اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

فرودگاه بین المللی هامبورگ

معرفی فرودگاه بین المللی هامبورگ:
امروز می خواهیم یکی از قدیمی ترین فرودگاه های جهان و قاره ی اروپا را که هنوز هم همچون سابق فعال است را برای شما معرفی نماییم، فرودگاه بین المللی هامبورگ (Hamburg Airport) در شهر هامبورگ یکی از شهرهای صنعتی و بزرگ کشور آلمان.

این فرودگاه معروف در عالم هنر و معماری نیز الهام بخش طرح های بسیار زیادی نیز حتی بوده است که ما در ادامه ی این مطلب حتما آن را بیان خواهیم کرد

همانطور که در مقدمه نیز گفتیم، فرودگاه بین المللی هامبورگ امروزه به عنوان یکی از قدیمی ترین فرودگاه های دنیا که هنوز هم به فعالیت خود ادامه می دهد، شناخته می شود.

فعالیت فرودگاه هامبورگ، در سال 1911 شروع شد. در آن سال ها که اوج خروج از زندگی ها به سبک انقلاب صنعتی و شروع دوره ی مدرنیته و ساخت تکنولوژی و صدور آن به کشورهای دیگر برای آلمان بود.

از همه مهم تر که سران وقت این کشور که صفحات زیادی از تاریخ قرن 19 را به خود اختصاص داده اند، حجم بزرگی از ورود و خروج های چه مسافربری و چه نظامی را از این سال ها به بعد در کشور خود داشتند.

به همین خاطر کلیه ی خطوط هوایی این کشور علی الخصوص فرودگاه هامبورگ از همان ابتدا جز مهم ترین ها و حتی بزرگ ترین ها به شمار می رفته اند. در سال 1955، فرودگاه بین المللی هامبورگ به عنوان مرکز اصلی فعالیت های شرکت معروف و بزرگ هواپیمایی لوفتهانزا محسوب شد.

اما این مسئله دیری نپایید زیرا در سال 1960، لوفت هانزا به این خاطر که به تازگی بوئینگ 707 را وارد بازار کرده بود که صد البته سر و صدای بیشتری نسبت به هواپیماهای قبلی ایجاد می کرد بعدا تصمیم گرفتند تا این فعالیت ها را به فرودگاه دیگری منتقل نمایند.

این ایرلاین تمامی فعالیت های پروازی خود را به فرودگاه فرانکفورت منتقل نمود. اما به هر حال مسائل دیگری نیز مطرح بود که نشان می داد این مسئله به این سادگی ها نیز حل نشده است.

به هر حال تجربه های قبلی نشان می دادند که دور کردن فرودگاه های اصلی و قطب های پروازی ایرلاین ها به فرودگاهه های خارج از مرکز شهر، نمی تواند راه حل و ایده ای مناسب باشد.

درنتیجه با این که تمامی امور انتقال انجام شد اما در نهایت برنامه ی انتقال لوفت هانزا از هامبورگ به فرانکفورت، منتفی شد.

در ادامه ی فعالیت های این فرودگاه سال 1990 رسیدگی های بیشتری شد و بازسازی و توسعه ی آن آغاز گشت. 1 هتل فرودگاهی بسیار مجهز و همچنین 1 ترمینال دیگر به فرودگاه بین المللی هامبورگ اضافه شد.

این امر با اضافه شدن اتوبوس های مخصوص شاتل وهمچنین وجود وسایل نقلیه ی دیگر، دسترسی به مرکز شهر هامبورگ بسیار آسان تر از قبل نیز شد.

البته دانستن این نکته برای شما ضروری است که این فرودگاه را از سال 2016 به بعد، با نام فرودگاه هامبورگ هلموت اشمیت (Hamburg Airport Helmut Schmidt) در آلمان و البته جهان نیز می شناسند.

علت این تغییر اسم ونام گذاری بدین خاطر است که به احترام صدراعظم آلمان غربی که در بین آلمانی ها، سیاست مداری محبوبی نیز هست و هلموت اشمیت (Helmut Schmidt) نام دارد، نام گذاری شد.

در حال حاضر فرودگاه هامبورگ به عنوان قدیمی ترین فرودگاه بین المللی دومین شهر بزرگ و البته مدرن و صنعتی کشور آلمان، شهر هامبورگ می باشد.

این فرودگاه بین المللی در حال حاضر قطب خطوط هوایی آلمانی همچون یورو وینگز (Eurowings)، کوندور فلوگدینست (Condor Flugdienst) و ایزی جت (easyJet) به شمار می رود. از آن جا که یک فرودگاه خصوصی دیگری در شهر هامبورگ وجود دارد، عده ای این فرودگاه را با فرودگاه هامبورگ فینکن وردر (Hamburg Finkenwerder Airport) اشتباه می گیرند که البته این فرودگاه در نزدیکی فرودگاه بین المللی هامبورگ نیز قرار دارد.

در باره ی این فرودگاه باید در ابتدا بگوییم که فینکن وردر، یکی از فرودگاه های خصوصی شهر هامبورگ محسوب می گردد.

همچنین شرکت هواپیماسازی ایرباس در داخل محوطه ی این فرودگاه خصوصی قرار گرفته است. به همین خاطر واجب است که اگر به این شهر سفر می کنید، ضمن این که بدانید قدیمی ترین فرودگاه جهان، همین فرودگاه هامبورگ است که هنوز هم مشغول به کار است، فرودگاه خصوصی دیگری در این شهر وجود دارد.

موزه ی مینیاتور واندرلند (Miniatur Wunderland) یا سرزمین عجایب مینیاتوری را می شناسید؟ این مکان، نام موزه ای در شهر هامبورگ است که بزرگ ترین ماکت راه آهن در جهان را در خود دارد. نقطه ی پیوند این موزه و فرودگاه هامبورگ این است که برای بخشی از طراحی اش از فرودگاه هامبورگ الهام گرفته شده است.

اطلاعات فرودگاه بین المللی هامبورگ:

  • نام فرودگاه بین المللی هامبورگ: Hamburg Airport.
  • کد یاتا: HAM.
  • کد ایکائو: EDDH.
  • نوع فرودگاه: عمومی.
  • ارتفاع از سطح دریا: 16 متر.
  • ترمینال ها: 2 ترمینال.

ترمینال های فرودگاه بین المللی هامبورگ:
فرودگاه بین المللی هامبورگ دارای 2 ترمینال است. این 2 ترمینال فرودگاه که به ای پورت پلازا نیز معروف هستند، به یکدیگر متصل می گردند و چندین بخش مختلف را در بر می گیرند. ترمینال شماره ی 1 در سال 2005 ساخته شد. تجهیزات و طراحی این ترمینال به گونه ای است که به صرفه جویی در مصرف انرژی و آب کمک می کند.

شرکت های هواپیمایی که در فرودگاه فعالیت دارند من جمله وان وُرلد (Oneworld) و اتحادیه ی اسکای تیم (SkyTeam) در ترمینال شماه ی 1 فعالیت دارند. ترمینال شماره ی 2، قدیمی ترین ترمینال فرودگاه بین المللی هامبورگ به شمار می آید. ساخت این ترمینال در سال 1993 به پایان رسید.

خطوط هوایی همچون:
اتحادیه ی استار الاینس (Star Alliance)، ایرلاین لوفت هانزا و شرکت های زیر مجموعه ی یورو وینگز همچون: جرمن وینگز (Germanwings) در این ترمینال مشغول به فعالیت هستند.

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی هامبورگ:
اگر می خواهید از ماشین استفاده کنید، باید از طریق اتوبان 7 اقدام کنید. همچنین می توانید داخل فرودگاه و از طریق شرکت های کرایه ی خودرویی همچون: Europcar Enterprise، Buchbinder و Budget ماشین کرایه کنید.

اگر بخواهید با قطار از فرودگاه به مرکز شهر و یا بالعکس بروید باید از طریق قطار شهری هامبورگ یعنی خط S1 به مرکز شهر مستقیما وصل شوید. این قطار ها هر 10 دقیقه یک بار حرکت می کنند و زمان این جابه جایی نیز حدودا 25 دقیقه است. ایستگاه این سرویس نیز درست در مقابل ترمینال فرودگاه قرار دارد.

تاکسی های فرودگاه هامبورگ، همیشه جلوی درب ورودی ترمینال ها حضور دارند و شما می توانید با پرداخت کرایه ی آنان به هر کجا که می خواهید بروید.

امکانات فرودگاه بین المللی هامبورگ:
هر دو ترمینال این فرودگاه دارای تمامی امکانات رفاهی برای مسافرین از جمله: رستوران، کافی شاپ، صرافی، دستگاه های خودپرداز، کلینیک، هتل، کابین افراد سیگاری، فروشگاه های مختلف، صندلی های راحت، … و بسیاری از امکانات دیگر می باشد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>