اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


پارچه اوت درای


پارچه اوت درای چگونه تولید می شود؟

شرکت لباس ورزشی کلمبیا هرگز دقیقاً روش های مورد استفاده برای ساخت پارچه اوت درای را فاش نکرده است. فقط جزئیاتی کلی در مورد اینکه اوت درای چه تفاوتی با فناوری های ضد آب رقیبش دارد منتشر شده و آن هم در راستای اهداف بازاریابی بوده است. به هر حال و با فرض اینکه پارچه اوت درای با تفلون ساخته می شود، می توان برخی از اطلاعات پایه درباره روش ساخت این پارچه را استنتاج کرد.

1- تولید PTFE

PTFE یک فرم پلیمری از تترافلوئوراتیلن است. تولید کنندگان برای تولید TFE از فلورسپار، اسید هیدروفلوئوریک و کلروفروم استفاده می کنند. سپس این 3 ماده را در معرض گرمای شدید قرار می دهند تا TFE گازی تولید شود. TFE در محیطی با دمای پایین و تحت فشار ذخیره می شود تا به مایع تبدیل گردد، اما هنوز هم بسیار اشتعال پذیر است.

برای تولید PTFE، ماده TFE در معرض یک ماده شیمیایی آغازگر مانند سولفات آمونیوم یا پراستیک اسید (اکسیدین) قرار گرفته و با آب ترکیب می شود. دو روش مشخص برای تبدیل TFE به PTFE با استفاده از آب وجود دارد: روش پلیمریزاسیون تعلیق و روش انتشار. در روش تعلیق، TFE به شکل دانه های ریز یا گلوله مانند PTFE در می آید؛ اما در روش انتشار، TFE به صورت خمیر PTFE شکل می گیرد که می توان آن را خشک کرده و به پودر تبدیل نمود.

تولید کنندگان ماده ضد آب، PTFE را به منظور تبدیل آن به ورقه های انعطاف پذیر با سایر مواد شیمیایی ترکیب می کنند. با وجود اینکه هنوز جزئیات این امر فاش نشده اما به نظر می رسد اوت درای نتیجه یک فرآیند ابتکاری است که PTFE را به یک ورقه پیوندی گرمایی تبدیل می کند.

2- برش جهت شکل دادن و اعمال گرما

طبق اطلاعاتی که در اقلام بازاریابی شرکت کلمبیا منتشر شده است، پس از اینکه پارچه اوت درای به شکل یک ورقه درآمد برش داده می شود تا به شکل محصولات ضد آب درآید. سپس پارچه اوت درای به دور محصول مورد نظر پیچیده شده و از گرما برای اتصال پارچه به محصول استفاده می شود. مزیت اصلی پارچه اوت درای این است که اجازه نمی دهد رطوبت از خارجی ترین لایه پوشاک یا اکسسوری به داخل آن نفوذ کند.

پارچه اوت درای چه کاربردی دارد؟

از پارچه اوت درای به صورت انحصاری در لباس های بیرون پوش شرکت لباس ورزشی کلمبیا استفاده می شود. در ابتدا این پارچه فقط در کفش و دستکش های تولیدی شرکت کلمبیا مورد استفاده قرار می گرفت، اما امروزه شرکت لباس ورزشی کلمبیا میزان استفاده از این تکنولوژی را گسترش داده و از این پارچه در انواع کوله پشتی ها، کاپشن ها و ژاکت های بارانی استفاده می کند.

در ضمن شرکت کلمبیا، مجموعه محدودی از پیراهن های مردانه را با استفاده از پارچه اوت درای تولید کرده است، هر چند که موارد کاربرد این پیراهن ها بسیار نادر است. شرکت کلمبیا برای محافظت از مصرف کنندگان در برابر باران، شلوارهای بیرون پوش را تولید نموده که برای ساخت آنها از پارچه ضد آب اوت درای استفاده شده است؛ همچنین این برند حداقل یک خط تولید لباس مردانه را بر پایه فناوری اوت درای ارائه کرده است.

پارچه اوت درای در چه مناطقی از جهان تولید می شود؟

شرکت کلمبیا نیز مانند سایر شرکت های آمریکایی طی چند سال اخیر عملیات تولید خود را به خارج از کشور و عمدتاً چین منتقل کرده است. با وجود اینکه شرکت کلمبیا هنوز 60% از محصولات خود را در چین و ویتنام تولید می کند، اما این شرکت معتبر در زمینه تولید لباس های بیرون پوش تصمیم گرفته تا روند تولید برخی از محصولات خود را به داخل ایالات متحده باز گرداند. شرکت کلمبیا اعلام نکرده که بخش اعظم محصولات اوت درای خود را در کجا تولید می کند، اما احتمالاً روند تولید محصولات اوت درای بین چین، ویتنام و ایالات متحده تقسیم شده است.

قیمت پارچه اوت درای به چه صورت است؟

محصولات شرکت کلمبیا که در آنها از تکنولوژی اوت درای استفاده می شود به نسبت سایر محصولات شرکت کلمبیا قیمت گذاری می شوند. به نظر نمی رسد قیمت محصولات اوت درای شرکت کلمبیا نسبت به سایر محصولات ضد آب تولید شده توسط برندهای تولید کننده لباس های بیرون پوش بسیار بیشتر باشد. قیمت معقول این محصولات نشان می دهد که تولید پارچه اوت درای به صورت کارآمد و ارزان امکان پذیر است.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>