اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


پوشاک

چه میزان لباس در دنیا فروخته می شود؟

بازار جهانی خرده فروشی لباس در حال حاضر سالانه حدود 1/34 تریلیون دلار ارزش دارد. اگر فروش کفش و جواهر آلات نیز در نظر گرفته شود، این ارزش به حدود 2 تریلیون دلار خواهد رسید. در صورتیکه میزان پولی که مصرف کنندگان برای خرید لباس، کفش و جواهرآلات هر سال اختصاص می دهند را در نظر بگیریم مشاهده می کنیم که این مبلغ با ترکیبی از تولید ناخالص داخلی 126 کشور فقیر جهان برابر است یا فقط کمی از اندازه اقتصاد ایتالیا بزرگ تر خواهد بود.

این مقدار عظیم از سرمایه اختصاص داده شده بر روی مد منجر به تولید کوهی از لباس ها و کفش ها شده است. تخمین زده می شود که در سراسر جهان، حدود 107 میلیارد تکه لباس و 14/5 میلیارد جفت کفش در سال 2017 به فروش رسیده باشد. این رقم نشان می دهد که هر فردی بر روی کره زمین تقریبا 13 لباس و 2 جفت کفش خریده است، هر چند که الگوهای خرید بین کشورها به طور قابل ملاحظه ای متفاوت است.

این ارقام رو به رشد است. انتظار می رود که مقدار کالاهای تولید شده برای بازار پوشاک حدود 13% تا سال 2021 افزایش پیدا کند که این افزایش تقریبا سبب فروش اضافی 13 میلیاردی لباس خواهد شد. با توجه به اینکه این رقم از افزایش 8 درصدی پیش بینی شده برای حجم بازار پیشی گرفته است، پس این افزایش به ادامه روند تغییر تولید به سمت کالاهایی با ارزش بسیار کم تر منجر خواهد شد.

کدام کشورها بیشترین حجم از تولیدات لباس را مصرف می کنند؟

ده کشور بر روی بازار خرده فروشی جهان سیطره دارند که عبارتند از چین، ایالات متحده، هند، ژاپن، آلمان، بریتانیا، روسیه، فرانسه، ایتالیا و برزیل. روی هم رفته این کشورها سه چهارم از سهم بازار لباس و بیش از دو سوم از کفش های فروخته شده هر سال را تولید می نمایند.چین از این نظر با کشورهای دیگر فرق دارد، چون مقدار لباس های فروخته شده در این کشور آسیایی بیش از نه کشور دیگر است.

تغییرات زیادی در عادت های خرید و توان مصرفی در میان مصرف کنندگان کشورهای مختلف وجود دارد. این نوع تغییرات، شرایط اقتصادی هر کشور و همچنین پتانسیل فرهنگ های خرید مختلف را منعکس می کند. با این حال، کشورهایی که در میانگین این شکل قرار دارند، تمایل دارند تا عدم توافق قدرت خرید درون جوامع مختلف را پنهان نمایند.مصرف کنندگان آمریکایی به نظر خریداران مشتاقی هستند، چون به طور میانگین هر هفته یک لباس با قیمت متوسط خریداری می کنند.

با مقایسه ایالات متحده و بریتانیا که تولید ناخالص داخلی مشابهی نسبت هم دارند، مشخص می گردد که مصرف کنندگان در بریتانیا به طور میانگین 20 لباس کمتر خریداری می کنند، اما حدودا 70 درصد بیشتر پول خرج می نمایند. مصرف کنندگان ژاپنی تقریبا نصف مقدار مصرف کنندگان آمریکایی خرید انجام می دهند و 31 درصد بیشتر برای هر لباس هزینه می پردازند.چین به دلیل جمعیت زیادش، بیشترین حجم خریدها را دارد، اما به طور میانگین هر مصرف کننده چینی کمتر از یک چهارم مصرف کننده آمریکایی هزینه می کند و 23 تکه لباس در هر سال کمتر خرید می نماید.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>