اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

الیاف الاستومری

الیاف الاستومری فیبرهایی هستند که دارای کشش بالایی (400 % -8001) در زمان خمیدگی یا تا خوردن دارند و این الیاف به طور کامل و سریع از سطح بالای کشیدگی تا نقطه خمیدگی و شکست به حالت ابتدایی باز می گردند و بهبود می یابند.الاستومر اصطلاحی است که از پلیمر الاستیک گرفته شده است، که اغلب با اصطلاح لاستیک به صورت اشتباه مورد استفاده قرار می گیرد.

الیاف الاستومری شامل لاستیک های طبیعی و مصنوعی متقاطع، الیاف اسپندکس (پلی اورتان های قطعه قطعه شده)، الیاف آنیدکس (پلی آکریلات ها متصل به هم) و الیاف دوتایی ساخته شده نیمه جانبی از جنس نایلون و اسپندکس (مونول) می باشد.

لاستیک 

الیاف لاستیکی از منابع طبیعی بیش از 100 سال است که شناخته شده می باشد. لاستیک طبیعی در تجارت از انعقاد لایه لاتکس هیوا براسیلینسیس یا همان کائوچو مشتق می شود و پلی استرپن اولیه، یک پلیمر دی مین می باشد.الیاف لاستیکی خواص کششی بسیار بالایی دارند اما نسبت به حمله شیمیایی حساس بوده در نتیجه کارآیی آن ها را محدود می کند.

الیاف لاستیکی توسط چندین شرکت به عنوان الیاف لاستیک یا تحت نام های تجاری مثل Buthane، Contro، Hi-Flex Lastex و Laton تولید می شوند. الیاف لاستیکی ویژگی های ارتجاعی خوب و ویژگی های زیبایی شناختی مناسبی، به خصوص به عنوان هسته اصلی ساختار نخ برای پارچه، را دارا می باشند.

اسپندکس (SPANDEX)

الیاف اسپندکس الیاف الاستومری هستند که از پلی اورتان 85٪ قطعه قطعه شده از طریق واکنش دییزوسیانات با پلی اتر ها یا پلی استرها و اتصالات متقابل پیوسته واحدهای پلی اورتان تشکیل می شوند.
الیاف اسپندکس دارای خواص کششی و ترمیمی شبیه به لاستیک می باشند اما در برابر نور خورشید، گرما، سایش، اکسیداسیون، روغن و مواد شیمیایی بسیار بهتر از لاستیک عمل می کنند. آن ها بیشترین استفاده را در الیاف الاستومری دارند.

اسپندکس به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان یک فیبر الاستومری تحت این نام و یا تحت نام های تجاری Cleerspan، Glospan، Lycra، یا نوما فروخته می شوند. اسپندکس دارای ویژگی های ارتجاعی عالی و زیبایی شناسی قابل قبولی برای استفاده در ساختار هایی است که به چنین الیافی نیاز دارند. اسپندکس کدر و زمخت است، اما براقی آن ممکن است با مقداری درخشندگی و روشنایی بهبود یابد.

آنیدکس (Anidex)

الیاف آنیدکس به عنوان الیاف حاوی پلیمر هایی تعریف می شوند که حداقل 50 درصد از یک یا چند استر آکریلات پلیمریزه هستند. الیاف آنیدکس با کوپلیمر شدن امولسیون استرهای آکریلات با همسان ساز های متقابل قابل اتصال مانند متیلوکلریل آمید تشکیل می شوند.این الیاف ظاهرا به دلیل نداشتن تفاوت کافی در ویژگی های خاص جهت تبدیل شدن به یک سود اقتصادی خوب دیگر تولید نمی شوند.

الیاف دو جزئی نایلون اسپندکس

مشکل ذاتی با الیاف الاستومری مقاومت کم و مقاومت به سایش آن ها می باشد. برای پاسخ به این مشکلات، الیاف الاستومری دو جزئی جدید برای پاسخ به این مشکلات معرفی شده است. این الیاف نوعی الیاف دوطرفه دو جزئی است که شامل نایلون و اسپندکس می باشد. این الیاف با استفاده از دستگاه ریسندگی مخصوص ریسیده و تولید می شوند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>