اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

الیاف متفرقه نساجی

الیافی که به طور نرمال تحت طبقه بندی انواع فیبر ها مثل طبیعی، ساخت انسان، معدنی و غیره قرار نمی گیرند، مانند novaloid، کربن، پلی فنیل دی بنزیمیدازول و غیره، تحت عنوان رشته های متفرقه طبقه بندی می شوند.

NOVALOID

نوالوید برای یک کلاس از الیاف مقاوم در برابر شعله ساخته شده از پلیمر فنل-فرمالدئید متقاطع است. الیاف این کلاس در آمریکا Kynol نامیده و توسط شرکت آمریکایی Kynol تولید می شوند. این الیاف، به رنگ زرد طلایی بوده و دارای خواص فیزیکی و شیمیایی خوبی است.Novaloids به طور خاص در لباس های محافظ و مقاوم در برابر آتش و در پوشاک و تجهیزات خانگی که در آن ها قابلیت اشتعال کم فیبر مطلوب است، مورد استفاده قرار می گیرند.

الیاف کربن

الیاف کربن یا گرافیت به تازگی برای استفاده در کاربردهای صنعتی و هوافضا توسعه یافته اند. الیاف کربن از رایون، اکریلیک و یا الیاف به وسیله اکسیداسیون کنترل شده تحت تنش در یک فضا با اکسیژن محدود در دمای 300-400 درجه سانتیگراد تهیه می شود.الیاف کربن به طور گسترده در تقویت فیبر ها برای رزین اپوکسی و پلاستیک در کامپوزیت های تقویت شده با فیبر بالا استفاده می شوند و به عنوان Celion، Hi-Tex و Thornel به بازار عرضه می شوند.

پلی بنزیمیدازول یا PBI

PBI توسط نیروی هوایی آمریکا و Celanese به عنوان یک فیبر مقاوم در برابر شعله برای استفاده در کاربرد های هوا فضا توسعه داده شد. پلی بنزیمیدازول از دی متیل استامید و سپس مشتق شدن با اسید سولفوریک برای تولید فیبر طلایی تشکیل می شود.در سال های اخیر، این فیبر به عنوان جایگزینی برای آزبست، به عنوان ماده فیلتر گاز دودکش ها و به عنوان یک پارچه در تولید پوشاک و کاربرد های تخصصی معرفی شده است.

پلی آمید

یک پلی آمید آروماتیک توسط شرکت Upjohn برای استفاده در برنامه های مقاوم در برابر آتش و دمای بالا معرفی شده است. این فیبر از طریق پلیمر با استفاده از تکنیک های پردازش مرطوب یا خشک با استفاده از یک حلال آلی قطبی مانند-دی متیلفورامید حاصل شده است.

سایر الیاف

کتان و لنین که الیاف گیاهی نامیده می شوند در واقع از پوست گیاهان بوته ای هستند. رامی از گیاه رامی و کتان از گیاه کتان به دست می آید. بنابراین، از لحاظ تئوری، طول الیاف می تواند به اندازه طول ساقه باشد، اما برای ریسندگی و تولید نخ، معمولا آن را به حدود 4 اینچ تا 7 اینچ تبدیل می کنند. پشم، پشم بره و موی خرگوش آنگورا همه مو های حیوانات هستند. طول این موها در صورتی که از 3 اینچ تا 8اینچ باشند مناسب برای ریسندگی و تبدیل به نخ است.

به غیر از الیاف گیاهی پنبه و پشم، همه الیاف مصنوعی دیگر (پلی استر، نایلون، اکریلیک، استات و غیره) دارای طول پیوسته یا نامحدود است. به هر حال، برای ریسیدن نخ، الیاف را در سایز 5 تا 8 اینچی جهت ریسندگی کوتاه می کنند. نخ ها گاهی در 2 یا 3 لا ریسیده و تولید می شوند. موارد زیر نحوه نامگذاری آن ها می باشد:

  • 20/2 به معنای نخ نمره 20 دو لا
  • 20/3 به معنای نخ نمره 20 سه لا
  • 10/2 به معنای نخ نمره 10 دو لا
  • 60/4 به معنای نخ نمره 60 چهار لا
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>