اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

1- آماده سازی مواد با باقیمانده قهوه

واژه "باقیمانده قهوه" شامل میکروکپسوله ها قهوه بو داده، میکروکپسوله روغن و اسانس قهوه، ترکیب ارگانیک با میکروکپسوله است، که از باقیمانده قهوه استخراج می شود. روغن را می توان از دانه های قهوه استخراج کرد. سپس باقیمانده یا روغن قهوه میکروکپسوله می شود.

2- تمیز کردن یا دفع باقیمانده و یا مواد خام

ضایعات دانه قهوه در آب تمیز شستشو داده و سپس خشک می شود و در این حالت اندازه ذره خاک 20 تا 100 میکرون است. سپس مخلوط الک می شود. ترکیب حاصل را می توان در اندازه های مختلف ریز بین 80 تا 100 میلی لیتر به دست آورد.

3- حذف مواد آلی از مواد حاوی باقیمانده قهوه

به مخلوط الک شده مقداری حلال اضافه می شود تا مواد آلی را از مخلوط حذف کند. استخراج چربی با اتیل اتر انجام می پذیرد. بعد از حذف اسید چرب، محلول آبی حاوی مواد تشکیل دهنده محلول در آب برای کاهش فشار تبخیر شده و برای حذف گلیسرول با الکل خالص استخراج می شود.

4- آماده سازی ذرات گاز دار

مخلوط از سه مرحله بالا جمع آوری و با استفاده از کربن زدایی گاز دار می شود. برای مثال، پیرولیز، فرآیندی است که در آن مخلوط قهوه گرم، تجزیه و در نهایت در محیط بدون اکسیژن به محصول مورد نظر تبدیل می شود. پیرولیز شامل کربن زدایی، پردازش زغال، گاز زدایی، پردازش کربن فعال می باشد. کربن زدایی مواد خام قهوه توسط مواد شیمیایی مانند کلرید روی، کلرید منیزیم، کلسیم کلرید و یا فسفریک اسید انجام می شود.

5- مخلوط کردن مواد با مواد گاز دار برای تشکیل یک مخلوط

6- ترکیب مخلوط با تراشه پلی استر با نسبت وزنی 1: 9 برای تولید یک مستربچ (ذرات ریز)

در این فرآیند، ذرات و تراشه پلیمر(مانند PP، نایلون یا PET) در نسبت وزن 1: 9 برای آماده سازی ذرات ریز مخلوط می شوند. از طرف دیگر، 75 درصد از ذرات کربن شده و 25 درصد مواد با رایحه قهوه در تراشه های پلیمری(مانند PP، نایلون یا PET) مخلوط شده تا به ذرات ریز تبدیل گردند.

7- طراحی نخ از ذرات ریز

ویژگی های مهم نخ قهوه

1- خشک شدن سریع

ویژگی مهم فنآوری S.Café، خاک قهوه، داشتن ظرفیت خشک شدن سریع است؛ بدین معنی که مدام رطوبت را از پوست به سطح بیرونی پارچه منتقل می کند. پارچه S.Café، رطوبت بدن را پخش و به اتمسفر انتقال می دهد. این نوعی خاصیت موقتی در پارچه نیست، بلکه ویژگی همیشگی است که از بین نمی رود.

2- کنترل بوی

دانه های قهوه در سایز نانو برای همیشه در الیاف جاسازی می شوند. این ذرات بو را جذب می کنند. بافت ساخته شده از الیاف قهوه بیشتر به جذب بوی بدن ما که در طول روز تولید شده کمک می کند.

3- محافظت در برابر اشعه فرابنفش

خاک قهوه با دارا بودن منافذ بزرگ میکروسکوپییک سپر طبیعی و طولانی مدت برای الیاف یا نخ و یا پارچه می سازد که منعکس کننده اشعه های فرابنفش بوده و تجربه خوبی در فضاهای باز را فراهم می کند.

4- سازگار با محیط زیست

تکنولوژی S.Café از خاک قهوه بازیافت شده استفاده می کند که در غیر این صورت به محل دفن زباله خواهد رفت و بازیافت قهوه را به هدر می دهد.به غیر از این موارد، S.Café یک نخ پایدار است که می تواند دمای بدن ما را در حدود 1 تا 2 درجه سانتیگراد در مقایسه با پارچه های رایج خنک نگه دارد. در واقع، خود بافت منجر به احساس خنکی در بدن می شود.

فواید الیاف قهوه در محیط زیست

قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان به شمار می رود، در نتیجه بیشتر خاک قهوه ها در محیط زیست به عنوان زباله دور ریخته می شوند اما سینگتکس در حال جمع آوری تفاله های بایر از نوشیدنی های بزرگ و تبدیل آن ها به لباس های ورزشی است.با این حال، این کشف جدید چرخه عمر صنعت قهوه را به طور کامل افزایش داده و زباله ها را ارزشمند تر می کند.

فرآیند تولید الیاف قهوه شامل استفاده از مواد شیمیایی غیر سمی در طبیعت بوده و در نتیجه به محیط زیست ضرر و آسیب نمی رسانند. تولید یک محصول جدید نیاز به دمای بالا برای کربن زدایی ندارد، بنابراین فرآیند تولید کارآمدتر است. نکته مهم تر اینکه این فرایند از مواد شیمیایی خطرناک نیز استفاده نمی کند. الیاف S.Café زیر گروه نساجی گیاهی سازگار با محیط زیست بوده و الیاف 100 درصد زیست تخریب پذیر هستند و تأثیری بر محیط زیست ندارند.

به جای تمرکز بر روی تست محصول نهایی، علامت آبی یک انجمن استاندارد است که همه ورودی تولید محصولات را از مواد خام تا مواد شیمیایی، منابع آب و انرژی را تجزیه و تحلیل می کند. علامت استاندارد آبی با به حداقل رساندن ضایعات و انتشار و کاهش مصرف منابع، به حمایت از مصرف کنندگان و کاهش اثرات محیطی اختصاص می یابد. این علامت برای کاهش تأثیرات مخرب زیست محیطی طراحی شده است.

فواید عمده زیست محیطی با استفاده از الیاف خاک قهوه

  • 100 % زیست تخریب پذیر و سازگار با محیط زیست
  • 200 % ظرفیت خشک شدن سریع

موارد استفاده از نخ قهوه

1- پارچه پوشاک

الیاف قهوه را می توان در نساجی پوشاک مانند لباس مورد استفاده قرار داد و می تواند در پوشش فعالیت های روزانه، تی شرت و حتی لباس های ورزشی مورد استفاده قرار گیرد. از آنجا که فیبر قهوه 200 درصد ظرفیت خشک کردن سریع را ارائه می دهد، می تواند برای ساخت پارچه ورزشی مورد استفاده قرار گیرد. پارچه سازگار با محیط زیست بدون نیاز به مواد شوینده قابل شستشو است.

2- تجهیزات خانگی

الیاف خاک قهوه، ابتدا در لباس مورد استفاده قرار می گرفت، اما این مواد را می توان به عنوان بخشی از سازه های طراحی داخلی برای کافی شاپ و اثاثیه خانگی به کار برد.

3- لباس ورزشی

قهوه بو داده، خاصیت ضد عفونی کننده طبیعی دارد، به طوری که پارچه ساخته شده از الیاف قهوه، کاربرد زیادی در لباس ورزشی دارد. این لباس برای پخش عرق طراحی شده و علاوه بر این، الیاف قهوه سریع تر خشک می شوند و به عنوان سپر UV عمل می کنند؛ در نتیجه با ایجاد هماهنگی کامل برای یک پوشش ورزشی مناسب می باشند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>