اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

پوپینو

اهمیت پرورش گیاه پوپینو

"پوپینو" میوه ای کوچک و پر جلا است که با ظاهری شبیه اشک چشم و سطحی به رنگ زرد طلائی تا زردآلوئی حاوی نوارهای سبز تا ارغوانی از دیگر میوه های جالیزی مشابه متمایز می گردد. کاشت گیاه پوپینو طی دهه های اخیر در ناحیه "آند" و برخی دیگر از کشورهای جهان به منظور تنوع بخشی تولیدات باغبانی مجدداً مورد توجه و استقبال عام قرار گرفته است. اخیراً تقاضا برای میوه "پوپینو" در اروپا به واسطه موارد زیر مداوما رو به تزاید بوده است:

  1. ارزش غذایی بالا
  2. طعم مطبوع
  3. ظاهر جذاب

عرضه میوه های پوپینو در بسیاری از کشورهای آمریکای جنوبی توسط فروشندگان "دوره گرد" انجام می پذیرد در صورتیکه فروش آن در ژاپن و اروپا منحصراً از طریق فروشگاه های لوکس صورت می گیرد. مقصد بسیاری از میوه های صادراتی پوپینو کشورهای نیوزیلند و استرالیا را کشورهای آمریکای شمالی، اروپا (اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، هلند، ترکیه) و آسیا (ژاپن، چین، کره جنوبی) تشکیل می دهند.

هر عدد از میوه های پوپینو به بهای 15 دلار نیوزیلند به فروش می رسد.

کاربردهای پوپینو
پوپینو میوه ای آبدار با مزه نسبتا شیرین و گل هایی معطر است. گوشت میوه پوپینو به رنگ زرد متمایل به سبز می باشد و بافتی آبدار همانند خربزه ها دارد. بسیاری از مردم جهان به مقایسه میوه های پوپینو با انواع پر طرفدار خربزه ها از جمله: طالبی، گرمک، طالبی تو زرد و خربزه شکرپاره می پردازند. پوپینو شباهت بسیاری به خربزه با نام علمی cucumis melo از نظر رنگ و عطر دارد. میوه های پوپینو همچنین تشابه زیادی به میوه های بادمجان و گوجه فرنگی دارند که از خویشاوندان گیاهی نزدیک آن محسوب می شوند. تمامی قسمت های میوه جالیزی پوپینو از جمله پوست، گوشت و دانه هایش خوراکی می باشند و مزه ای حد واسط گلابی و موز دارند. امروزه پرورش گیاه پوپینو از اقالیم نیمه گرمسیری "آند" به سایر مناطق جهان گسترش یافته است ولیکن تاکنون با وجود استقبال نسبی هیچ گاه نتوانسته اند جایگاهی همانند خویشاوندان زیر بیابند:

  1. گوجه فرنگی
  2. سیب زمینی
  3. فلفل سبز

مهم ترین ویژگی های میوه پوپینو عبارتند از:

  • بسیار آبدار
  • شیرینی ملایم
  • رایحه ناآشنا و غیرمعمول

در بررسی هایی که در دانشگاه " Hazara " پاکستان بر روی میوه های پوپینو انجام گرفت، مشخص شد که میوه های مزبور دارای ماکزیمم رطوبتی 93/25 درصد می باشند.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>