اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

استین گلاس

کاربرد شیشه استین گلاس

شیشه استین گلاس یا استیند گلاس که گاهی به آن استند گلاس نیز گفته می شود، نوعی شیشه است که از چسباندن قطعات کوچک شیشه های رنگی به یکدیگر ساخته می شود. با مونتاژ و چسباندن تکه شیشه های رنگی به یکدیگر تصاویر و اشکال مختلف به وجود می آید که با توجه به سلیقه تان می توانید آن ها را انتخاب کنید. در طول تاریخ، اصطلاح استین گلاس، منحصرا به پنجره مساجد، کلیسا، موزه و دیگر بناها اشاره دارد.

اگرچه شیشه استین گلاس به طور سنتی در پانل های تخت و به عنوان پنجره، تهیه و مورد استفاده قرار می گیرد، ولی امروزه تولیدات جدیدتر آن، شامل ساختارهای سه بعدی و مجسمه سازی نیز می شود. استفاده از استین گلاس امروزه گسترش پیدا کرده است، به گونه ای که آثار هنری ایجاد شده از شیشه به وسیله فلز را هم در بر می گیرد. از مهم ترینه این آثار می توان به شیشه های تولید شده توسط لوئیس تیفانی (Louis Comfort Tiffany) اشاره کرد.

شیشه استین گلاس به عنوان یک اثر هنری و یک صنعت خاص، به مهارت هنری کارآمد و مهندسی دقیق برای چیدمان و مونتاژ قطعات در کنار یکدیگر دارد. امروزه شیشه های استین گلاس به عنوان یکی از عناصر اصلی برای تزئین درب، سقف و پنجره ها مورد استفاده قرار می گیرند.

از آن جایی که درب و پنجره عضو جدا نشدنی ساختمان است معماران همواره به دنبال طرح های خاص و متفاوت برای آن ها هستند تا بتوانند از آن ها به عنوان عناصر دکوراتیو در طراحی داخلی و خارجی بنا استفاده کنند. شیشه استین گلاس به خاطر ظاهر جذاب و لوکسی که دارد چهره متفاوتی به دکوراسیون داخلی و خارجی فضا می بخشد.

شیشه استین گلاس که به نوعی شیشه دکوراتیو است در هر فضای از ساختمان که کاربردی شیشه داشته باشد قابل استفاده است. از جمله این فضاها می توان به درب های لابی و ورودی ساختمان، پنجره های تزیینی، سقف های کاذب، نورگیرهای شیشه ای، گنبدهای شیشه ای، و یا لایت باکس ها اشاره کرد.

ساخت شیشه های استین گلاس به دلیل مهارت و دقت بالایی که در اجرا نیاز دارد کمی سخت و زمان بر است. این نوع از شیشه های دکوراتیو جزء پرکار و وقت گیر ترین نوع شیشه ها هستند و زمان زیادی برای ساخت و اجرای آن ها نیاز است.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>