اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


پشم آنگورا


پارچه پشم آنگورا (Angora Wool Fabric) چه نوع پارچه ای است؟

پشم آنگورا نوعی پشم استخراج شده از طریق پوشش خرگوش های آنگورا است. هر چند که تولید این الیاف لوکس در سال های اخیر به دلیل بدرفتاری با خرگوش های آنگورا با انتقاد رو به رو گردیده، اما ساخت پشم آنگورا در روشی اخلاقی و پایدار که هیچ ظلمی به حیوانات وارد نکند نیز امکان پذیر است.

الیاف پشم آنگورا با داشتن قطر 12 تا 16 میکرونی در میان نازک ترین نوع الیاف پشمی در جهان قرار می گیرند؛ بنابراین پشم آنگورا به طور قابل توجهی نرم بوده و شبیه ابریشم به نظر می رسد. این نوع از پشم بسیار پرزدار است، و از آنجاییکه بخش های اصلی موی خرگوش آنگورا، توخالی است؛ لذا پشم آنگورا نسبت به بیشتر انواع پشم از خاصیت حفظ حرارت زیادتری برخوردار است.

علاوه بر این، پشم آنگورا مثل انواع دیگر پشم حاوی ویژگی های آلرژی زائی ذاتی نیست که این خاصیت این نوع از الیاف را به یک جایگزین ممتاز برای کسانیکه به موی حیوانات آلرژی دارند تبدیل کرده است.

تاریخچه پشم آنگورا

شهر آنکارا در ترکیه به عنوان پایتخت آنگورا در اروپا مشهور است، و خرگوش های آنگورا ابتدا در کلان شهر آناتولی پرورش داده شده اند. دقیقا مشخص نیست که از چه زمانی خرگوش های آنگورا رشد پیدا کرده اند، اما تا قرن هجدهم این خرگوش های پرزدار بسیار زیاد در سراسر اروپا گسترده شدند. خرگوش های آنگورا نخست در سال 1723 به فرانسه آورده شدند؛ آنها به سرعت در میان اشراف فرانسوی به محبوبیت دست یافتند و مد زودگذر آنگورا سریعا در بین کل اشراف اروپا رواج پیدا کرد.

در آن زمان خرگوش های آنگورا در وهله نخست برای تولید پشم مورد استفاده قرار نمی گرفتند. در عوض به عنوان حیوان خانگی، اغلب برای کودکانی که از پوشش حیوانات به شدت پرزدار و حجیم خودشان خسته شده بودند، به کار می رفتند. اولین سوابق مربوط به تولید پشم آنگورا در ابعاد وسیع به اوایل قرن بیستم در ایالات متحده بر می گردد. کارآفرینان آمریکایی، پشم آنگورا را به دید فقط یک وسیله تزئینی نگاه نمی کردند، بنابراین به سرعت کسب و کارهایی را برای تولید شال گردن، سوئیتر و دیگر کالاها از طریق پشم آنگورا راه اندازی کردند.

پشم آنگورا در عصر حاضر

چند گونه مختلف از پشم آنگورا وجود دارد، و بسیاری از این زیرگونه ها قبل از اینکه آنگوراها به ایالات متحده صادر شوند، به وجود آمده بودند. شاید شاخص ترین نوع آنگورا، آنگورای انگلیسی باشد که موهای ضخیم و پرزدارش بر روی هر سطح قابل درک رشد می کند و شبیه یک توپ کرکی به هم پیچانده شده قبل از چیدن پشم به نظر می رسد. تشخیص آنگوراهای فرانسوی کمی آسانتر است، چون بر روی صورتشان زیاد خز رشد نمی کند؛ با این حال آنها نیز به طور قابل توجهی کمتر پشم تولید می کنند.

تعجب آور نیست که آنگوراهای Giant نسبتا بزرگ باشند و مقادیر شگفت انگیزی از پشم را به اندازه گربه های خانگی تولید نمایند. هر چند که آنگورهای Satin حداقل پشم را نسبت به سایر گونه های آنگورا تولید می کنند، اما الیاف خز آنها جزء نازک ترین و نرم ترین الیاف به شمار می آیند.

خز آنگورا به پرزدار شدن تمایل دارد که این عامل می تواند موجب اذیت یا حتی عفونت شود، چون این خرگوش ها پوست نسبتا نرمی دارند. معمولا از خرگوش های آنگورا کاملا مراقبت می شود، اما با افزایش رونق منسوجات چینی در چند دهه گذشته، بدرفتاری با خرگوش آنگورا رایج شده و واکنش سازمان های مدافع حقوق حیوانات را در بر داشته است.

با این حال پیدا کردن پشم آنگورایی که به صورت اخلاقی تولید گردیده باشد نیز امکان پذیر است، اما اقدامات غیر اخلاقی تولید کنندگان چینی شاید این پارچه لوکس بی نظیر را به طور گسترده ای بد نام کرده باشد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>