اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

چرم وگان

پایداری و همچنین رفتار مناسب با همه حیوانات جزء موضوعات پرطرفدار محسوب می شوند. چرم وگان برای موادی که این نیازها را همراه با دوام پذیری و ظاهر عالی در نظر می گیرند، انتخاب هایی ارائه می دهد.
چرم وگان یک ماده چرمی مصنوعی است که اغلب از پلاستیک ساخته می شود.

این چرم با وجود اینکه از طریق مواد حاصل شده از دام تولید نمی گردد، اما به گونه ای ساخته می شود که عملکرد و ظاهری مشابه با چرم طبیعی داشته باشد. چرم های وگان حاوی الیاف طبیعی نیز وجود دارند و برای ساخت کفش، پوتین، کاپشن و کیف مورد استفاده قرار می گیرند.

بعضی از انواع چرم های وگان از سیب، قارچ یا سویا ساخته می شوند. فکر کردن به اینکه یک میوه معمولی می تواند به ماده ای تبدیل شود که به جای چرم به کار می رود، باورنکردنی است. درباره چرم وگان و اینکه چه کارهایی می توان با آن انجام داد، در ادامه بیشتر توضیح داده می شود.

چرم وگان چیست؟

چرم وگان اصطلاحی است که برای اشاره به موادی که از نظر ظاهری مانند چرم طبیعی به نظر می رسند، اما در حقیقت از پوست حیوانات به دست نمی آیند، به کار می رود. آنها معمولاً از پلی اورتان (PU) یا پلاستیک پلی وینیل (vinyl) ساخته می شوند. با این وجود، علاقه وافر به جایگزین ها و پیشرفت در فناوری باعث تولید انواع مختلفی از چرم های وگان شده است که 100% از منابع طبیعی ساخته می شوند. برخی از این منابع طبیعی شامل انگور، برگ و چوب پنبه هستند.

تولید، عمل آوری و مراقبت از چرم واقعی بسیار پرهزینه بوده و مستقیماً از حیوانات نیز به دست می آید. چرم های وگان بیشتر از پلاستیک ساخته می شوند. این امر به آنها این امکان را می دهد تا ارزان تر باشند، آسان تر تولید شوند و مراقبت از آنها نیز راحت تر باشد. در بیشتر موارد چرم وگان در اصل یک پارچه پلاستیکی است.

چرم وگان به دلیل اینکه یک ماده ساخت بشر است، می تواند برای رفع نیازهای مختلف توسط بسیاری از صنایع تولید شود. همچنین برخلاف اکثر چرم های طبیعی که اندازه محدودی دارند، می توان آنها را در اندازه های بسیار بزرگ نیز تولید کرد. آنها را می توان بر روی یک پارچه یا پوشش های پلاستیکی انعطاف پذیر (مانند پلی استر) نیز ساخت.

چرم وگان تا حد بسیار کمی، خواصی مشابه با چرم واقعی دارد. این چرم ها در کل فقط چند سال دوام خواهند داشت و سپس در کالاهای چرمی که به طور مداوم در معرض خم شدن و کج شدن قرار دارند (از جمله کفش ها)، با ترک خوردن و ضعیف شدن مواجه می گردند.

با این حال، مزایای آن به حدی است که آن را به یک ماده اولیه رایج در بازار امروزی تبدیل کرده است. همچنین بیشتر چرم های وگان در حال تبدیل شدن به گزینه های قابل بازیافت هستند. بنابراین طول عمر آنها به یک عامل کم اهمیت تبدیل می شود، زیرا کالاهای جدید به راحتی از طریق موارد بازیافتی و روش های کارآمدتر تولید می گردند.

نام های دیگر چرم وگان

شرکت ها و بازاریابان با گذشت سالها، نام های مختلف و زیادی را برای اشاره به چرم وگان به کار برده اند که از آن جمله می توان به چرم فاکس اشاره نمود. برخی از افراد ترجیح می دهند تا به جای نامگذاری این چرم به عنوان چرم پلاستیکی یا چرم فاکس، آن را چیزی بی نظیر بنامند. مواد بیولوژیکی جدیدی نیز وجود دارند که در تولید پارچه های شبه چرمی مورد استفاده قرار می گیرند که این موضوع به معنای یک اصطلاح کلی تر برای اشاره بهتر به این محصولات غیرحیوانی است.

این کار ممکن است به افزایش ابهت محصولی که خریدار درک درستی از آن ندارد، کمک کند. از این گذشته، اگر این محصول به عنوان چرم خطاب شود، ممکن است حامل این پیام باشد که چرم بخشی از مواد اولیه به کار رفته در آن است. در حالی که همیشه این گونه نیست. در ذیل لیستی از اسامی آورده می شود که برای اشاره به چرم های مصنوعی و موادی که این چرم ها از آنها ساخته می شوند تا عملکرد و ظاهری مشابه با چرم واقعی داشته باشند، به کار می روند.

 • چرم وینیل (Vinyl Leather)
 • چرم فاکس
 • چرم عاریه ای
 • چرم بدلی
 • پارچه چرم نما
 • جایگزین چرم
 • چرم پلی اورتان
 • چرم مصنوعی
 • چرم ساخت بشر
 • چرم پی یو (PU)
 • چرم پلی (Poly)
 • چرم پی وی سی (PVC)
 • چرم ساختگی
 • پلتر (pleather)
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>