اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

چند لا کردن پارچه

پهن نمودن پارچه، بخش بسیار مهمی از فرآیند تولید است، زیرا برای به دست آوردن محصول نهایی با کیفیت بالا یک فرآیند اصلی محسوب می شود. پهن کردن پارچه، فرآیند باز کردن توپ های (رول های) بزرگ پارچه روی میزهای بلند و عریض جهت برش تکه ها ی پوشاک است. با توجه به تعداد پوشاک مورد نظر و ضخامت پارچه، تعداد لایه های پارچه مشخص می شود. ماشین آلات پهن کردن پارچه برای تولید انبوه مورد استفاده قرار می گیرند.

پهن یا چند لا نمودن پارچه

پهن کردن پارچه، فرآیند باز کردن توپ های بزرگ پارچه روی میزهای بلند و عریض جهت برش تکه ها ی پوشاک است. با توجه به تعداد پوشاک مورد نظر و ضخامت پارچه، تعداد لایه های پارچه مشخص می شود. ماشین آلات پهن کردن پارچه برای تولید انبوه مورد استفاده قرار می گیرند. این حالت را می توان با دست یا با دستگاه انجام داد. با توجه به نوع پارچه و فناوری برش، حداکثر تا 200 لایه از پارچه ممکن است در یک زمان برش داده شوند. پارچه هایی که کار با آنها مشکل تر است، در دسته های نازک تر برش داده می شوند.

پهن کردن و برش دادن، پخش نمودن پارچه به صورت صاف در لایه های منطبق شده یا در پرزهایی حاوی طول مشخص است. نشانگر برش روی بالاترین لایه گذاشته می شود. حداکثر عرض برش، عرض قابل استفاده پارچه منهای کناره پارچه یا نشانگر سوزن ایجاد شده توسط نشانگرهای استنسیل است. مقدار واقعی پارچه ی استفاده شده در نشانگر به عنوان درصد کل سطح پارچه، همان مفهوم استفاده از پارچه را برای ما روشن می کند.

انواع طرح لایه

لایه ی نیم پوشاک فقط نیمی از تکه های پوشاک را شامل می شود، یعنی یا سمت چپ یا سمت راست یک لباس را در نظر می گیرد. این طرح در کل برای پارچه های لوله ای استفاده می شود.
لایه ی تمام پوشاک شامل تمام تکه های پوشاک، از جمله سمت راست و سمت چپ است. به صورت کلی برای پارچه هابی با عرض باز مورد استفاده قرار می گیرد.طرح تک سایز برای تمام تکه های پوشاک حاوی یک اندازه ی مشخص استفاده می شود. این نوع طرح مقرون به صرفه نیست، چون مصرف پارچه در آن بالا است.

انواع لایه

  • تک لایه یک لایه ی واحد از پارچه است که عموما برای تهیه نمونه از آن استفاده می شود.
  • چند لایه به تعدادی از لایه های پارچه گفته می شود که روی هم انباشته می گردند.
  • لایه های پلکانی به عنوان مجموعه ای از لایه ها با طول های مختلف عمل می کنند که برای استفاده و مصرف بهتر پارچه به کار می روند.

حالت های پهن کردن پارچه

برش یک طرفه. وقتی پارچه در جهت رنگ یا الگوی چاپ قرار می گیرد و در یک چهت مشخص پردازش می شود، به آن برش یک طرفه می گویند. در این روش، پارچه در انتهای هر لایه برش زده می شود.
برش وجه به وجه. زمانی که پرز ها به صورت جفت رو به روی هم قرار می گیرند، این نوع برش به وجود می آید. چاپ و رنگ در یک جهت مشابه انجام می گیرد.

برش دوطرفه. این حالت موثرترین روش پهن کردن پارچه است که زمانی اتفاق می افتد که پرزهای پارچه پشت سر هم از چپ به راست و از راست به چپ قرار گیرند. این روش با رنگ محدود و چاپ یک طرفه قابل استفاده نخواهد بود.

عرض پارچه

عرضه ی پارچه به نوع مواد به کار رفته و کاربرد آنها بستگی دارد. به طور کلی، پارچه ها به صورت عرض باز (توپی)، دو لا (پیچیده) و لوله ای شکل (تا خورده) وجود دارند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>