اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


پارچه کرپ


پارچه کرپ در چه مناطقی از جهان تولید می شود؟

بیشتر تولید کنندگان عمده منسوج در سراسر جهان، بعضی از شکل های پارچه حاوی بافت کرپ را تولید می کنند. این موضوع باعث می شود تا وقتی می خواهید در مورد محل تولید پارچه کرپ به آگاهی دست پیدا کنید، با نگاه به ظاهر مواد اصلی به محل تولید آن پی ببرید.

بزرگ ترین صادر کننده ابریشم

چین از نظر حجمی، بزرگ ترین تولید کننده ابریشم است، اما تولید ابریشم، نقشی مهم تر در فرهنگ هند نسبت به جامعه کمونیستی چین دارد. از آنجاییکه چین در حالت کلی، بزرگ ترین تولید کننده منسوجات است، لذا تصور اینکه این کشور بیشترین حجم ابریشم را نیز تولید می کند، منطقی خواهد بود.

با این حال بسیاری از تولید کنندگان ابریشم هند، هنوز هم ابریشم را به روش های نسل های پیشین تولید می کنند. به احتمال زیاد مالکان چینی کارخانه ها از شرایط زیر سطح استاندارد برای تولید ابریشم استفاده نمایند.

بزرگ ترین صادر کننده پشم

هر چند که چین احتمالا می خواهد به بزرگ ترین صادر کننده پشم نیز تبدیل شود، اما این عنوان اکنون به همسایه این کشور، یعنی استرالیا تعلق دارد. این مستعمره سابق بریتانیا جهت جلوگیری از افزایش جمعیت گوسفند نسبت به انسان، قانون کیفری در نظر گرفته است، اما نسبت گوسفند به انسان این کشور در مقایسه با کشور نیوزلند ناچیز است، بنابراین مردم این کشور در مواجه با طغیان و شورش گوسفندان در آینده کاملا بدون قدرت خواهند بود.

بزرگ ترین صادر کننده منسوجات مصنوعی

چین بزرگ ترین تولید کننده منسوجات مصنوعی در جهان است. می توان اینگونه ادعا نمود که روش ایمن و طبیعی برای تولید محصولات منسوج مصنوعی وجود ندارد، به همین خاطر بیشتر تولید کنندگان منسوج مصنوعی در کشور چین از فرآیندهای تولید که برای محیط زیست مضر است و کارگران را در معرض ریسک قرار می دهند، استفاده می کنند. این مسئله گسترش نابرابری اقتصادی، آزار سیاسی و حتی قتل عام به دست یک رژیم استبدادی را به دنبال خواهد داشت.

اگر شما مجبور هستید تا از منسوجات مصنوعی استفاده کنید، سعی نمایید تا منابع مورد نیاز خودتان را از طریق شرکت هایی که از مواد بازیافت شده استفاده می کنند و آلودگی را تا حد ممکن کاهش می دهند، تهیه کنید.

در این حالت چیزی به عنوان ماده منسوج که ایجاد آلودگی کند، وجود نخواهد داشت، اما الیاف طبیعی کمتر موجب آلودگی می شوند. هر چند که در آینده این امکان وجود دارد که روش هایی برای تولید الیاف مصنوعی که حتی نسبت به منسوجات طبیعی نیز پایدارتر گردند، کشف شود، اما در حال حاضر تا رسیدن به آن نقطه فاصله زیادی پیش روی ماست.

هزینه پارچه کرپ به چه صورت است؟

پارچه کرپ تولید شده از طریق ابریشم یا پشم نسبت به پارچه های کرپ مصنوعی، هزینه بیشتری دارد. شما می توانید این نوع از پارچه را یا به صورت نخ و یا به صورت طاقه خریداری نمایید. در این حالت پس از رنگ زنی یا به عمل آوری همراه با بازدارنده های شعله یا دیگر مواد، هزینه های اضافی اعمال خواهد شد.

چه تفاوتی بین انواع مختلف پارچه کرپ وجود دارد؟

انواع بسیار مختلفی از پارچه کرپ وجود دارد که در این بخش به مجموعه کوچکی از آنها اشاره می شود؟

کرپ ایروفان (Aerophane)

این نوع از کرپ به دلیل داشتن بافت توری متمایز، در اواسط قرن نوزدهم میلادی به محبوبیت زیادی دست پیدا کرد. هر چند که کرپ ایروفان دیگر زیاد تولید نمی شود، اما بیشتر انواع مدرن کرپ از ویژگی های این منسوج کلاسیک تقلید می کنند.

بوته ساتین (Bauté satin)

طرح این کرپ مرکب از بافت تار همراه با یک طرح کرپ ساده معکوس شده تشکیل گردیده است. این نوع کرپ فرانسوی محبوب هنوز هم به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

کرپ کانتون (Canton crepe)

این سبک منحصر به فرد کرپ در اصل در چین تولید گردیده است و هنوز هم در بسیاری از لباس های کرپ آسیا این نوع دیده می شود.

آنگلیس کرپ (Crepe anglaise)

زمانی این نوع کرپ سیاه و سفید مشخص کننده سبک زندگی افراد روستایی در انگلستان بود. در طول دوره های جنگ و تجارت، بریتانیایی ها و فرانک ها (نوعی قبیله) اغلب مصنوعات فرهنگی مانند مشتقات بافت کرپ را مبادله می کردند.

دی سانته کرپ (Crepe de sante)

دی سانته کرپ به عنوان کرپ سالم نیز شناخته می شود، چون درشت بوده و رنگ زنی بر روی آن انجام نمی گیرد.

کرپلین (Crepeline)

کرپلین یکی دیگر از برندهای کرپ محسوب می شود که سابقه آن به 1800 میلادی می رسد. این نوع کرپ به دلیل مشارکت دادن فرآیندهای مختلف تولید مدرن نساجی مورد توجه قرار گرفته است.

کرپون (Crepon)

کرپون معمولا از طریق پارچه های سنگین تولید می شود و این کرپ متمایز، نقطه اتکاء نیمه دوم قرن نوزدهم میلادی بود.

کریپ فرانسوی (French crepe)

بعضی اوقات به عنوان کرپ مسطح نیز شناخته می شود. این سبک از پارچه معمولا در تولید لباس های زیر زنانه به کار می رود.

پلیسه (Plisse)

کرپ پلیسه به صورت شیمیایی برای حاصل کردن یک بافت چروکیده به عمل آوری می گردد. این گونه از کرپ در تولید لباس های مهمانی شبانه محبوب است.

پارچه کرپ چه تأثیری بر روی محیط زیست دارد؟

تأثیر پارچه کرپ بر روی محیط زیست به ماده تولید شده پارچه همراه با منبع، تولید و شیوه های بازاریابی استفاده شده برای فروش این محصول نساجی بستگی دارد. خود پارچه کرپ بر روی محیط زیست تأثیر خنثی دارد، چون این نوع پارچه در اصل یک مفهوم است و محصول خاصی به شمار نمی آید. محصولات مصنوعی واقعی یا منسوجات طبیعی ساخته شده با پارچه کرپ ممکن است با توجه به قابلیت زیست تجزیه پذیری، قدرت آلودگی و طیف دیگری از عوامل، تأثیرات مختلفی بر محیط زیست داشته باشند.

معمولا این قضیه که ابریشم یکی از پایدارترین پارچه های جهان است، مورد قبول قرار گرفته است. این ماده معمولا به صورت طبیعی توسط کرم های ابریشم تولید می شود و این کرم ها فقط به درختان توت برای زنده ماندن نیاز دارند.

این درختان به آفت کش ها و کودهای شیمیایی که موجب مرگ کرم های ابریشم می شوند، واکنشی نشان نمی دهند؛ کرم های ابریشم خودشان یک مکانیسم برای دفع مهاجمان دارند. وقتی این مراحل به درستی انجام شود، تولید ابریشم یک فرآیند 100 درصد پایدار تلقی می گردد که آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند، اما کرم های ابریشم در هنگام پخته شدن (برای باز کردن پیله ها ضروری هستند) به احتمال زیاد آسیب خواهند دید.

تولید پشم نیز ذاتا یک فرآیند پایدار است، اما چون دام های زیادی در این پروسه درگیر هستند، لذا موقعیت های زیادی برای روش های تولید مضر وجود دارد. انواع خاصی از دام های تولید کننده پشم معمولا بیشتر در معرض خطر سوء استفاده نسبت به سایر دام ها قرار می گیرند، اما بخش عظیمی از پشم مرینو که توسط گوسفندان متنوعی در استرالیا و نیوزلند تولید می شود، با روش های عاری از خشونت به مرحله فرآوری می رسد.

جلوگیری از ایجاد تأثیرات منفی بر روی محیط زیست به وسیله تولید منسوج مصنوعی اساسا غیرممکن است. هر چند که بشر برای تولید الیاف مصنوعی توانسته است تا روش ها و فرآیندها را بهبود بخشد، اما هر کدام از روش های موجود برای ساخت منسوج مصنوعی، مواد سمی و پتروشیمیایی را به بیوسفر، هیدروسفر و اتمسفر وارد می نمایند.

گواهینامه های موجود برای پارچه کرپ

با توجه به نوع ماده استفاده شده برای تولید پارچه کرپ، ممکن است انواع مختلفی از گواهینامه ها وجود داشته باشند. در این بخش به چند نمونه از سازمان های ارائه دهنده گواهینامه که ممکن است در این فرآیند نقش ایفا کنند، اشاره می شود:

گواهینامه برای ابریشم

معتبرترین گواهینامه برای تولید ابریشم در جهان، Silk Mark است. این سازمان اطمینان حاصل می کند که ابریشم مورد تأیید آن با توجه کافی به درختان توت، کرم های ابریشم و همه انسان هایی که برای تولید این محصول گرد هم جمع شده اند، به صورت پایدار تولید می گردد.

گواهینامه برای پشم

دو سازمان استاندارد مسئول در برابر پشم و Woolmark به عنوان دو سازمان تأیید کننده برتر پشم در جهان شناخته می شوند. این دو سازمان مستقل برای انتخاب بهترین پشم جهان و ارتقاء آن به موقعیت های برجسته، وظایف خود را انجام می دهند. وقتی تولید کنندگان از استانداردهای سختگیرانه تبعیت نکنند، هرگز موفق به دریافت گواهینامه های RWS و Woolmark نخواهند شد.

گواهینامه برای مواد مصنوعی

استاندارد جهانی بازیافت (GRS) برای شرکت هایی که منسوجات مصنوعی را به صورت پایدار تولید کنند، گواهینامه ارائه می دهد. مثلا اگر از پلی استر بازیافت شده برای تولید لباس های جدید استفاده شود، ممکن است تولید کننده واجد شرایط دریافت گواهینامه GRS باشد. امکان بازیافت منسوجات پشمی نیز وجود دارد و GRS تحت این شرایط می تواند گواهینامه صادر نماید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>