اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


پارچه سیمپاتکس

چه تفاوتی بین انواع مختلف پارچه سیمپاتکس وجود دارد؟

شرکت SympaTex Technologies تا به امروز چهار نوع مختلف از پارچه سیمپاتکس را تولید نموده است. علاوه بر این، شرکت SympaTex Technologies این پارچه های عملکردی را در سه سطح ضخامتی مختلف غشا ارائه می دهد.

HighH2Out

شرکت SympaTex Technologies ادعا می کند که پارچه HighH2Out، 120 درصد بیشتر از محصول اصلی خودش قابلیت تنفس دارد. آستر درونی این پارچه نسبت به سیمپاتکس معمولی می تواند قدرت جذب بالاتری داشته باشد که به این پارچه اجازه می دهد تا رطوبت ناشی از پوست انسان را از طریق خاصیت موئینگی جریان دهد و آن را به محیط بیرون منتقل کند.

Reflexion

سیمپاتکس رفلکشن (Reflexion Sympatex) فقط در لباس های مخصوص آب و هوای سرد به کار می رود. این پارچه حاوی لایه نازکی از آلومینیوم است که بین آستر درونی و لایه های خارجی پارچه قرار می گیرد. این لایه آلومینیومی، حرارت تولید شده توسط بدن را در پشت فرد پوشنده لباس بازتاب می دهد تا فرد بتواند در برابر اثرات آب و هوای سرد مقاومت کند.

Phaseable

سیمپاتکس فیزیبل (Phaseable Sympatex) برای واکنش دینامیکی با تغییرات دمایی محیط طراحی شده است. با جای یک آستر درونی، این نوع از سیمپاتکس با لایه ای از نقاط کوچک فوم که در پوست فرد باقی می ماند، پر شده است. این نقاط در دماهای سردتر در نزدیکی هم قرار می گیرند، اما وقتی دما افزایش پیدا می کند از هم دور می‌شوند که باعث می گردد تا پوست فرد پوشنده لباس بیشتر در معرض پارچه داخلی سیمپاتکس قرار گیرد.

مثلا وقتی شما ابتدا این نوع پوشاک را قبل از تمرین بر تن نمایید، خنک خواهید شد، اما وقتی شروع به دویدن می کنید یا فعالیت فیزیکی دیگری انجام می دهید، حرارت پارچه بالا خواهد رفت و نقاط برای حاصل کردن حداکثر تنفس پخش خواهند گردید.

Airflow

قابلیت تنفس در کفش از اهمیت زیادی برخوردار است، اما ضد آب بودن به همان اندازه حیاتی و مهم تلقی می شود. سیمپاتکس ایرفلو به خصوص برای کفش ها طراحی شده است. این منسوج شامل چهار لایه است که در صورتیکه عرق به محیط بیرون منتقل شود، به صورت همزمان از پاهای فرد در برابر آب محافظت می کنند.

سطح های ضخامت

Professional

سیمپاتکس پروفشنال (Professional Sympatex) ضخیم ترین نوع پارچه ای است که شرکت SympaTex Technologies ارائه می دهد. این ضخامت ها برای کاربردهای صنعتی یا لباس های مخصوص بیرون که وظایف سنگینی برای آنها تعریف شده است، طراحی می شوند.

Allweather

شرکت SympaTex Technologies، سیمپاتکس Allweather را برای پوسته های مقاوم در برابر باران و دیگر لباس های بیرون مخصوص کار نسبتا سبک، ایده آل می داند. هر چند که این منسوج هنوز هم نسبتا ضخیم است، اما نسبت به سیمپاتکس پروفشنال از وزنی سبک تر و قابلیت تنفس بیشتری برخوردار است.

Windmaster (ویندماستر)

سیمپاتکس ویندماستر (Windmaster Sympatex) فقط با داشتن ضخامت 5 میکرومتری به شکلی باورنکردنی سبک وزن و چند کاربردی محسوب می شود. کاربردهای معمول برای این سیمپاتکس به تولید کفش، دستکش و دیگر کاربردهای پوشاک بیرون مخصوص کار سبک مربوط می شود.

پارچه سیمپاتکس چه تأثیری بر روی محیط زیست دارد؟

شرکت SympaTex Technologies به شدت بر روی ایجاد کردن گزینه های منسوج عملکردی که از نظر زیست محیطی پایدار باشند، متمرکز شده است و سعی کرده است تا عین حال به گزینه های ضد آب و تنفس پذیری که توسط رقبایش نیز ارائه می شود، توجه داشته باشد. در ادامه به بعضی از اطلاعات در مورد نوآوری های مختلف زیست محیطی که توسط این تولید کننده پارچه دنبال می شود، اشاره می گردد:

Detox My Fashion

شرکت SympaTex Technologies برای متوقف کردن ورود مواد خطرناک به منابع آبی جهان به یکی مشارکت کنندگان در برنامه Greenpeace-led در آمده است. پارچه سیمپاتکس در سال های 2012 و 2013 توانسته است که برنده جایزه Greenpeace شود. این جایزه که به عنوان بخشی از این برنامه ارائه داده می شود، نشان می دهد که این سازمان کارآزموده در زمینه محیط محیط زیست معتقد است که سیمپاتکس وظیفه خود را مبنی بر جلوگیری از عدم ورود مواد سمی به منابع آبی انجام می دهد.

Textile Partnership

شرکت SympaTex Technologies یکی از اعضای سازمان Textile Partnership به شمار می آید. این سازمان آلمانی به دنبال از بین بردن ضایعات، بهره برداری از کارگران و سایر جنبه های بالقوه تخریب کننده محیط زیست در هنگام تولید کردن پارچه است که در سراسر زنجیره تأمین به هم متصل می شوند.

Sustainable Apparel Coalition

سیمپاتکس به عنوان یکی از اعضای تشکیلات SAC وظیفه دارد تا اقداماتی را برای ترویج روش های پایدار در درون صنعت پوشاک انجام دهد. اعضای SAC، پایداری روش های تجاری خودشان را براساس شاخص Higgs ارتقاء می دهند و همواره در تلاش هستند تا به پایداری بیشتری دست یابند.

جزئیاتی در مورد بازیافت

مزیت عمده زیست محیطی سیمپاتکس به بازیافت کردن آن بر می گردد. با این حال اگر فقط یک ماده قابلیت بازیافت کردن نداشته باشد، به این معنی نیست که کل محصول از نظر زیست محیطی پایدار نیست. بسیاری از مصرف کنندگان فکر می کنند که وقتی یک محصول را در سطل مخصوص بازیافت قرار می دهند، تضمین می کند که محصول به صورت پایدار بازیافت خواهد شد. همچنین بیشتر مواد قابل بازیافت جهان به چین ارسال می شوند و این محصولات با فرآیندهای خطرناک زیست محیطی بازیافت می گردند.

اگر یک بازیافت کننده نخواهد محصولی را بازیافت کند، می تواند همانند دیگر بخش های یک زباله آن را به سادگی به محل دفن زباله منتقل نماید. شرکت SympaTex Technologies، سیستم خاصی را برای بازیافت کردن محصولاتش ارائه نمی دهد، در عوض این شرکت می گوید که محصولاتش باید دقیقا همانند بطری PET متوسط قابلیت بازیافت داشته باشد.

این مسئله نشان می دهد که تضمینی وجود ندارد که محصولات سیمپاتکس بازیافت شده به محل دفن زباله نروند یا در آینده در تخریب محیط زیست مشارکت نکنند. علاوه بر این، تضمینی وجود ندارد که مصرف کنندگان تصمیم بگیرند تا محصول سیمپاتکس خودشان را بازیافت نمایند.

جزئیاتی در مورد تولید

دو جزء اصلی و سازنده سیمپاتکس، پلی استر و پلی اتر هستند. هر دو ماده از طریق سوخت های فسیلی به دست می آیند که این مسئله نشان می دهد که هم پلی استر و هم پلی اتر ذاتا از نظر زیست محیطی ناپایدار هستند. هر چند که تولید پلی استر و پلی اتر از طریق مواد بازیافت شده امکان پذیر است، اما تحقیقات صنعتی همچنان در پی تعیین کردن روشی برای تولید این محصولات با مواد ارگانیک به جای نفت خام یا زغال سنگ است.

طیف گسترده ای از مواد خطرناک در هنگام تولید کردن پلی استر و پلی اتر به وجود می آید. هر چند که کاهش واکنش های بد زیست محیطی مرتبط با تولید این مواد مصنوعی از طریق روش های تولید درست امکان پذیر است، اما نمی توان از این واقعیت صرف نظر کرد که پلی استر و پلی اتر، موادی زیست تجزیه ناپذیر هستند که اگر بازیافت نشوند ذاتا باعث آلودگی محیط زیست خواهند شد.

گواهینامه های موجود برای پارچه سیمپاتکس

شرکت SympaTex Technologies تنها تولید کننده اصلی سیمپاتکس محسوب می شود. بنابراین تنها گواهینامه مورد نیاز برای سیمپاتکس، لوگوی شرکت SympaTex Technologies است. برای این پارچه گواهینامه های دیگری وجود ندارد، اما SympaTex Technologies متعهد شده است که پارچه های خودش را در معرض طیف گسترده ای از روش های مختلف آزمایش و تحلیل قرار دهد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>