اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

فرودگاه شنزن

مسیر فرودگاه شنزن چین به مرکز شهر:
شنزن شهری مدرن و نسبتا تازه تأسیس است که امروزه به یکی از قطب های اقتصادی چین و منطقه تبدیل شده است. این شهر یکی از مناطق آزاد تجاری مشهور چین است و بازرگانان بسیاری از سرتاسر جهان برای کسب و کار به این شهر سفر می کنند.

سیستم حمل و نقل فرودگاه شنزن بسیار مدرن و پیشرفته است و رفت و آمد در این شهر به سهولت انجام می شود. با توجه به اهمیت اقتصادی شهر شنزن، در این مطلب تصمیم گرفتیم گزینه های حمل و نقل فرودگاه شنزن را به شما معرفی کنیم.

فرودگاه بین المللی شنزن بن که شنژن نیز نامیده می شود در فاصله 32 کیلومتری شمال غربی مرکز شهر شنزن قرار دارد. همان طور که گفتیم شهر شنزن از اهمیت بازرگانی و اقتصادیی بالایی برخوردار است و افراد بسیاری برای کسب و کار و سفر کاری به این شهر سفر می کنند.

از فرودگاه شنزن با کشتی می توان به فرودگاه بین المللی هنگ کنگ رسید، به همین دلیل مسافران دو فرودگاه می توانند به راحتی به فرودگاه دیگر جابجا شوند. شرکت های هواپیمایی مثل ایرچاینا، کرین ایر (Korean Air)، شنزن ایرلاینز (Shenzhen Airlines) و تای ایرآسیا (Thai AirAsia) پروازهای منظمی را در این فرودگاه انجام می دهند.

از آنجا که شهر شنزن و همین طور فرودگاه آن عمر زیادی ندارند، از ابتدا با زیرساخت های استاندارد مهندسی ساخته شده اند. به همین دلیل حمل و نقل فرودگاه شنزن از تنوع بسیار خوبی برخوردار است و تمام مناطق شهر را پوشش می دهد.

اگر به شنزن سفر می کنید با استفاده از قطار، اتوبوس، تاکسی، کشتی و مترو می توانید به مرکز شهر و مناطق دیگر شهر بروید. در ادامه هر یک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم. پس از مطالعه این مطالب می توانید بهترین و مناسب ترین گزینه را با توجه به بودجه و زمانی که در اختیار دارید انتخاب کنید.

تاکسی:
در فرودگاه شنزن سه نوع تاکسی به ارائه خدمات می پردازند: تاکسی های آبی، قرمز و سبز. تاکسی های قرمز و آبی در سرتاسر شهر نیز فعالیت می کنند و از تاکسی های سبز کرایه بیشتری دریافت می کنند. در مقایسه، تاکسی های آبی از تاکسی های قرمز ارزان تر هستند.

شما با استفاده از هر سه این تاکسی ها می توانید به مرکز شهر شنزن بروید. با این حال این موضوع را به خاطر داشته باشید: درست است که تاکسی های سبز از همه ارزان تر هستند اما احتمال کلاه گذاشتن سر مسافران و دریافت مبلغ بیشتر وجود دارد.

همچنین تاکسی های سبز در مناطق خاصی از مرکز شهر اجازه تردد ندارند، بنابراین اگر هتل و مقصدتان در این مناطق است ممکن است از سوار کردن شما خودداری کنند.

پیشنهاد ما به شما استفاده از تاکسی های قرمز یا آبی است. با استفاده از تاکسی در مدت زمان 45 دقیقه یا بیشتر (بسته به شدت ترافیک) می توانید به مقصدتان برسید.

اتوبوس:
اگر ازدحام و شلوغی مترو کلافه تان می کند می توانید از سرویس شاتل فرودگاه برای رفتن به مرکز شهر استفاده کنید. تمام اتوبوس ها از خروجی های فرودگاه مسافران را سوار می کنند و به سمت مناطق مختلف در مرکز شهر شنزن می رسانند.

  • مسیر فرودگاه تا شهر با اتوبوس حدود 45 الی 1 ساعت طول می کشد. در فرودگاه شنزن اتوبوس های مختلفی با مسیرهای متفاوت حضور دارند.
  • اتوبوس شماره 330B به سمت ترمینال Longgang City Terminal حرکت می کند و از ساعت 7 صبح تا 2 بامداد فعال است.
  • اتوبوس شماره 330C به ایستگاه راه آهن شمال شنزن (Shenzhen North Railway Station) حرکت می کند و از ساعت 8 صبح تا 8 شب به جابه جایی مسافران می پردازد.
  • اتوبوس خط 2 به ایستگاه راه آهن شنزن در نزدیکی مرز هنگ کنگ حرکت می کند و از ساعت 7:45 دقیقه صبح تا 10 شب فعال است.
  • خط شماره 5 از ساعت 6:30 صبح تا 10 شب مسافران را از فرودگاه سوار می کند و به ایستگاه راه آهن Guangming می رساند.

مترو:
شبکه متروی شنزن (aka subway) بسیار مدرن، ارزان و کارآمد است و یکی از بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه شنزن به شمار می رود. مسافران از طریق صفحه نمایش لمسی دستگاه های خودکار می توانند به راحتی بلیت خریداری کنند.

اکثر ایستگاه های مترو از ساعت 6:30 دقیقه صبح تا 11 شب فعالند و پذیرای مسافران هستند. خط شماره 11 که به نام خط فرودگاه نیز مشهور است از دو قسمت فرودگاه عبور می کند و در نهایت مسافران را به قلب منطقه تجاری شنزن می رساند. با استفاده از مترو می توانید در مدت زمان 45 دقیقه به ایستگاه مرکزی شنزن در مرکز شهر برسید.

خط شماره 11 در هر ساعت 120 کیلومتر را طی می کند و سریع ترین خط در شبکه مترو به شمار می رود. این خط در سال 2011 افتتاح شده است و 50% سریع تر از سایر خطوط مترو حرکت می کند.

در بخش بیزنس کلاس این مترو فضای کافی برای قرار دادن چمدان و صندلی هایی راحت تر وجود دارد. بلیت استاندارد 3 برابر ارزان تر از کلاس بیزنس است، اما طبعا جمعیت بیشتری سوار این بخش می شوند و معمولا شلوغ و پرازدحام است.

در مسیر برگشت به شهر نیز در برخی ایستگاه های منتخب، امکان چک-این در همان ایستگاه ابتدایی برای مسافران وجود دارد.

سرویس سفارش آنلاین اتومبیل:
سرویس های سفارش آنلاین تاکسی مثل دیدی (Didi) و اوبر (Uber) در فرودگاه شنزن نیز فعال هستند. این شرکت ها کیفیت بهتری از تاکسی را به مسافران ارائه می کنند و ارزان تر از تاکسی های فرودگاه هستند. با این حال این تاکسی ها اجازه فعالیت داخل محوطه فرودگاه را ندارند.

بنابراین اگر تصمیم دارید با استفاده از اپلیکیشن این شرکت ها تاکسی سفارش دهید باید به مکانی خارج از فرودگاه بروید. به همین دلیل این گزینه ممکن است برای برخی مسافران دشوار باشد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>