اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

فرودگاه بین‌المللی پیرسون تورنتو

معرفی فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو:
فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو (Toronto Pearson International Airport). این فرودگاه را به عنوان دومین فرودگاه مهم و پر رفت و آمد کشور کانادا نیز می شناسند.

درابتدا می خواهیم به چگونگی شکل گیری این فرودگاه بپردازیم. در سال 1937 بود که دولت کانادا موافقت خود را برای تأسیس و تخصیص 2 ساختمان به عنوان مکانی فرودگاهی که مخصوص شهر تورنتو است را به شورای این شهر اعلام نمود و پس از آن بود که ساخت این فرودگاه ها و وضع ترابری شهر تورنتو تحت شعاع قرار گرفت و این فرودگاه ها در مرحله ی تأسیس قرار گرفتند.

البته حتما باید این مطلب را به شما بگوییم که یکی از این فرودگاه ها، فرودگاه شهری بیلی بیشاپ تورنتو (Billy Bishop Toronto City Airport) بود و فرودگاه دیگر نیز در نزدیکی شهر مالتون (Malton) کارهای ساختش شروع شد. فرودگاه دوم را به این دلیل که در این شهر ساخته شد، ابتدا آن را با نام فرودگاه مالتون شناختند.

البته در ادامه مسئولین شهر تورنتو فرودگاه مالتون را در سال 1958 به سازمان ترابری کانادا فروختند و بعد از آن بود که اسم فرودگاه مالتون به لستر بی پیرسون تغییر پیدا کرد. در حال حاضر فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو، به عنوان دومین فرودگاه پر رفت و آمد در قاره ی آمریکای شمالی و به عنوان بزرگ ترین فرودگاه در کشور کانادا به حساب می آید.

فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو بر اساس گفته ها و همانطور که بالاتر گفتیم می توان به عنوان بزرگ ترین و البته شلوغ ترین فرودگاه ها در کشور کانادا به شمار می رود. این فرودگاه بزرگ و بین المللی به صورت مشترک به شهر تورنتو و انتاریو انواع خدمات هوایی و باربری را ارائه می نماید.

به صورت دقیق تر این فرودگاه تقریباً در فاصله ی 23 کیلومتری شمال غربی شهر تورنتو قرار گفته است و از لحاظ آمار و تعداد جا به جایی مسافران در سطح بین المللی، عنوان دومین فرودگاه پررفت و آمد در آمریکای شمالی را نیز به خود اختصاص داده است.

این فرودگاه را هم با نام فرودگاه بین المللی لستر بی پیرسون و هم به عنوان فرودگاه تورنتو شناخته می شود. دلیل این که این فرودگاه را به این نام اسم گذاری کرده اند این است که آن را به افتخار یکی از برندگان کانادایی جایزه ی صلح نوبل و همچنین چهاردهمین نخست وزیر کانادا، یعنی لستر بولز پیرسون (Lester Bowles Pearson) نام گذاری کرده اند.

از جمله ی شرکت های هواپیمایی که در این فرودگاه فعالیت می نمایند می توانیم به خطوط هوایی ایر کانادا (Air Canada)، وست جت (WestJet) و ایرلاین باری فدکس اکسپرس (FedEx Express) بیشتر در این فرودگاه فعالیت های پروازی منظم و نمایندگی های مخصوص به خود را در این فرودگاه دارند. این فرودگاه کانادایی دارای 5 باند پرواز می باشد که امکانات لازم برای پروازهای هواپیماهای پهن پیکری همچون ایرباس A380 را دارا می باشند.

اطلاعات فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو:

  • نام فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو: Toronto Pearson International Airport.
  • کد یاتا: YYZ.
  • کد ایکائو: CYYZ.
  • نوع فرودگاه: همگانی.
  • ارتفاع از سطح دریا: 173 متر.
  • ترمینال ها: 3 ترمینال مجزا از یکدیگر.

ترمینال های فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو:
فرودگاه پیرسون تورنتو دارای 3 ترمینال مجزا از یکدیگر می باشد. اما از این 3 ترمینال یکی از آن ها به نام ترمینال اینفیلد (Infield Terminal) که در حال حاضر بسته است، فقط 2 ترمینال مورد استفاده قرار می گیرد.

ترمینال شماره ی 1 این فرودگاه به عنوان بزرگ ترین ترمینال این فرودگاه نیز به حساب می آید. در این ترمینال، شرکت هواپیمایی امارات آنلاین و همچنین شرکت هواپیمایی بومی کانادا یعنی ایر کانادا در این ترمینال فعالیت می نمایند. از دیگر خصوصیات این ترمینال این است که این ترمینال را به عنوان یکی از سرعتی ترین سیستم پیاده بر جهان می شناسند.

این پیاده بر به پارکینگ 8 طبقه ی فرودگاه پیرسون تورنتو نیز متصل می باشد. ترمینال شماره ی 2 یا همان اینفیلد هم که همانطور که گفتیم تعطیل می باشد و در نهایت ترمینال شماره ی 3 این فرودگاه هم نیز به هتل شرایتون و همچنین پارکینگ 5 طبقه ی این فرودگاه راه پیدا می نماید. در این ترمینال شرکت های هواپیمایی اتحاد، اسکای تیم و وان ورلد فعالیت می نمایند.

ترمینال اینفیلد را به صورت موقت به خاطر بازسازی و توسعه ی ترمینال شماره ی 1 در سال 2002 تأسیس کردند تا پروازهای این ترمینال را برعهده بگیرد و همانطور هم که گفتیم در حال حاضر تعطیل می باشد.

اما این به معنا نیست که این ترمینال برای همیشه تعطیل می باشد. از ترمینال اینفیلد در فصل های پر مسافر به خصوص و در صورت نیاز و حتی در شرایط دیگر و در آینده دوباره به کارش بیندازند.

از دیگر نکات گفتنی درباره ی این فرودگاه این است که در سال 2015 این ترمینال را گسترش دادند و موقتاً از آن برای جای دادن به مهاجران سوری استفاده شد.

در آخر باید بگوییم که این فرودگاه در واقع 4 ترمینال دارد که یکی از آن ها VIP است و زمانی که لازم است تنها پروازهای خصوصی را مدیریت می نماید.

راه های دسترسی به فرودگاه لبین المللی پیرسون تورنتو:
اگر بخواهید از این فرودگاه به مرکز شهر بروید و یا بالعکس می توانید هم از قطار، هم تاکسی و هم اتوبوس استفاده نمایید که درادامه به شما می گوییم که برای استفاده از هر کدام چه کنید. قطارهای بدون سرنشین این فرودگاه، مسافران را شبانه روزی به صورت رایگان بین ترمینال های شماره ی 1 و 3 جا به جا می کنند.

همچنین از طریق ایستگاه قطار فرودگاه که در ترمینال شماره ی 1، می توانید خودتان را به مرکز شهر تورنتو برسانید. این قطارها هر روز و هر 15 دقیقه یک بار حرکت می نمایند. علاوه بر این ها نیز می توانید از تاکسی های مجاز شهر تورنتو استفاده نمایید.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>