اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

فرش پشمی

قطعا می دانید که در صنعت بافت فرش، دو نوع فرش ماشینی و دستبافت وجود دارد که هر کدام از آن ها با ویژگی های خاصی ظاهر می شوند.اگر فرش پشمی ماشینی را از پشت نگاه کنید، گره های یکدست و هم اندازه ای را می بینید که کمتر پستی و بلندی دارند. اما در فرش پشمی دستبافت این گره ها نامتوازن اند. یعنی برخی از گره های فرش بزرگ تر و برخی دیگر، کوچک تراند. این ویژگی نشان می دهد که فرش با دست بافته شده و نه با دستگاه.

طرح و اندازه نقش ها نیز در فرش پشمی ماشینی و دستباف با هم تفاوت دارد.معمولا طرح های فرش ماشینی یکدست و هم اندازه و براساس یک الگوی خاص است که به ندرت خطایی در آن دیده می شود. اما از آنجایی که فرش های دستباف، کار دست هستند و گاهی اوقات بدون هیچ الگویی بافته می شوند، ممکن است تقارن طرح ها در آن ها بر هم بخورد.

از دیگر تفاوت های فرش ماشینی پشمی و فرش دستباف پشمی باید به ریشه های آن ها اشاره کرد. ریشه های فرش دستباف در حقیقت همان تارهای نخ هستند که جزیی از خود فرش به حساب می روند. به زبان ساده ریشه ها در فرش دستباف به آن وصل است.اما در فرش ماشینی، ریشه ها جدای از فرش به آن دوخته می شوند و جزیی از قالی نیستند.

خوب است بدانید که غمر فرش های ماشینی با توجه به الیاف و نوع بافت آن، حداکثر تا 20 سال است. البته باید توجه کنید که فرش پشمی ماشینی اگر به خوبی نگهداری شود، بیشتر از این ها عمر می کند. اما درباره فرش های پشمی دستباف باید گفت که اگر خوب و دقیق نگهداری شوند، ماندگاری آن ها نسل به نسل است. از این نظر برای عتیقه فروشان، کلکسیونرها و کسانی که در کار فرش هستند، بسیار ارزشمند است.

قیمت فرش های ماشینی پشمی و دستباف چگونه است

قطعا می دانید که فرش های ماشینی به دلیل بافته شدن با دستگاه، قیمت های بسیار پایین ترین نسبت به فرش دستباف دارند. کار بافت این نوع از فرش ها به سادگی و با سرعت انجام می گیرد و به همین دلیل براورد قیمت آن ها نیز ارزان تر از انواع فرش دستباف است.

اما در مقابل، به دلیل اینکه فرش های دستباف کار دست هنرمندان هستند، زمان زیادی طول می کشد تا بافته شوند. همچنین مرغوبیت، تراکم و ضخامت بیشتری نسبت به فرش های ماشینی دارند و بافت آن ها با زحمت زیادی همراه است. فرش های پشمی دستباف، علی رغم قیمت بسیار بالایشان، زیبایی خاصی دارند و از انواع فرش های ارزشمند به شمار می روند. در میان انواع فرش ها نیز قیمت فرش بافته شده از پشم به دلیل الیاف طبیعی و جنس عالی، بالاتر است.

فرش پشمی و کاربرد آن در دکوراسیون منزل

حتما می دانید که تنها کاربرد فرش ها در خانه، پوشاندن کف و زمین محیط نیست. بلکه آن ها نقش اساسی در ایجاد زیبایی، جدا کردن فضای حال، پذیرایی، اتاق و … و همچنین تزیینات دیواری مانند تابلو فرش ها دارند.فرش ها همچنین می توانند ترکیب و سبک سایر وسیله ها مانند مبلمان، نوع تابلوها، پرده ها و … را هم تعیین کنند. از همین رو وجود فرش و خصوصا فرش مرغوب پشمی با رنگ های متنوع و بسیار چشم نواز، در هر خانه ای لازم است.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>