اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


نخ فانتزی


نخ فانتزی چیست؟

نخ های فانتزی به خاطر ظاهر زیبایشان طراحی می شوند، نه استفاده از آنها در موارد کاربردی. بسیاری از نخ های فانتزی با استفاده تعمدی از رنگ ها، دارای ظاهری متغیر هستند. در واقع برای اینکه نخ های فانتزی را به صورتی جامع تر تعریف کنیم باید بگوییم یک نخ فانتزی عبارتست از ایجاد هر نوع تنوع عمدی در فرم نخ، ساختار نخ یا هر دو.

واژه عمدی در اینجا بسیار مهم است، زیرا همه نخ های ساخته شده از الیاف استیپل به دلیل نقص سیستم های نخ ریسی و یکنواخت نبودن مواد اولیه الیاف ذاتاً متغیر هستند. در تولید نخ های رایج معمولی تلاش می شود این تغییرات به حداقل برسند، تا در نهایت یکنواختی احتمالی پارچه و ویژگی های عملکردی آن مانند استحکام و مقاومت در برابر پوشش به حداکثر برسد.

اما در طراحی نخ های فانتزی، از تغییرات برای افزایش زیبایی ظاهری نخ استفاده می شود. اینگونه نخ ها باعث وسعت دید طراحان پارچه می شوند، چون آنها می توانند از این نخ ها برای طراحی محصولات جذاب و انحصاری استفاده کنند؛ البته این نخ ها بدون چالش هم نیستند زیرا معمولاً هم کارآیی ضعیف تری دارند و هم هزینه بالاتر.

نخ های فانتزی، جلوه های جالبی را به پارچه های مختلف با کاربردهای متنوع می بخشند. تقاضای زیادی در بازار برای استفاده از پارچه های ساخته شده از نخ های فانتزی در لباس بیرونی خانم ها و کودکان وجود دارد.

طبقه بندی نخ های فانتزی

در واقع باید بگوییم که تلاش برای توصیف انواع مختلف نخ های فانتزی تا حدی بیهوده است چرا که این نخ ها براساس تعاریف مختلفی طراحی شده اند. اما از نقطه نظر چگونگی دخیل کردن تنوع در نخ، می توان نخ های فانتزی را از نظر جلوه های آنها به دو دسته کلی تقسیم کرد:

  • جلوه های ناشی از الیاف
  • جلوه های ناشی از نخ

افکت ها (جلوه های) ناشی از الیاف، قبل از شکل گیری نخ در آن دخالت داده می شوند؛ اما جلوه های ناشی از نخ با ترکیب دو یا چند نوع نخ مختلف (البته بعد از ساخت مجزای نخ ها) در ساخت نخ فانتزی وارد می گردند. البته می توان این دو دسته مختلف را با هم ترکیب کرد تا بتوان شاهد جلوه ها و طرح های پیچیده تری بود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>