکوراسیون داخلی و چیدمان به آن ها توجه شود. همچنین، تمام نکات بالا باید در خصوص انتخاب بهترین کفپوش نیز در نظر آورده شود.

از آنجا که تردد و ازدحام در بیمارستان ها بسیار زیاد است پس باید کفپوشی مورد استفاده قرار گیرد که تاب این حجم رفت و آمد و تردد را داشته باشد. از طرف دیگر، چون شتاب و سرعت بالاست، ویژگی حائز اهمیت دیگر کفپوش بیمارستانی باید حفظ امنیت بیماران و کارکنان باشد، به طوری که لیز نخورند.بهداشت هم نکته بسیار مهمی است، پس کف بیمارستان ها باید با ماده ای پوشانده شود که فرصت رشد به باکتری ها و میکروب های فزاینده را ندهد.

در نهایت، بیمارستان ها محیط های شادی نیستند، بسیاری از افراد مجبورند روزها و حتی سال های متمادی در آن ها تردد کنند و بدترین روزهای زندگی خود را در آن مکان ها بگذارنند، لذا کفپوش بیمارستانی و رنگ آمیزی دیوارها باید به شکلی باشد که کمی فضا را تلطیف کند، شادابی و تحرک به فضا ببخشد و ارامش بخش و زیبا باشد. این موضوع، به خصوص در بخش های زایمان، بیماران مبتلا به سرطان و بخش کودکان از اهمیت بیشتری برخوردار است.

چه کفپوش هایی برای بیمارستان ها توصیه می شود

کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان گزینه ی خوبی برای کفپوش بیمارستانی هستند. اولین ویژگی مهم آن ها این است که آنتی باکتریال هستند. کفپوش های اپوکسی و پلی اورتان، به دلیل موادی که در آن ها به کار رفته است، میکروب و آلودگی را جذب نمی کنند و در خود نگه نمی دارند.در ضمن، آن ها بسیار راحت تمیز می شوند که آن هم برای محیط های با آلودگی بالا، مثل بیمارستان ها، درمانگاه ها و مطب پزشکان، ویژگی بسیار مهمی به شمار می رود.

این نوع کفپوش ها کاملا یکدست هستند و هیچ درزی ندارند. این نکته از دو حیث مهم است. اول اینکه وجود درز در کف، باعث جمع شدن آشغال و آلودگی در درزها می شود. این موضوع باعث گسترش و نشر میکروب و باکتری و سرایت بیماری می شود. در محیطی که انواع و اقسام ویروس ها و باکتری ها وجود دارند و انواع مواد آلوده بر کف می ریزد، بی درز بودن نکته بسیار مهمی در کفپوش به شمار می رود.

دوم اینکه، در بیمارستان ها تردد زیاد افراد و وسائل چرخ دار باعث فرسودگی کف می شود. اگر کف دارای درز و ناپیوستگی باشد، ممکن است بعد از مدتی کفپوش از آن نقطه بلند شود یا تبله کند. این ها مشکلاتی هستند که به هیچ عنوان در استفاده از یک کفپوش یکدست با آن ها مواجه نخواهیم شد.

علاوه بر این ها، کفپوش اپوکسی از مواد بسیار مقاومی ساخته شده است. در نتیجه در مقابل سایش بسیار مقاومند. خش برنمی دارند و به هیچ عنوان ترک نمی خورند. همانطور که می دانید در بیمارستان ها حلال ها، مواد شوینده و شیمیایی مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. ویژگی غیر قابل انکار دیگری که کفپوش های اپوکسی دارند، مقاومت بالا در برابر خوردگی است. پس دوام بالا و مقاوم بودن در برابر سایش، خوردگی، لکه و پارگی از ویژگی های دیگر این نوع کفپوش ها هستند.

جالب اینکه، این کفپوش ها ضد لغرش هستند. یعنی به هیچ عنوان لیز نیستند و حتی اگر مایعات روی آن ها ریخته شود باز افراد و اجسام روی آن ها لیز نمی خورند. این موضوع برای بیمارستان ها که در آن بیماران با انواع معلولیت ها و ناتوانی ها تردد می کنند، سرعت عمل پزشکان و پرستاران بسیار بالاست و تخت های بیماران و اورژانس با سرعت بالا در آن ها به حرکت در می آیند، نکته بسیار قابل توجهی است.

در کنار این ها، این کفپوش ها صدا تولید نمی کنند. می دانیم آرامش در محیط های بیمارستانی بسیار مهم است و کوچک ترین صدای ناهنجاری می تواند آزار بسیاری برای بیماران و یا پزشکان، در هنگام اعمال حساس، به بار آورد. اما روی این کفپوش ها حرکت صندلی های چرخدار، افراد و تخت های بیمارستانی تولید سر و صدا نمی کند.

کفپوش های اپوکسی قابلیت این را دارند که در انواع رنگ بندی و با طرح های مختلف ساخته شوند. لذا استفاده از رنگ های شاد و یا طرح های دلفریب در این کفپوش ها باعث م شود که محیط بیمارستان از کدورت و دلمردگی خارج شود. به خصوص استفاده از رنگ های شادتر برای بخش زایمان، که در آن مردم برای اتفاقات خوشحال کنده شادی می کنند، بسیار جذاب است. همچنین، از طرح ها و رنگ های کودکانه می توان برای بخش کودکان بیمارستان هم استفاده کرد.

در آخر، کفپوش اپوکسی قیمتی بسیار مقرون به صرفه و منطقی دارد. لذا از نظر اقتصادی استفاده از آن ها به عنوان کفپوش بیمارستانی مناسب است. همچنین با توجه به دوام و مقاومت بالا در برابر سایش و خوردگی هزینه ی نگهداری و تعمیر بسیار پائینی دارند.

کفپوش بیمارستانی بهداشتی مناسب برای اتاق عمل

کفپوش آنتی استاتیک و کانداکتیو، بهترین انتخاب برای نقاط حساسی مانند اتاق های عمل هستند. به این دلیل مناسبند که اولا ضد باکتری هستند، بنابراین برای محیط های کاملا استریل اتاق عمل بهترین گزینه اند.

ثانیا، آن ها جریان الکتریسیته ساکن را از خود عبور می دهند. این ویژگی مانع از ایجاد جرقه در هنگام عمل می شود، در نتیجه از وقوع هرگونه بحران جلوگیری می شود. این کفپوش ها برای پوشش اتاق های ای سی یو و سی سی یو هم اکیدا توصیه می شوند. علاوه بر دو ویژگی بالا، آن ها مانند کفپوش های اپوکسی در مقابل لغزش، سایش، خوردگی، پارگی و لکه هم بسیار مقاوم هستند و یکپارچه و بدون درزند.

کفپوش های آنتی استاتیک برای اتاق های تصویربرداری، که در برابر میکروارگانیسم ها بسیار حساس هستند، اتاق های پرستاری، که تردد بالایی در آن ها وجود دارد، مراکز داروسازی، که درمعرض انواع مواد شیمیایی هستند، و مطب پزشکان بسیار کاربردی و مناسبند.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>