اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


پارچه کوپرو


پارچه کوپرو چگونه تولید می شود؟

وقتی ریون کوپرومونیوم در معرض سلولز یک محصول گیاهی از جمله لباس پنبه ای ترکیب شده با آمونیوم و مس قرار می گیرد، تولید می شود. این دو عنصر با سلولز جهت تولید یک ماده جدید ترکیب می گردند، سپس ترکیب در سود سوزآور ریخته می شود و از طریق یک اسپینرت اکسترود می گردد.

رشته های اکسترود شده سپس در یک سری از محلول های سخت کاری فلز غوطه ور می گردند تا سلولز دوباره ساخته شود و آمونیاک، مس و سود سوزآور حذف گردند. در بعضی از حالت ها، این محلول ها ممکن است چندین بار مورد استفاده قرار گیرند، اما در هر صورت پس از هر بار استفاده باید محلول ریون کوپرومونیوم در زمان مشخص و در مکان ثابتی دور انداخته شود.

چه تفاوتی بین انواع مختلف پارچه کوپرو وجود دارد؟

هر چند که از نام های برند مختلف و اصطلاحات عامیانه برای ریون کوپرومونیوم استفاده می شود، اما همه آنها به نوع یکسانی از ماده بازیافتی اشاره دارند. در این به برخی از اصطلاحات مرتبط جهت آشنایی کاربران اشاره می شود:

ریون کوپرومونیوم (Cuprammonium Rayon)

نام علمی برای کوپرو، کوپرا، ابریشم آمونیا یا بمبرگ (Bemberg) است.

کوپرو یا کوپرا (Cupra/Cupro)

کوپرو یا کوپرا به جای اینکه نام یک برند باشند، اصطلاحات عامیانه کارخانه های چینی برای اشاره به ریون کوپرومونیوم محسوب می شوند.

ابریشم آمونیا (Ammonia silk)

احتمالا بازاریابان پوشاک مدت ها قبل متوجه شده اند که آمونیا ماده ای نیست که مصرف کنندگان بخواهند تا بدنشان با آن تماس داشته باشد، اما هنوز هم پوشاک ساخته شده از طریق ریون کوپرومونیوم در بسیاری از وب سایت های تولید منسوجات چینی تحت عنوان ابریشم آمونیا فروخته می شود.

بمبرگ (Bemberg)

وقتی تولید کنندگان هنوز در حال تلاش برای ساخت ریون کوپرومونیوم در ایالات متحده بودند، شرکتی به نام جی. پی. بمبرگ موفق شد تا این محصول را تحت نام تجاری بمبرگ تولید نماید که هنوز هم خواصی مشابه با ریون کوپرومونیوم دارد.

پارچه کوپرو چه تأثیری بر روی محیط زیست دارد؟

ریون کوپرومونیوم با وجود اینکه قابلیت بازیافت شدن دارد، اما هنوز هم بر روی محیط زیست تأثیر منفی ایجاد می کند. تولید کنندگان کوپرو و پارچه های مشابه به جای اینکه راه حل هایی را برای حل مشکلات زیست محیطی جستجو نمایند، بیشتر در حال تلاش برای ترسیم روش هایی جهت به دست آوردن پول از طریق ضایعات محصولات هستند.

چین در این سال ها به تدریج توانسته تا ضایعات جهان را با قیمت های بسیار کمی خریداری نماید و محققین آزمایشگاهی در پکن به صورت خستگی ناپذیر تلاش کرده اند تا روش هایی جدیدی را برای تبدیل این ضایعات به پارچه های قابل استفاده کشف نمایند. مس، آمونیاک و سود سوزآور، همگی ارزان قیمت هستند و فرآیند تولید کوپرو مثل مواد سازنده آن به هزینه کمی نیاز دارد.

چون به مسئله ترکیب ایمن سلولز با آمونیا و مس، و تبدیل آن به پارچه قابل پوشیدن توجه کمی شده است، لذا این موضوع سبب شده تا شیوه دفع مناسب این مواد سمی، وقتی فرآیند تولید ریون کوپرومونیوم به اتمام رسید، کمتر مورد توجه قرار گیرد. کارخانه های تولید منسوجات مصنوعی در چین به عنوان کانون برده داری نوین در جهان شناخته می شوند و کوپرو به عنوان محصولی از چنین کارخانه هایی، یقینا یکی از عوامل مشارکت در آلودگی زیست محیطی به شمار خواهد آمد.

گواهینامه های موجود برای پارچه کوپرو

کوپرو به عنوان نام یک برند تجاری یا یک اصطلاح عامیانه، شاسیتگی دریافت هیچگونه گواهینامه مشخصی را پیدا نکرده است. تولید ریون کوپرومونیوم در ایالات متحده به دلیل ناتوانی تولید کنندگان جهت کامل رعایت کردن مقررات اصلی محافظت از آب و هوا نتوانسته تا گواهینامه مشخصی را به دست آورد.

با توجه به این واقعیت که آمریکا مدت های زیادی از عدم وجود مقررات سختگیرانه محیط زیستی رنج برده است، بنابراین ریون کوپرومونیوم برای اینکه یک ماده آلوده کننده به حساب نیاید، باید مقررات زیست محیطی را به صورت کامل رعایت نماید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>