اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

پنجره دو جداره

این روزها، بسیاری از ساختمان ها پنجره دو جداره دارند، در عین حال هنوز هم پنجره قدیمی در گوشه و کنار شهر دیده می شود و پنجره های اغلب ساختمان های شهر دوجداره نیستند. در ساختمان های قدیمی سازتر، پنجره ها عموما استاندارد خاصی نداشتند و در اندازه های مختلف و جنس های متنوع ساخته می شدند.ساختمان هایی که پنجره قدیمی دارند، اغلب از نظر تهویه و عایق بودن برای سرما یا گرما دچار مشکل هستند.

معمولا اکثر افراد برای تعویض پنجره، این تصور را دارند، که باید همه خانه را به هم بریزند، اطراف پنجره را تخریب کنند، پنجره قدیمی را با ریخت و پاش های زیاد از جا درآورند، در نهایت پنجره جدید را نصب کنند و بساط گچ و سیمان و رنگ را برای بازسازی اطراف پنجره آماده کنند. همین تصور باعث می شود که خیلی از این افراد برای تعویض پنجره های قدیمی خود اقدام نکنند و با منصرف شدن از این کار، خودشان را از مزایای پنجره دوجداره UPVC محروم کنند.

با انواع پنجره قدیمی آشنا شوید

پنجره های خیلی قدیمی، عموما از جنس چوب ساخته می شدند و با شیشه های رنگی به خانه ها طرح و رنگ می دادند. این پنجره ها عموما دارای قوس های بزرگی در قسمت بالایی خود بودند. برای قدیمی ترها، عناصر و اجزای قوس دار ارزش زیبایی شناسی بالایی داشت. حتی در برخی مناطق، درست کردن نمادهای قوس دار در معماری نشانه ای مقدس به حساب می آمد.

بعدترها، با پیشرفت علم و تکنولوژی، پنجره های آهنی جایگزین پنجره های چوبی شد. پنجره های آهنی به دلیل داشتن مقاومت بیش تر و نداشتن امکان پوسیدگی یا خوردگی توسط حشرات، مورد استقبال مردم قرار گرفت. تنها مشکل پنجره های آهنی، سنگین تر بودن آن ها و امکان زنگ زدگی در مناطق مرطوب بود.

به همین دلیل در بسیاری از مناطق نزدیک به دریا و جنگل که میزان رطوبت بالا بود، اغلب مردم ترجیح دادن که همچنان از پنجره های چوبی استفاده کنند. البته برخی از ساکنین مناطق مرطوب نیز پنجره های خود را آهنی کردند و مشکل ظاهر زنگ زده پنجره های خود را با مرتب رنگ کردن آهن های پنجره، حل کردند.

پس از پنجره های آهنی، صنعت به طرف سازه های سبک تر پیش رفت و پنجره های آلومینیومی بازار را فرا گرفت. با تولید پنجره های آلومینیومی، بر تنوع شکل و شمایل پنجره ها نیز افزوده شد. از خوبی های پنجره های آلومینیومی آن بود که در تغییرات مختلف آب و هوایی مقاومت بیش تری از خود نشان می داد و تغییرشکل کم تری نسبت به مدل های چوبی و آهنی گذشته داشت. قیمت فریم های آلومینیومی نیز به نسبت نمونه های چوبی و آهنی، ارزان تر و مقرون به صرفه تر بود.

پس از گذشت زمان، مشخص شد که پنجره های آلومینیومی رسانای گرما هستند و حرارت را از خود عبور می دهند و علاوه بر اینکه خودشان گرم می شوند، گرما را نیز انتقال می دهند، بنابراین باعث اتلاف انرژی و گرمای داخل خانه می شوند. این موضوع در مناطق سردسیر بیش تر مورد توجه قرار گرفت. همچنین معلوم شد که ماده متداول در ساخت پنجره های آلومینیومی دارای خواص شیمیایی مخرب برای محیط زیست است. به همین دلیل بشر در فکر ساخت پنجره هایی افتاد که آسیبی به طبیعت نرساند و عایقی برای حرارت و صدا باشد.

به این ترتیب، پنجره های UPVC تولید شد. برتری این نوع، نسبت به انواع پنجره قدیمی مقاومت بالای آن ها، سبک تر بودنشان نسبت به آهن و همچنین عایق بودن آن ها بود. پنجره های UPVC زنگ نمی زد، پوسته پوسته و پوسیده نمی شد. به علاوه آسیب های موجود در محیط همچون باران های اسیدی، کودهای شیمیایی، آفت کش ها و بخارهای سمی موجود در هوا باعث تخریب پنجره های UPVC نمی شد.

امروزه پنجره های دوجداره UPVC بهترین جایگزین برای انواع پنجره های قدیمی به حساب می آید. ویژگی های مثبت پنجره های دوجداره UPVC آنقدر زیاد بود که پس از تولید و عرضه آن ها، بسیاری از سازندگان و متخصصان ساخت و ساز، ترجیح دادند در پروژه های ساختمانی خود، از این پنجره ها استفاده کنند.

چرا تعویض پنجره قدیمی ضروری است؟

همان طور که عنوان کردیم، پنجره قدیمی چوبی، آهنی یا آلومینیومی دارای ویژگی های مثبت و منفی مختلفی است، اما در این بین ویژگی های کاربردی و برتر پنجره های دوجداره UPVC بیش از بقیه انواع پنجره است. شاید پس از آنکه به فکر تعویض پنجره های قدیمی با پنجره دوجداره افتادید، برایتان این سوال پیش آید که چرا باید پنجره ها را عوض کنید و زمان و هزینه صرف این تغییر کنید.

این سوال به خصوص برای کسانی پیش می آید، که پنجره های قدیمی آن ها همچنان سالم و پایدار است. برای پاسخ به این سوال باید گفت، عوامل زیادی وجود دارد که باعث ایجاد ضرورت تعویض پنجره قدیمی برای شما خواهد شد. اکنون به بررسی برخی از عواملی می پردازیم، که ضرورت جایگزینی پنجره های قدیمی با پنجره های دوجداره را مشخص می کند.

صرفه جویی در مصرف انرژی

این روزها قیمت انرژی برق و گاز نسبت به گذشته افزایش یافته است. با افزایش قیمت انرژی، ضرورت حفظ انرژی موجود در فضای خانه یا دفتر کار و جلوگیری از هدر رفتن انرژی بیشتر احساس می شود. نصب پنجره های دوجداره به جای مدل های قدیمی، علاوه بر اینکه باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود و به محیط زیست کمک می کند، هزینه های مصرف انرژی را نیز کاهش می دهد.

وجود پنجره دوجداره باعث می شود که در زمستان گرمای داخلی خانه حفظ شود و در تابستان، سرمای ایجاد شده با وسایل سرمایشی در داخل خانه بماند و خنکای مطبوع خانه از درزهای پنجره های قدیمی غیراستاندارد خارج نشود. این پنجره ها همچنین در حالت بسته از ورود گرد و غبار به داخل محیط خانه جلوگیری می کنند و مانع نفوذ آلودگی هوا به داخل خانه می شوند.

جلوگیری از گسترش آلودگی های صوتی

علاوه بر تأثیر مثبت پنجره های دوجداره بر صرفه جویی در مصرف انرژی، این پنجره ها بر حفظ آرامش خانه نیز تأثیرگذار هستند. معمولا میزان آلودگی های صوتی در شهرهای توسعه یافته امروزی بسیار زیاد است. زمانی که پنجره های معمولی و قدیمی بر دیوار خانه ما نصب هستند، این سر و صداها بیش از همیشه به گوش می رسد، اما گوش انسان با گذشت زمان به آن ها عادت می کند و آن ها را نمی شنود. با وجود این، آلودگی های صوتی باز هم بر سلامت انسان تأثیر می گذارند.

آلودگی های صوتی علاوه بر اینکه در طولانی مدت باعث کاهش قدرت شنوایی انسان می شود، به سلامت جسمی، روانی و وضعیت خواب او نیز آسیب می رساند. این آسیب ها باعث کاهش کیفیت زندگی انسان می شود و ممکن است، حتی باعث ایجاد بیماری هایی مانند اختلالات رفتاری، گفتاری و روحی بشود. پس تعویض پنجره ها و جایگزین کردن آن ها با پنجره های دوجداره، نقش مهمی در حفظ سلامتی انسان دارد.

افزایش امنیت خانه و محیط کار

عامل دیگری که ضرورت تعویض پنجره های قدیمی را ملموس تر می کند، موضوع حفظ امنیت است. پنجره های دوجداره دارای شیشه های محکم تری هستند که آسیب رساندن به آن ها به مراتب دشوارتر است. همین ویژگی باعث می شود که احتمال دسترسی سارقین به خانه کم تر شود.

پنجره های دوجداره همچنین دارای قفل هایی هستند، که هنگام بسته شدن از چند نقطه محکم می شوند. این موضوع در افزایش و حفظ امنیت خانه بسیار اهمیت دارد. از آن جایی که امنیت پنجره های دوجداره بسیار بالا است، کم تر پیش می آید که نصب حفاظ های آهنی مورد نیاز باشد، بنابراین با نصب پنجره های دوجداره، زیبایی ظاهری ساختمان نیز حفظ می شود.

کمک به محافظت از محیط زیست

پنجره های دوجداره UPVC دوستان طبیعت به حساب می آیند. موادی که در تولید این پنجره ها به کار رفته است، شامل هیچ گونه مواد زاید و سمی نمی باشد. بنابراین میزان آلودگی های صنعتی ناشی از تولید این پنجره ها برای محیط زیست، بسیار کمتر است. این موضوع یکی از برتری های مهم پنجره های یو پی وی سی به حساب می آید. پس اگر دوست دار محیط زیست هستید و کره زمین را خانه خود می دانید، بهتر است هر چه زودتر برای استفاده از پنجره های دوجداره UPVC اقدام کنید.

مقاومت در برابر زلزله

ساختمان هایی که دارای پنجره های دوجداره هستند، در برابر زلزله مقاومت بیش تری دارند. همه ما می دانیم که زلزله ممکن است در هر مکان و هر زمانی اتفاق افتد. هر زمان که زلزله اتفاق می افتد، آسیب پذیرترین قسمت خانه و اولین قسمتی که امکان تخریب دارد، شیشه های پنجره است.

اگر به جای پنجره قدیمی، پنجره دوجداره با شیشه های مخصوص نصب کرده باشید، شیشه ها در برابر حرکات ناشی از زمین لرزه مقاومت دارند و خرد نخواهند شد. شیشه های پنجره های دوجداره بسیار مقاوم هستند و به دلیل ساختار ویژه ای که دارند، در زلزله مقاومت زیادی از خود نشان می دهند.

افزایش ارزش اقتصادی ملک

اگر پنجره قدیمی خانه یا دفتر کار خود را تغییر دهید و پنجره UPVC دوجداره نصب کنید، ارزش ملک شما بالا می رود. بنابراین حتی اگر در آینده نیز قصد خرید و فروش ملک خود را داشته باشید، تغییر پنجره های قدیمی یک سرمایه گذاری آینده نگرانه به حساب می آید که باعث افزایش قیمت ملک شما خواهد شد. پس اگر با دیدگاه اقتصادی نیز به موضوع تغییر پنجره قدیمی ملک خود نگاه کنیم، ممکن است در ابتدا برای نصب پنجره های جدید هزینه کنیم، اما در طولانی مدت یک سرمایه گذاری سودآور انجام داده ایم.

مراحل تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره

اکنون اگر تصمیم گرفته اید که پنجره قدیمی خانه یا محل کار خود را تعویض کنید و به جای آن یک پنجره دوجداره UPVC زیبا و کاربردی نصب کنید، بهتر است در قدم اول با یک مشاور متخصص و قابل اعتماد در زمینه ساخت و نصب پنجره های دوجداره یو پی وی سی ارتباط برقرار کنید. همکاران متخصص، با تجربه و با سابقه ما در آپند آماده ارائه مشاوره در خصوص تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های جدید و پاسخ به سوالات شما هستند.

پس از مرحله اندازه گیری، پنجره دوجداره مورد نظر شما توسط شرکت سازنده، ساخته و آماده نصب می شود. هنگامی که پنجره ها آماده شدند، متخصصین نصب برای تحویل و نصب پنجره ها به منزل یا محل کارتان مراجعه خواهند کرد. البته این کار با هماهنگی قبلی انجام می گیرد، زیرا نصب پنجره ها بسته به تعداد و ابعاد آن ها چند ساعت زمان لازم است.

پنجره های قدیمی بدون هرگونه تخریب تعویض می شود

تعویض پنجره های قدیمی با پنجره دوجداره UPVC جدید، نیاز به هیچ گونه تخریبی ندارد و یکی از ساده ترین عملیات ساختمانی به شمار می رود. برای تعویض پنجره ها هیچ گونه مواد و مصالح ساختمانی لازم نیست و تنها باید، پرده ها را باز کنید، اطراف هر پنجره را تا دو متر از لوازم خانه خالی کنید و روی مبلمان را با پارچه ای بپوشانید تا جابه جا و باز و نصب کردن پنجره ها آسیبی به لوازم شما نرساند و باعث کثیف شدن آن ها نشود.

در آغاز کار عملیاتی نصب، ابتدا تمام ستون های افقی و عمودی قاب پنجره قدیمی با استفاده از فرز مخصوص بریده می شود و تنها فریم محیطی پنجره قدیمی داخل دیوار باقی می ماند. سپس پنجره های جدید دوجداره یو پی وی سی روی این قاب با استفاده از پیچ های محکم نصب می شود. معمولا پس از اتمام کار، فریم محیطی پنجره قدیمی به هیچ عنوان دیده نمی شود.

پس از نصب پنجره ها، دور تا دور آن ها با استفاده از فوم و چسب مخصوص، آب بندی و عایق بندی می شود. حالا نوبت نصب شیشه های دوجداره است و پس از آن دیگر کار تمام می شود. معمولا نصاب ها در انتها برای رگلاژ پنجره اقدام می کنند، اما حواستان باشد؛ اگر فراموش کردند حتما انجام این کار را در پایان نصب از آن ها درخواست کنید.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>