اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


بافندگی پارچه

ماشین بافندگی ماکودار

ماشین بافندگی ماکودار، قدیمی ترین نوع ماشین بافندگی است که از یک ماکو که شامل قرقره ای از تارهای پرکننده است، استفاده می کند. این تارها از طریق یک سوراخ واقع در جانب ظاهر می شوند. ماکو در میان ماشین بافندگی و در هنگام این فرآیند به صورت پنبه حلاجی شده در می آید و یک دنباله از پرکننده را در نرخ حدود 110 تا 2250 پود در دقیقه (ppm) ترک می کند.

اگرچه این ماشین بسیار مؤثر و چندمنظوره است، اما ماشین های بافندگی حاوی ماکو، کند و پر سر و صدا هستند. همچنین ماکو گاهی اوقات موجب سایش بر روی نخ های تار و در زمان های دیگر باعث شکسته شدن رشته می شود. در نتیجه ماشین برای گره زدن نخ های شکسته شده باید متوقف گردد.

ماشین بافندگی بدون ماکو

بسیاری از انواع ماشین های بافندگی بدون ماکو برای بافندگی از جمله ماشین های بافندگی پروژکتایل، ماشین های بافندگی گیره ای، ماشین های بافندگی جت آب و ماشین های بافندگی ایرجت مورد استفاده قرار می گیرند.

ماشین بافندگی پروژکتایل

نوعی ماشین بافندگی است که در آن رشته تار توسط فک(های) متناسب شده در یک پروژکتایل گیر می افتد، سپس رشته تار از طریق دهانه نخ تار به سمت جلو سوق داده می شود. این ماشین دارای یک دستگاه کوچک قلاب مانند است که تار نخ پرکننده را به دام می اندازد. این ماشین گاهی اوقات به نام ماشین بافندگی پرتابی نیز شناخته می شود، چون عمل پودگذاری را توسط یک سری از گلوله های کوچک همانند پروژکتایل ها انجام می دهد که نخ پود را حفظ می کند و آن را از طریق دهانه نخ تار حمل می نماید، سپس به صورت خالی آن را بازگشت می دهد.

همه نخ های پرکننده از طرف جانب یکسان ماشین بافندگی جاسازی می شوند. یک دستگاه ویژه تا کردن و دوختن پارچه به صورت موازی، انتهای پودها را در مکانی در لبه پارچه به حالت حاشیه پارچه حفظ می کند. این ماشین بافندگی به یکنواختی و صاف بودن نخ نیاز دارد که به منظور کاهش اصطکاک باید به صورت مناسب اندازه گیری شود. ماشین بافندگی پروژکتایل می تواند تا 300 پی پی ام را تولید نماید و نسبت به ماشین بافندگی حاوی ماکو، نویز کمتری دارد.

ماشین بافندگی گیره ای

ماشین های بافندگی گیره ای، ماشین هایی هستند که روش های حمل کننده تار در آنها از طریق دهانه نخ تار در انتهای یک میله صلب یا در یک تسمه انعطاف پذیر که به صورت مثبت محرک می شوند، ثابت می گردد.ماشین بافندگی گیره ای ممکن است جهت حمل تار در میان کل عرض فقط یک گیره عملیاتی دوطرفه با ذخیره تار پایاپای واقع شده به صورت مرکزی یا دو گیره عملیاتی در جانب های مختلف ماشین داشته باشد.

ماشین های بافندگی گیره ای در انواع زیادی ایجاد شده اند. مدل های اولیه آنها، از یک دستگاه گیره ای طویل استفاده می کنند که در راستای عرض ماشین بافندگی به حمل تار از یک جانب به جانب دیگر اقدام می کنند. نوع دیگر ماشین های بافندگی گیره ای، دو گیره دارند که هر یک بر روی جانب دیگر ماشین بافندگی قرار می گیرند. آنها ممکن است شکننده، انعطاف پذیر یا تلسکوپی باشند.

یک گیره، نصف تار را از طریق دهانه های نخ های تار به بازو بر روی جانب دیگر تغذیه می کند که در میانه ی باقی مانده مسیر به نصف دیگر تار می رسد و آن را حمل می نماید.ماشین های بافندگی گیره ای، بسیار کارآمد هستند و و محدوده ی سرعتشان از 200 تا 260 پی پی ام تغییر می کند. این ماشین های بافندگی می توانند پارچه های متنوعی، همچون پارچه های چیت موصلی، پارچه های مربوط به پرده و حتی پارچه های مبل را تولید نمایند.

ماشین بافندگی جت آب

در ماشین بافندگی واترجت یا جت آب، یک واترجت در میان دهانه نخ تار همراه با نیرویی که نخ پرکننده را در جانب دیگر در نظر می گیرد، به سمت جلو هدایت می شود.در این نوع ماشین، طول از قبل اندازه گیری شده نخ تار در میان ماشین بافندگی از طریق یک جت آب حمل می گرد. این ماشین های بافندگی، بسیار سریع هستند و سرعتشان تا 600 پی پی ام افزایش پیدا می کند و همچنین نویز بسیار کمی دارند. آنها بر روی نخ پرکننده، کشش زیادی وارد نمی کنند.

وقتی پود بدون کشش است، به کیفیت بسیار بالایی از نخ های تار برای عملیات مؤثر مورد نیاز است. همچنین فقط نخ هایی که به راحتی قابل جذب هستند، می توانند جهت ایجاد پارچه هایی بر روی ماشین های بافندگی واترجت، مانند نخ فلامینتی آستات، نایلون، پلی استر و شیشه مورد استفاده قرار گیرند. همچنین از طریق این ماشین بافندگی می توان پارچه هایی با کیفیت بالا که دارای ظاهر و حس خوبی هستند، تولید کرد.

ماشین های بافندگی ایرجت

ماشین بافندگی ایرجت، یک جت از هوا است که در میان دهانه نخ تار همراه با نیرویی که نخ پرکننده را در جانب دیگر در نظر می گیرد، تصویرسازی می شود، یعنی یک جت از هوا جهت پیش راندن نخ تار از طریق دهانه در سرعت های بالای 600 پی پی ام مورد استفاده قرار می گیرد. به نخ های تار یکنواخت جهت ایجاد پارچه هایی بر روی این ماشین بافندگی نیاز است.

همچنین نخ های سنگین تر برای ماشین های بافندگی ایرجت، مناسب هستند، چون کنترل پارچه های سبک از طریق دهانه نخ تار بسیار مشکل است. همچنین نخ های بسیار سنگین نمی توانند در میان ماشین بافندگی از طریق یک جت هوا حمل شوند. با وجود این محدودیت ها، ماشین بافندگی ایرجت می تواند تنوع گسترده ای از پارچه ها را تولید نماید.

ماشین های بافندگی گرد

این ماشین های بافندگی، خصوصا برای ایجاد پارچه های لوله ای شکل نسبت به پارچه های مسطح مورد استفاده قرار می گیرند. یک دستگاه ماکو در درون ماشین باعث چرخش تار در دهانه نخ تار شکل گرفته در محدود ماشین می شود. از ماشین بافندگی گرد، اساسا برای تولید مواد پارچه های کیسه ای استفاده می شود.

ماشین بافندگی چندفازی

ماشین بافندگی چندفازی می تواند دهانه های مختلف زیادی را در فازهای مختلف شکل دهد، بنابراین قادر به الحاق تعداد زیادی از نخ های پرکننده، یکی پس از دیگری خواهد بود.

ماشین بافندگی اتوماتیک

نوعی از ماشین بافندگی اتوماتیک است که در آن ماشین بافندگی، قرقره خالی را از دهانه می گیرد و به صورت خودکار آن را با قرقره جدید در درون همان دهانه جایگزین می نماید. این تبدیل بدون متوقف کردن ماشین بافندگی انجام می گیرد. در این حالت، بافندگی به یک ماکو و یک نخ پود رنگی (به نام خشاب ماسوره ماشین بافندگی) محدود می شود. دیگر نوع را می توان برای رنگ های چهارگانه در پود مورد استفاده قرار داد.

ماشین روبان بافی

این نوع از ماشین بافندگی برای تولید پارچه های کم عرض مورد استفاده قرار می گیرد.

ماشین بافندگی سوزنی

نوعی از ماشین بافندگی بدون ماکو است که در آن تار از طریق یک منبع ساکن کشیده می شود و به درون دهانه نخ تار از طریق دوپودی توسط یک سوزن پودگذاری معرفی می گردد. تار در جهت عکس حاشیه پارچه توسط عمل کشبافی یا توسط معرفی یک رشته قفل کننده از طریق منبع جداگانه حفظ می شود.

ماشین بافندگی چرخان

این نوع از ماشین بافندگی به منظور تولید پارچه کم عرض مانند روبان ها و نخ های نواری مورد استفاده قرار می گیرد، لذا پودگذاری توسط نوع مشخصی از ماکوی کوچک که توسط یک چرخنده کنترل می شود، انجام می گیرد.

ماشین بافندگی مجهز به دستگاه جعبه های تعویض ماکو

این ماشین بافندگی مجهز به دو یا تعداد بیشتری ماکو است که برای پارچه های بافندگی که شامل نخ های تار مختلفی در اندازه، پیچش یا رنگ است، کاربرد دارد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>