اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

اگر می توانستید به عقب برگردید و گلخانه خود را دوباره طراحی کنید، چه تغییراتی ایجاد می کردید؟ چه تعدادی از این تغییرات جزئی و چه تعداد تغییرات عمده و ساختاری، گرمایشی یا سایر تغییرات مکانیکی را شامل خواهد شد؟ چک لیستی از مواردی را که اکنون بایستی در گلخانه خود داشته باشید و می­خواهید آنها را در ساخت بعدی بگنجانید، تهیه نمایید.

گلخانه

مواردی که قبل از شروع بایستی در نظر بگیرید:

انعطاف پذیری
یکی از مواردی که گلخانه داران با آن مواجه می شوند این است که انعطاف پذیری لازم برای ایجاد تغییرات در نوع کشت را ندارند.

به این معنا که اگر گلخانه­ ی شما برای محصولات فصل سرد و برای خاموشی طراحی شده باشد اگر نیاز به کاشت یک محصولی داشته باشید که حساس به روز و روشنایی باشد، مجبور به ایجاد تغییرات گران قیمت هستید. همچنین تغییرات شدید اقلیمی داخلی که یک محصول نیازمند بوده، درحالی که شما مجبور به جلوگیری از آن هستید. آنچه شما اساساً انجام داده اید محدود کردن لیست محصولاتی است که می توانند در محیط انتخابی شما رشد کنند.

آینده
تصمیمات مربوط به سرمایه گذاری که فقط به گذشته و حال متمرکز شده اند، بندرت بازده حیرت انگیزی را به همراه دارند.

به یاد داشته باشید که گلخانه­ ای ساخته شده برای ده ها سال ماندگار است، بنابراین کاری که شما می خواهید 10 یا 20 سال بعد انجام دهید تقریباً به همان اندازه که در 5 سال آینده انجام میدهید، مهم است. با تغییر اقتصاد و هر چیز دیگری که در این صنعت در مدت این دهه اتفاق افتاده است، چه کسی می داند چه انتخاب هایی را باید در آینده در نظر بگیرید ولی نباید اجازه دهید که محیط کشت گلخانه­یتان انتخاب­هایتان را محدود کند!

بودجه
موضوع کاملا واضحی است، اما با شناخت از میزان بودجه­تان و نیم نگاهی به روشهای مقرون بصرفه موجود می­توانید ضمن رسیدن به هدف خود در زمینه نیازتان، در بازه دراز مدت نیز بودجه خود را به درستی صرف کنید. حال اگر در هنگام شروع، طرح درستی نداشته و بادقت در خصوص گزینه های موجود برنامه ریزی نکرده باشید، خالی از لطف نیست که بدانید در قبال شرایط گوناگون اقلیمی به سرمایه بیشتری نیاز است که مخارج لازم برای ایجاد این سیستم در سازه جدید به مراتب کمتر از سازه موجود است. با بررسی احتمالات بازگشت سرمایه می­توانید روند تصمیم گیری را برای خود آسان تر کنید. و با تهیه کردن فهرستی از سوال­هایی که در ذهن دارید، پیش از توسعه طرح خود به بررسی آنها نیاز دارید.

ساختار
چه نوع ساختاری نیازهای فعلی من و آنچه ممکن است در آینده به آن نیاز داشته باشم را به بهترین وجه تأمین می کند؟ چه سطحی از نور برای انواع محصولات گلخانه ای که می توانم پرورش دهم بهتر خواهد بود؟

  • در چه درجه هوایی، محصولات زراعی مختلف به بهترین حالت، رشد خواهد کرد؟
  • آیا تقسیم ساختار به قسمت های جداگانه، لازم است؟ آیا این مناطق به کنترل حرارتی جداگانه نیاز دارند؟
  • آیا در نظر گرفتن میزان نور(روشنایی، سایه یا خاموشی) نیازهای فعلی یا آینده را برآورده می کند؟


گرمایش و روشنایی
حداکثر درجه حرارت و مقدار کافی تا حق انتخاب در میان سایر محصولات داشته باشم، چه مقدار است؟ گزینه­هایی مانند گرمای محصول، گرمای ریلی و گرمای زیر نیمکت (سکو) را بررسی نمایید. آیا هریک یا همه این موارد اکنون یا در آینده نزدیک برای گلخانه شما ضروری است؟اگر در حال حاضر نور بیشتری برای کشت محصول نیاز ندارید، آیا فکر می کنید در آینده هم نیاز نباشد؟ برای حل این مساله، مطالعه مقالات مختلف به شما کمک می کند و اینکه آیا نصب آن از نظر مالی مقرون به صرفه است یا خیر.

سیستم­های کشت و آبیاری
کدام یک از انواع سیستم­های کشت در آینده بیشترین نیازهای ما را برطرف خواهد کرد؟ (روی زمین، روی نیمکت، ظروف یا به صورت آبی) تصمیم گیری در مورد سیستم های کشت بسیار مهم است زیرا در بسیاری از سیستم های دیگر مانند گرما و آبیاری تأثیر می گذارد.

سیستم آبیاری شما بایستی به گونه­ایی باشد که به شما اجازه تأسیسات احتمالی آینده را بدهد و همچنین بایستی کنترل های خودکار را هم در نظر بگیرد.

و همچنین احتمالات زیر را در نظر بگیرید:

آیا شما نیاز به آبیاری دستی، آبیاری بالای سری (آبیاری آب پاشی)، آبیاری بارانی، خطوط آبیاری قطره ای، آب کشت(هیدروپونیک) دارید یا اینکه برایتان آبیاری غرقابی معنای بیشتری خواهد داشت؟

منبع: ggs-greenhouse

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>